۲۷ مرداد ۹۶ ، ساعت ۰۸:۱۲
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  735
 • بازدید دیروز :

  810
 • بازدید این هفته :

  8059
 • رتبه الکسا :

  23071
ImageWeek
روز خبرنگار در آبادان فراموش شد
کد خبر : 7627۱۷ | در تاريخ : مرداد ۱۷, ۱۳۹۵ | ساعت : ۱۱:۳۹ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

امروز روز خبرنگار بود و همان گونه که پیش بینی می شد انبوه کارهای زمین مانده در شهر آبادان موجب شد که روز خبرنگار در این شهر فراموش بشود.

 

۴۰۱۳۶

به گزارش اروندپرس؛ امروز ۱۷ امرداد بود و روز خبرنگار ! این روز در آبادان بکلی فراموش شده بود و  این در حالی بود که همچنان خبرنگاران و اصحاب رسانه در آبادان فاقد تشکیلات صنفی هستند و فعالان عرصه قلم منتج به خبر در این شهر در طول سال همدیگر را نمی بینند. ندیدن یکدیگر و نبود آموزش خبرنگاری نیز از دیگر دردهای این قشر است.

البته این ها بدان معنا نیست که عملکرد این قشر بی سامان مورد ارزیابی و پایش قرار نگیرد و نویسندگان مقالات و خبرنگاران آبادان همگی در قبال نوشته هایشان مسوول هستند و جوابگو!

امروز روز خبرنگار بود و همان گونه که پیش بینی می شد انبوه کارهای زمین مانده در شهر آبادان موجب شد که روز خبرنگار در این شهر فراموش بشود. اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبادان برنامه ای برای گرد آوردن فعالان عرصه خبر و مطبوعات و سایت های خبری نداشت . فرمانداری هم خبری نبود .شورای شهر هم در اقدامی منحصر بفرد که فقط از آنان بر می آید با دعوت از چند خبرنگار خاص ؛ با یک برگ لوح تقدیر سر و ته ماجرا را به آوردند و خلص من جمیع بلایا هُ !

امروز سوت و کور ترین روز آبادان بود چون روز خبرنگار بود. چون سهم این قشر از سال تنها همین یک روز است ولی فردا چه؟ ایا فردا که باز هم نوبت به مسوولان می رسد نیز همین گونه خواهد بود؟

دیروز پالایشگاه آبادان در اقدامی در خور توجه با دعوت از اصحاب رسانه مراسمی برگزار کرد و موزه ی صنعت نفت را در معرض دید خبرنگاران قرار داد. دست مریزاد.

فردا ۱۸ امرداد ماه است و دیگر روز خبرنگار نیست. سعی کنیم امروز را از یاد ببریم چون فرماندار ویژه و اهل رسانه ی آبادان نیز در پیامشان بمناسبت این روز بزرگ فرمودند:

بسم الله الرحمن الرحیم
ن وقلم ومایسطرون
فرا رسیدن روز شکوهمند ۱۷ مرداد که به مناسبت شهادت مظلومانه ی محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران در مزار شریف پاکستان، به نام روز خبرنگار نامگذاری شده است را به عنوان روز پاسداشت قلم به همه ی فعالان این عرصه تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

به درستی که طبق فرمایشات رهبری فرزانه این خبرنگاران هستند که لحظات نابود شدنی را تثبیت و ابدی می کنند.

امید است با توجه به تاکید دولت تدبیر و امید و شخص دکتر روحانی، ریاست محترم جمهور به لزوم گردش آزادانه ی اخبار و اطلاعات در سطح جامعه، بتوانیم با هم افزایی و همفکری گامهای موثری در راستای اطلاع رسانی صحیح و نگهداشت حرمت قلم در جامعه برداریم.
عزیزاله شهبازی
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آبادان

 

 1. شهروند گفت:

  با سلام و عرض تبریک بمناسبت روز خبرنگار البته پایگاه دریابانی آبادان هم تجلیل از خبرنگاران داشتند