۲۷ مرداد ۹۶ ، ساعت ۰۸:۱۲
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  488
 • بازدید دیروز :

  764
 • بازدید این هفته :

  7947
 • رتبه الکسا :

  23846
ImageWeek
دکتر عامر کعبی ناظر شورای عالی آمار شد
کد خبر : 7237۲۳ | در تاريخ : تیر ۲۳, ۱۳۹۵ | ساعت : ۱:۰۹ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، عامر کعبی نماینده مردم آبادان و علی کاظمی نماینده اردل و فارسان را به عنوان دو نماینده ناظر مجلس در شورای عالی آمار انتخاب کردند.

نمایندگان در ادامه جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس عامر کعبی نماینده آبادان را با ۱۷۰ رای و علی کاظمی نماینده اردل و فارسان را با ۱۳۷ رای به عنوان ناظرین مجلس در شورای عالی آمار برگزیدند.
شورای عالی آمار در سال ۱۳۲۰ تشکیل شده است، آیین نامه ای مبنی بر شورای عالی آمار و سرشماری در ۲۲ اردیبهشت سال ۱۳۲۰ به تصویب رسید. سپس این وظایف در یک اداره کل در ثبت احوال متراکم شد و به وزارت کشور – اداره عمومی منتقل شد.
در سال ۱۳۴۴ قانون تاسیس مرکز آمار ایران در تیرماه به تصویب رسید. وجود خلاء نهاد خاصی که وظیفه هماهنگی تولیدکنندگان آمار با به عهده داشته باشد احساس شد و شورای عالی آمار این بار با مصوبه خاصی از طرف هیات وزیران به وجود آمد. به دلیل ناتوانایی های لازم اعضاء و ترکیب نامناسب آن از لحاظ علمی و تخصصی این شورا نتوانست هماهنگی های لازم را در جهت اهداف تعیین شده به وجود آورد . بالاخره در سال ۱۳۵۳ با اصلاح قانون مرکز آمار ایران بنابر ضرورت ، با ایجاد شورای عالی آمار در خود قانون پیش بینی شد که این شورا از نظر ترکیب اعضاء ، در متن قانون قرار گرفت و در جهت بالابردن جایگاه سازمان اعضاء به عنوان مهمترین مرجع هماهنگ کننده فعالیت های آماری کشور، شورای عالی آمار را به مهم ترین رکن نظام آماری کشور در آورد.
برگزاری جلسات شورای عالی آمار براساس مدارک و مستندات موجود در دبیرخانه شورای عالی آمار از سال ۱۳۶۱ لغایت ۱۳۶۲ بطور مستمر و ماهانه تشکیل شد و از آن سال به بعد بطور متناوب جلساتی جهت استقرار نظام آماری کشور برگزار شد و از سال ۱۳۷۸ جلسات شورای عالی آمار طبق قانون مرکز آمار ایران برگزار شد.

ایرنا