۲۹ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۴:۳۵
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  695
 • بازدید دیروز :

  2960
 • بازدید این هفته :

  31500
 • رتبه الکسا :

  29355
ImageWeek
دیدار مدیر کل میراث فرهنگی استان خوزستان و معاون فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند
کد خبر : 7636۱۹ | در تاريخ : مرداد ۱۹, ۱۳۹۵ | ساعت : ۳:۲۷ ق.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

به گزارش اروندپرس و به نقل از سازمان منطقه آزاد اروند، بعدازظهر دیروزذ، دکتر خسرو نشان، مدیر کل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان با حضور در ساختمان سازمان منطقه آزاد اروند، با سید مرتضی نعمت‌زاده، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

photo_2016-08-08_18-54-37
بر همین اساس، دو طرف در این جلسه پیرامون مسائل گردشگری، عملکرد سازمان در منطقه، فرصت‌ها و برنامه‌های پیش روی سازمان منطقه آزاد اروند در جهت توسعه این صنعت به بحث و تبادل نظر پرداختند.
در این نشست، معاون فرهنگی سازمان در خصوص ساخت اسکله گردشگری
 خرمشهر توضیحاتی را ارائه داد و ابراز امیدواری کرد، که رونق این اسکله کمک شایانی به اقتصاد منطقه خواهد کرد.
همچنین موضوع ثبت ملی موزه دریایی در منطقه آزاد اروند مورد بررسی قرار گرفت که در این خصوص، دکتر نشان ابراز امیدواری کرد، سازمان میراث فرهنگی استان با مشارکت سازمان منطقه آزاد اروند، در دو بخش دریایی و تاریخی اقدام به راه‌اندازی این موزه در منطقه آزاد اروند کند.
در ادامه، موضوع گردشگری آبی و چگونگی گسترش این بخش مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به ویژگی جزیزه مانند منطقه آزاد اروند و وجود منابع طبیعی و آبی مختلف، مقرر شد در این خصوص نیز برنامه‌ریزی‌هایی صورت پذیرد.
بر اساس این گزارش، با توجه به ورود هفتگی بالغ بر ۱۰ هزار تبعه عراقی
  به کشور از طریق مرز شلمچه، و عدم سودهی لازم این تعداد توریسم و خروج سریع آنان از منطقه به مقصد شهرهای دیگر کشور، دو طرف در این نشست با تاکید بر ساماندهی این تعداد توریسم به کشور ابراز امیدواری کردند با انجام ساماندهی این افراد، به اقتصاد منطقه کمک شایانی شود.