۲۸ مهر ۹۶ ، ساعت ۱۲:۰۸
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  875
 • بازدید دیروز :

  8400
 • بازدید این هفته :

  46285
 • رتبه الکسا :

  36235
ImageWeek
سازمان منطقه آزاد اروند از بیماران خاص حمایت می کند
کد خبر : 8181۱۲ | در تاريخ : شهریور ۱۲, ۱۳۹۵ | ساعت : ۱۱:۵۵ ق.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

هزینه های پزشک فوق تخصص خون و داروی بیماران تالاسمی توسط سازمان منطقه آزاد اروند تامین می شود.

بیماران خاص

به گزارش اروند پرس ؛ مدیر حوزه سلامت سازمان منطقه آزاد اروند، با اعلام این خبر اظهار کرد: هزینه پزشک فوق تخصص خون به همراه بخشی از هزینه داروهای بیماران تالاسمی و دیالیز انجمن تالاسمی منطقه از طریق بیمارستان ولی عصر خرمشهر از محل  بودجه عملیاتی مدیریت سلامت معاونت فرهنگی٬ اجتماعی و گردشگری این سازمان پرداخت می شود.

سید مهدی موسوی افزود: در همین راستا، یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال از سوی سازمان منطقه آزاد اروند به این موضوع تخصیص داده شده است.

وی عنوان کرد: بیماران خاص از جمله بیماران تالاسمی و افراد نیازمند به دیالیز، ناگزیرند هزینه‌های سنگینی را بابت این بیماری پرداخت کنند که عمدتا از توان مالی کافی برای این کار برخوردار نیستند.٬ خصوصا که مبتلایان به این نوع بیماری از اقشار محروم و کم درآمد هستند.

تا پیش از این٬ تالاسمی ها برای تعویض خون خود ماهانه چند بار می بایست به مرکز استان سفر کنند و هزینه های زیادی را متحمل شوند که این امر با تمهید و پیگیری مدیرعامل سازمان در حال حاضر در خود منطقه با حضور پزشک متخصص انجام می پذیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در همین راستا، سازمان منطقه آزاد اروند از طریق حوزه سلامت، پس از بررسی مشکلات این افراد، اقدام به تخصیص اعتبار در این بخش کرد تا به نوعی هزینه‌های بیماران خاص را تأمین و تقبل کند.

بر اساس این گزارش، انجمن تالاسمی خرمشهر در بیمارستان ولی عصر(عج) خرمشهر قرار دارد و آماده دریافت کمک‌های مردمی و خیرین حوزه سلامت است.

همچنین قابل ذکر است که این اقدام برای سومین سال متوالی که توسط سازمان ساماندهی شده است.