۳۱ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۷:۰۸
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  1715
 • بازدید دیروز :

  5080
 • بازدید این هفته :

  24070
 • رتبه الکسا :

  25456
ImageWeek
رئیس جمهور در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا موضع بگیرد
کد خبر : 6785۲۸ | در تاريخ : خرداد ۲۸, ۱۳۹۵ | ساعت : ۴:۰۹ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

امام جمعه خرمشهر گفت: مسئولان اجرایی به ویژه شخص رئیس جمهور باید در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا موضع بگیرند و از مقام معظم رهبری هزینه نکنند.

حجت‌الاسلام سید نبی موسوی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان، اظهار کرد: تمام دستگاه‌های دولتی و غیردولتی باید در مرحله اولیه استخدام از نیروهای بومی استفاده کنند.امام جمعه خرمشهر

وی ادامه داد: این مطالبات مردم است که اگر بنا شد شرکتی استخدام کند، باید از جوانان بومی استفاده کند تا مساله اشتغال حل و رفع شود.

امام جمعه خرمشهر گفت: اقتصاد مقاومتی مهم‌ترین دغدغه مقام معظم رهبری است که در چند سال اخیر بیش از ۲ هزار بار این کلمه تکرار و بر آن تاکید شده است.

وی عنوان کرد: بعضی از مسئولان اجرایی از گشایش پسابرجام می‌گویند در حالی که هیچ دستاوردی محسوس نمی‌شود و تحریم‌هایی که از جانب آمریکا می‌شود با صحبت مسئولان مغایرت دارند.

موسوی خاطرنشان کرد: مسئولان باید در مقابل زیاده خواهی‌های آمریکا موضع بگیرند و نباید از شخصیت مقام معظم رهبری هزینه کنند، این وظیفه رئیس جمهور است که در مقابل آمریکا موضع بگیرد.

وی متذکر شد: گام اول در تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، مهار سوداگری، دلالی و فساد در جامعه است، باید تمام فعالیت‌های قاچاقی و غیرقانونی اصلاح شود.

امام جمعه خرمشهر اذعان کرد: اقتصاد ما باید حالت مردمی به خود بگیرد، دولت باید بستر و زمینه را برای سرمایه‌گذاری آماده کند و توانمندی مردم را در دستور کار خود قرار دهد.

وی با بیان اینکه باید برای احیای کشاورزی برنامه‌ریزی‌های لازم صورت بگیرد، گفت: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری دستور اجرا کردن طرح ۵۵۰ هزار هکتاری کشاورزی را داده بودند، اما با کمال تاسف در دوران گذشته کمتر از ۲۰ درصد کشت شده است.

موسوی افزود: از طرح ۵۵۰ هزار هکتار زمین کشاورزی، ۱۰ هزار آن متعلق به خرمشهر است که باید مسئولان شهرستان برنامه‌ریزی جامعی داشته باشند، جلسات متعددی بگیرند و گزارش کار خود را ارائه دهند.

وی بیان کرد: از نگاه آیات و روایات معصیت خداوند متعال به عنوان رجس، پلیدی و آلودگی به‌حساب می‌آید و تمام عبادتی که خداوند برای بشریت تکلیف کرده است، سبب می‌شود تا این آلودگی‌ها از انسان دور شوند.

امام جمعه خرمشهر ادامه داد: ماه مبارک رمضان خاصیت طهارت انسان را دارد و همه شرایط را برای پاکیزگی مهیا می‌کند، بدبخت و بیچاره کسی است که ماه رمضان تمام شود و دست او خالی بماند.

فارس