۱۲ فروردین ۹۷ ، ساعت ۰۳:۴۹
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

 • بازدید امروز :

 • بازدید دیروز :

 • بازدید این هفته :

 • رتبه الکسا :


  Warning: simplexml_load_file(): http://data.alexa.com/data?cli=10&url=arvandpress.ir:1: parser error : Start tag expected, '<' not found in /home2/arvandpress/public_html/wp-content/themes/ArvandPress/header.php on line 95

  Warning: simplexml_load_file(): Okay in /home2/arvandpress/public_html/wp-content/themes/ArvandPress/header.php on line 95

  Warning: simplexml_load_file(): ^ in /home2/arvandpress/public_html/wp-content/themes/ArvandPress/header.php on line 95
  Not Available
ImageWeek
روند مهاجرت نخبگان از آبادان و خرمشهر شتاب گرفته است
کد خبر : 13124۲۰ | در تاريخ : بهمن ۲۰, ۱۳۹۶ | ساعت : ۱۰:۴۹ ق.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

نخبگان ؛ سرمایه های ارزشمند هر شهر و دیاری هستند که عدم استفاده از انان در مراکز قدرت و تصمیم گیری جفای بزرگی در حق جامعه است و منجر به تسلط بی مایگان بر امور جامعه می شود.

در تازه ترین این مهاجرت ها می توان به  دکتر احمدرضا سعیدزاده ؛ نخبه ی جامعه شناس و جوان خرمشهری اشاره نمود که پس از سال ها تلاش برای مطرح نمودن خود در منطقه ازاد اروند بناچار مجبور به جلای خانه و کاشانه نمود و همانند همه ی نخبگانی که گمان می کنند برای دیده شدن راهی جز تهران ندارند راهی تهران شد تا از این پس مسوولان سازمان پهن و دراز منطقه آزاد اروند و ایضا مسوولان شهری خرمشهر از عرش گرفته تا فرش ؛ ایشان را نبینند که  با قول های فریب دهند ایشان و امثال دکتر احمدرضا سعیدزاده را دست به سر کنند.

به هر حال ایشان از خرمشهر رفتند هر چند بی شک تا چند سال دیگر شاهد خواهیم بود که همین مسوولان فعلی یا فرزندانشان که جانشینان آنان خواهند بود!!! ؛ برای سعیدزاده های نوعی فرش قرمزی خواهند  گستراند و با او عکس یادگاری می گیرند همانند عکس هایی که با حمید فرخ نژاد ؛ ناصر تقوایی ؛ نادر سلیمانی ؛ فرهاد حسن زاده و …. می گیرند و حاضرند برای کشاندن پای آنان به آبادان و خرمشهر میلیون ها تومان ناقابل هزینه کنند.

البته نقدی هم بر اصحاب رسانه آبادان و خرمشهر وارد است و آن بی توجهی های سلیقه ای و مصلحتی ! به نخبگان و مشاهیر ساکن در شهر است که باید در جای خود مورد بررسی قرار گیرد.

سعیدزاده فارغ‌التحصیل کارشناس ارشد جامعه‌شناسی دانشگاه شهید چمران اهواز و دانشجوی دکتری دانشگاه ادیان و مذاهب قم ؛ همچنین عضو بنیاد ملی نخبگان و عضو پژوهشگر مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام است.

رسانه فرهنگ و هنر اروند ( اروندپرس)