۲۹ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۴:۳۵
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  1580
 • بازدید دیروز :

  2960
 • بازدید این هفته :

  32385
 • رتبه الکسا :

  29355
ImageWeek
راهیابی ۱۰اثر به نخستین جشنواره تئاتر منطقه آزاد اروند/رونمایی از پوستر جشنواره
کد خبر : 11643۲۱ | در تاريخ : شهریور ۲۱, ۱۳۹۶ | ساعت : ۱:۲۷ ق.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

پوستر نخستین جشنواره تئاتر مطنقه آزاد اروند یادواره شکست حصر آبادان با حضور مسوولان فرهنگی و هنری و جمعی از اهالی تئاتر شهرستان های آبادان و خرمشهر دوشنبه رونمایی شد.

به گزارش ایرنا نماینده هیات بازبینی آثار نخستین جشنواره تئاتر مطنقه آزاد اروند یادواره شکست حصر آبادان در این مراسم گفت: ۱۰ نمایش خیابانی و ۱۲ نمایش صحنه ای به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که در نهایت ۶ نمایش صحنه و چهار نمایش خیابانی به جشنوراه راه یافتند.
علی غلامی افزود: هیات بازبینی آثار در مرحله نخست بازیگری، کارگردانی و تنوع کاری در آثار را مورد ارزیابی قرار داد و در انتخاب آثار سلیقه ای عمل نکرد.
دبیر جشنواره نیز در این مراسم ساماندهی بیشتر فعالیت های مختلف نمایشی و رصد تولیدات و اجراهای عمومی گروه های ثبت شده تئاتر در شهرستان های آبادان و خرمشهر را از اهداف برگزاری این جشنواره اعلام کرد.
محمد مرادی احیا و ارتقاء هنر نمایش در منطقه آزاد اروند را از دیگر اهداف نخستین جشنواره تئاتر منطقه آزاد اروند یادواره شکست حصر آبادان عنوان کرد.
به گزارش ایرنا در بخش صحنه ، نمایش های آییش به کارگردانی:ندا اعتمادی کیا، هووها به کارگردانی امین حسین افتخار پذیرایی، سلوی مرگ به کارگردانی سعید فیوضی، دیکتاتور به کارگردانی مهرداد معماری، یک روایت ساده به کارگردانی سید حسن موسوی و جِرده به کارگردانی عبدالله هلیات به جشنواره راه یافتند.
همچنین در بخش خیابانی شروع بازی به کارگردانی گروه باران، مردان حیرون به کارگردانی فرامرز غلامیان، جنگ زیر پوست من و مادرم به کارگردانی بهنام کاوه گویی و قطعه گمشده به کارگردانی رضا وثوقی به جشنوراه راه یافتند.
نخستین جشنواره تئاتر اروند یادواره شکست حصر آبادان از ۲۶ تا ۲۸ شهریور ماه دردوبخش صحنه ای و خیابانی در آبادان برگزار می شود.