۳۱ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۲:۲۶
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  1220
 • بازدید دیروز :

  2875
 • بازدید این هفته :

  32355
 • رتبه الکسا :

  27034
ImageWeek
سخنی با محمد حویزاوی ؛ اینجا آبادان است.
کد خبر : 8712۱۳ | در تاريخ : مهر ۱۳, ۱۳۹۵ | ساعت : ۱:۲۰ ق.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

محمد حویزاوی از پرسنل وزارت کشور است. او متولد ۱۳۴۵ و با سابقه اجرایی ۲۵ ساله، سوابقی همچون معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۳ اهواز، شهردار منطقه ۴ اهواز، نخستین مدیر عامل سازمان قطار شهری کلانشهر، مدیر عامل سازمان تاکسیرانی کلانشهر اهواز و شهرداری خرمشهر و مشاور مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند در امور شهرداری ها و عضو سازمان بین المللی شهرداران صلح موزه صلح تهران را در کارنامه خود دارد.

۳۲۹۰۷_۶۱۶

محمد حویزاوی را بیشتر و پیشتر بواسطه ی شهردار بودنش در خرمشهر می شناسیم. او بدلیل ادامه تحصیل در مقطع دکترا از سمت شهرداری خرمشهر استعفا داد. استعفایی که همزمان شد با حادثه خودسوزی یک شهروند روبروی ساختمان شهرداری خرمشهر . به همین دلیل نیز گفته شد که او از واهمه ی استیضاح استعفا داده است.

رییس وقت شورای شهر خرمشهر در اواخر فروردین ماه ۱۳۹۴ ؛ ضعیف بودن عملکرد حویزاوی را از عوامل اصلی استیضاح شهردار خرمشهر عنوان کرد.

البته جلسه ی استیضاح بخاطر قبول استعفای محمد حویزاوی هیچ وقت برگزار نشد.

جناب محمد حویزاوی ؛ اینجا آبادان است. اینجا نه خرمشهر است و نه اهواز. آبادان آهنگ خود را دارد و معتقدیم برای موفقیت در این شهر لازم است ساز و کاری فراهم آورید که مردم وجود شما را لمس کنند.

آقای حویزاوی ؛ شهردار محترم آبادان

کار کردن در آبادان هم سخت است و هم سهل. سخت است چون چهره ی شهر هیچ قرابتی با آن چه مردم  از گذشته ی پیش از جنگ این شهر دارند ندارد. سهل و آسان است چون مردمی دارد کم توقع و  قانع. امیدواریم از ضعف کم توقعی این مردم سوء استفاده نشود . چون ما اهالی فعالان اجتماعی در تلاش هستیم تا مطالبه گری را در جامعه ی پس از جنگ آبادان که حالا دیگر طعم شهرنشینی و موقعیت مکانی موجود را چشیده اند یادآوری و نهادینه کنیم.

شهردار عزیز

در جلسه معارفه خود فرمودید که کمبود و کاستی هایی در بخش خدمات شهری وجود دارد و برای رفع مشکلات شهری و ارائه خدمت مطلوب به شهروندان آبادانی، به امکانات استاندارد و معقول نیاز داریم. خوشحالیم که با این صراحت حرف زدید و این را بدان معنا دریافتیم که می خواهید همه چیز را از نو سازماندهی کنید . پیشاپیش به شما خواهیم گفت که فعالان اجتماعی را در کنار خود خواهید دید و با جان و دل حاضریم به شما کمک کنیم.

جناب حویزاوی گرامی

امروز شما از دیپلماسی گفتید و اینکه آبادان کلانشهر است و نیازمند برخورداری از دیپلماسی. به نظر می رسد این دیدگاه شما را باید با دقت زیر نظر گرفت چرا که زخم عمیق و دردآور و پر سوزش این شهر محصول روابط و  زد و بندهای پشت پرده بوده و هست و اگر می خواهید با دیپلماسی پیش بروید مواظب گرگ ها باشید . در این شهر عده ای فرصت طلب بیمار نیز حضور دارند که جز به سرکشیدن شیره ی مردم به هیچ اصول اخلاقی پایبند نیستند. همان هایی که با سالوس و چرب زبانی ؛ گره های قانونی را با دیپلماسی رانت می گشایند. پس مواظب باشید و مرافب باشید.

آقای حویزاوی

همین که شهرداری را با ۸۶ میلیارد تومان کسری اعتباری تحویل میگیرید به دل شیرتان آفرین می گوییم و قطع به یقین تامین و جبران این عدد نجومی کار بسیار سختی است. ما بر خلاف آن عضو شورا که گفته بود انتظار ما از شهردار جدید فقط جمع اوری به موقع زباله و نظافت شهری است می گوییم که انتظار داریم حال که آگاهانه آمده اید ؛ باید که کاری کنید کارستان.و اول از همه تکلیف انبوه ساختمان های نیمه ویران و بیغوله های رها شده و اکثرا بدون صاحب را روشن کنید. معتقدیم با تغییر کاربری برخی از این ساختمان های مخروبه ؛ کمبود فضای سبز در آبادان مرکزی را جبران خواهید کرد.

در پایان…

برایتان آرزوی توفیق داریم و از ایزد توانا فزونی عمر با برکت توام با سعادت خدمتی راستین را آرزومندیم.

رسانه اجتماعی اروندپرس