۳۰ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۴:۰۵
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  185
 • بازدید دیروز :

  2875
 • بازدید این هفته :

  31320
 • رتبه الکسا :

  28423
ImageWeek
رشد کیفی هنر نمایش در خوزستان از طریق آموزش هدفگذاری شده است
کد خبر : 8546۰۲ | در تاريخ : مهر ۲, ۱۳۹۵ | ساعت : ۲:۱۳ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

رییس انجمن هنرهای نمایش خوزستان گفت:با توجه به پس رفت کیفی نمایش های استان در سال های اخیر، برنامه های ویژه آموزشی برای ارتقاء سطح نمایش در این استان آغاز شده است.

 ۸۲۲۳۹۹۰۸-۷۱۰۳۶۵۵۰
محمد یاقوت پور پنجشنبه شب در حاشیه همایش هنری ویژه هفته دفاع مقدس در اندیمشک افزود:بیست و هشتمین جسنواره تاتر خوزستان در ۲۹ شهریورماه سالجاری در حالی به کار خود پایان داد که شاهد کاهش کیفیت نمایش ها بودیم.
وی اظهار کرد:با وجود اینکه این نمایش ها از میان ۴۰ نمایش استان برگزیده شده بودند اما سطح کیفی نمایش ها در حد مورد انتظار نبود و در واقع نمی توان به داوران این جشنواره خرده گرفت.
وی گفت:انجمن هنرهای نمایشی استان طی ماههای اخیر با شناخت ضعف ها و بررسی راهکارهای سازنده در این خصوص ، افزایش آموزش را در دستور کار خود قرار داد که این مهم در شهرستان ها آغاز شد شده است.
وی بیان کرد:این آموزش ها در چند سطح برنامه ریزی شد که سطح یک آن در تمام شهرستان ها با حضور اساتید درون استانی آغاز شده و در سطح ۲ پنج جزیره آموزشی با حضور منتخبان سطح یک و با محوریت یک شهر در آذر ماه برگزار می گردد.
یاقوت پور گفت:در سطح آموزشی ۳ نیز در بهمن ماه با حضور منتخبان سطح ۲ و بخش آموزش جشنواره بین المللی فجر برگزار می شود که پیگیری آن نیز انجام شده است.
وی گفت:یکی از ویژگی های مثبت جشنواره تاتر خوزستان در سالجاری را می توان اجرای نمایش ها به صورت متمرکز دانست که هنرمندان کلیه شهرها دور هم جمع شده و کارهای هنری یکدیگر را دیده و بررسی کردند.
وی در بخش دیگری از واگذاری سالن های نمایشی تحت اختیار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به بخش خصوصی انتقاد کرد و گفت:این موضوع یکی از دغدغه های هنرمندان است و تنها راه چاره آن دستور مستقیم مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برای در اختیار گذاشتن رایگان سالن ها در دوره های چندماهه به هنرمندان است .
رییس انجمن هنرهای نمایشی خوزستان زبان هنر را زبانی محکم و اثرگذار دانست و گفت:استان خوزستان دارای ویژگی های ارزشمندی است که با ارتقاء سطح هنر می توان از این زبان ماندگار برای بیان ارزش های استان بهره برد.