۲۹ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۴:۳۵
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  2900
 • بازدید دیروز :

  4495
 • بازدید این هفته :

  35380
 • رتبه الکسا :

  29355
ImageWeek
رشد ۳۵ درصدی فعالسازی صنایع در منطقه آزاد اروند
کد خبر : 11409۱۲ | در تاريخ : مرداد ۱۲, ۱۳۹۶ | ساعت : ۱:۳۵ ق.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند از رشد ۳۵ درصدی فعالسازی صنایع در این منطقه خبر داد.

به گزارش  اروندپرس و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، عبدالله کعبی در گفتگو با ساعت ۱۷ شبکه آبادان با اشاره به فعالیت ۹۷ واحد صنعتی از سال ۸۴ تا ۹۲ در این منطقه، گفت: در زمان حاضر ۱۳۱ واحد صنعتی همچون واحدهای نفتی، پتروشیمی و مینی پالایشگاهها با جذب موفق نیرو در حال فعالیت هستند.

وی از افزایش تختهای بیمارستانی به ازای هر ۵۰۰ نفر یک تخت، ورود پزشکهای متخصص به منطقه و ارتقاء سطح دانشکده علوم پزشکی آبادان به دانشگاه از برنامه های آتی بخش بهداشت و درمان در منطقه نام برد.

وی رونق و شکوفایی شهرستانهای آبادان و خرمشهر را منوط به همکاری مردم و هماهنگی مسئولان دستگاههای شهری با این سازمان خواند و افزود: راه انجام فعالیتهای تجاری و اقتصادی در منطقه آزاد اروند آسان و روان است و سرمایه گذاران، تجار و فعالان اقتصادی می توانند با آسایش خاطر ضمن ورود به منطقه آزاد اروند و بهره مندی از مزیتها و تسهیلات خاص این منطقه به سرمایه گذاری ، تولید و اشتغال بپردازند.

وی اظهار کرد: پس از دستور رییس جمهوردر سال ۹۲، مبنی بر توسعه محدوده منطقه آزاد اروند به کل شهرهای آبادان و خرمشهر، گمرک ایران خواستار محصور شدن منطقه شد که این کار نیز به انجام رسید.

وی تصریح کرد: در زمان حاضر ناظران گمرک در دروازه ها مستقر هستند اما به این دلیل آنکه تجارت خاصی در منطقه صورت نمی گیرد و کالای چندانی از شهر خارج نمی شود نظارت گمرک نیز رسمیت خاصی ندارد.

قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند همچنین از آمادگی این سازمان برای همکاری با واردکنندگان کالا به منطقه خبر داد و گفت: به رغم وجود مجوز واردات کالا به منطقه، اما استقبال در زمینه تجارت کم است و در زمان حاضر کالایی در منطقه رد و بدل نمی شود.

کعبی در خصوص استخدام نیرو در گیت های خروجی منطقه آزاد اروند افزود: به طور قطع ۹۰ درصد نیروهای استخدامی از میان جوانان منطقه انتخاب می شوند و تنها ۱۰ درصد از استخدام ها در صورتی که آن تخصص در منطقه نباشد با اولویت استان خوزستان از بیرون منطقه انجام می شود.

وی در خصوص مشکلات اخیر در زمینه دریافت پلاک گذر موقت خودروهای اروندی، از ازدحام درخواست ها، مراجعه همزمان بیش از هزار و ۸۰۰ متقاضی سفرهای تابستانه و دریافت استعلام افرادی که مالک اصلی خودرو نبودند و با وکالت برای دریافت پلاک موقت مراجعه می کنند، به عنوان دلائل تاخیر در تحویل پلاکهای موقت نام برد.

به گفته وی از دو هفته آینده ورود بدون ویزای عراقی ها به منطقه آزاد اروند آغاز می شود.