۳۱ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۷:۰۸
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  1705
 • بازدید دیروز :

  5080
 • بازدید این هفته :

  24060
 • رتبه الکسا :

  25456
ImageWeek
دکتر عامر کعبی موافق استیضاح وزیر آموزش و پرورش است
کد خبر : 7706۲۱ | در تاريخ : مرداد ۲۱, ۱۳۹۵ | ساعت : ۲:۰۵ ق.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

نامه استیضاح فانی وزیر آموزش و پرورش با امضای تعدادی از نمایندگان تقدیم هیأت رئیسه مجلس شد.

به گزارش اروندپرس ؛ این نامه با ۵۷ امضا و با طرح حسین مقصودی نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی به هیئت رییسه مجلس تقدیم شده است.

دکتر عامر کعبی نماینده مردم شریف آبادان در مجلس شورای اسلامی همانگونه که در ایام انتخاباتی در جمع فرهنگیان حوزه انتخابیه خود گفته بود از آن چه بی سلیقگی و ضعف درر برنامه ریزی کلان مدیریتی در وزارت آموزش و پرورش می باشد انتقادات فراوانی داشت که کیفیت آموزش  و توزیع ناعادلانه ی دبیران مجرب در سطح کشور و نیز توزیع ناعادلانه ی رفاه بین فرهنگیان محترم را از دلایل عمده ی انتقاداتش نسبت به این وزارتخانه بر شمرده بود.

در این تقاضای استیضاح که حاوی مطالبات بر حق فرهنگیان عزیز ؛ اعم از شاغل و بازنشسته هست تاکید شده که اکثر فرهنگیان کشور موافق برکناری آقای فانی بعنوان متولی وزارت خانه ی آموزش و پرورش می باشند.

متن این نامه به شرح زیر است:
بسمه تعالی
جناب آقای دکتر لاریجانی
ریاست محترم مجلس شورای اسلامی
و اعضای محترم هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی
سلام علیکم
احتراما اینجانبان امضا‌کنندگان ذیل، نمایندگان مردم در خانه ملت با استناد به اصل ۸۹ قانون اساسی، طرح استیضاح جناب آقای دکتر فانی وزیر محترم آموزش و پرورش را با شرح دلایلی که در متن اشاره شده تقدیم می‌‌نماییم. خواهشمند است در اولین فرصت اعلام وصول آن را اعلام فرمایید.
«هدف از استیضاح وزیر آموزش و پرورش حفظ منافع حدود یک میلیون فرهنگی و ۱۲ میلیون دانش آموز و انتقال فرهنگ اصیل ایرانی – اسلامی به نسل آینده و مبارزه با تهاجمات فرهنگی می‌باشد که دلایل آن به شرح ذیل می‌باشد.»
۱-آموزش و پرورش دارای کاهش راندمان آموزشی – پرورشی شده و فرهنگیان و دانش آموزان انگیزه کار نداشته و بعضا دچار بیماری افسردگی شده‌اند.
۲-عدم برنامه‌ریزی صحیح و جدید در بحث مسائل تربیتی – پرورشی – تربیت بدنی در راستای مبارزه با تهاجم فرهنگی
۳-عدم توجه به شعار «اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل» در بحث فرهنگ‌سازی در مدارس و جامعه
۴-عدم رضایت معلمان و مدیران مدارس از عملکرد وزیر آموزش و پرورش
۵-عدم پویایی و شور و نشاط در بدنه وزارت و همکاران فرهنگی
۶-برنامه‌ریزی و مدیریت نامناسب در سازماندهی نیروهای انسانی
۷-بی‌توجهی به مدارس روستایی و غفلت از آنها و گسترش در رشد حاشیه‌نشینی در شهرها به دلیل مهاجرت خانواده‌ها برای ادامه تحصیل فرزندان
۸-اجرایی نشدن سند بنیاد تحول آموزش و پرورش
۹-عدم تحول و حرکت جدید در آموزش و پرورش و عدم برنامه و چشم‌اندازی کاربردی برای آینده
۱۰-عدم تکریم ارباب‌رجوع در بعضی از مدارس
۱۱-عدم اجرایی شدن نظام هماهنگ پرداخت حقوق و عدم اجرای طرح‌بندی فرهنگیان
۱۲-نگاه سیاسی و جناحی و باندی در آموزش و پرورش و مدارس به صورت ویژه در عزل و نصب مدیریت‌ها از سطح کلان تا خرد بدنه وزارت آموزش و پرورش
۱۳-عدم مصوبات مجلس در اجرایی شدن معلمان حق‌التدریس و مربیان کودک
۷۰۷۱۹۸c7-a1ff-4f02-a480-d7ca3213d6fe

۹۸۹e51af-5952-42e1-8dd2-edc57ba2e51e

۹۲ea9e5e-84b7-42b8-8ccb-4dafc76d4c4e

 

همچنین جمعی از فرهنگیان آبادان ؛ اروندکنار و چوئبده ضمن ارسال یادداشتی برای رسانه اجتماعی اروندپرس ؛ مراتب حمایت و خشنودی خود را از استیضاح وزیر آموزش و پرورش و دکتر عامر کعبی بخاطر ورود به این موضوع را اعلام داشتند که عینا در زیر ملاحظه نمایید:

باسمه تعالی
به نام خداوند جان وخرد
کزین برتر اندیشه برنگذرد
جناب اقای دکتر عامر کعبی نماینده ی محترم مردم شریف آبادان
اینجانبان ، عده ای از فرهنگیان شهرهای آبادان، اروند کنار وچوئبده از حسن توجه جناب عالی به امور فرهنگیان وامضای متن استیضاح وزیر آموزش وپرورش ، کمال امتنان را داریم .

حال که دولت اعتدال به سال پایانی عمر خویش قدم گذاشته ، شایسته است که همگام با اجرای طرح تحول نظام آموزشی کشور ، طرح تحول وضعیت معیشت فرهنگیان نیز به اجرا در آید .

همانگونه که این دولت در اجرای طرح تحول نظام سلامت کشور ، بهبود وضعیت معیشت پزشکان و پرستاران را در اولویت قرار داد انتظار می رود در اجرای طرح تحول نظام آموزشی کشور نیز وضعیت معیشتی فرهنگیان در اولویت اجرای برنامه ها قرار گیرد .

امید است با پشتیبانی نمایندگان محترم و فهیمی چون جنابعالی که خود از بطن دلسوختگان فرهنگی می باشید همراه سایر نمایندگان ، مشکلات آموزش و پرورش که بخش عمده ی آن مربوط به معیشت فرهنگیان می باشد به سمت بهبود وجبران مافات پیش برود .
جمعی از فرهنگیان آبادان ؛ اروندکنار و چوئبده

 

رسانه اجتماعی اروندپرس