۲۸ مهر ۹۶ ، ساعت ۱۲:۰۸
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  960
 • بازدید دیروز :

  1250
 • بازدید این هفته :

  40170
 • رتبه الکسا :

  36235
ImageWeek
دکتر عامر کعبی : دولت ؛ گران اداره می شود
کد خبر : 7389۰۳ | در تاريخ : مرداد ۳, ۱۳۹۵ | ساعت : ۳:۳۱ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

مردم آبادان همواره خواستار همسویی و اتحاد و یگانگی نمایندگان خود بوده اند که بحمدالله این مهم در این دوره اتفاق افتاده است.

دکتر عامر کعبی

به گزارش اروندپرس ؛ عامر کعبی نماینده مردم شریف آبادان ؛ اروندکنار و چوئبده در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز یکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵ در شورای اداری شهرستان آبادان که در سالن اجتماعات غدیر فرمانداری ویزه آبادان برگزار گردید خطاب به مسوولان و مدیران دوایر دولتی گفت : هر سه نماینده ی آبادان در جایگاه مشورتی با کلیه مسوولان محلی در ارتباط هستیم.

کعبی ادامه داد: نمایندگان آبادان در سه کمیسیون مهم عضویت دارند.حضور در کمیسیون های انرژی ؛ اقتصادی و اجتماعی ؛ حاوی پیام مهمی است که نقشه راه نمایندگان آبادان را ترسیم می کنند.هر یک از این کمیسیون ها دامنه ی بسیار وسیعی از خدمتگزاری به مردم شریف آبادان را شامل می شوند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: ۵۰ درصد از بودجه کشور منبعث از مالیات های مستقیم و غیر مستقیم است.از اینرو ما در کمیسیون اقتصادی با نظارت بر بخش های مربوطه و ایضا مباحث مربوط به گمرکات ؛ بانک ها و بیمه ها هست می تواند در شکوفایی اقتصاد کشور نقش آفرینی کند.

وی با بیان اینکه مطابق گزارش دیوان محاسبات کشور ۷۵ درصد از بودجه دولت صرف اداره ی دولت می شود ادامه داد: با توجه به حجم بالای هزینه های جاری دولت و مصرف بیش از یک سوم بودجه کل کشور ؛ عملا نمی توانیم در سال ۱۳۹۵ به اعتبارات دولتی دل خوش کرد.دولت ؛ گران اداره می شود و با عنایت به حجم بالای مشکلات عمومی کشور بویژه در استان خوزستان و بطور خاص تر در آبادان که در بخش عمران و آبادی ؛ بهداشت و درمان و رفاهی مردم و معیشت جامعه قابل مشاهده است باید که به فکر ترغیب بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در این شهرستان باشیم.

دکتر عامر کعبی با اشاره به مولد بودن استان خوزستان گفت : استان خوزستان ؛ مولد است و نه تنها در بخش انرژی و نفت که در صنایع و کشاورزی و باغداری نیز از استان های مهم و ثروتمند است. بیش از ۳۵ درصد آب های شیرین کشور در این استان جاری است اما با کمال تعجب و تاسف ؛ با مشکل کم آبی و پایین بودن کیفیت آب و حتی کمی آن روبرو هستیم.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم جذب سرمایه گذار گفت: استان هایی که پیشرفت کرده اند پای سرمایه گزار بخش خصوصی را به استان خود باز کرده اند. سازمان منطقه آزاد اروند با همین هدف تشکیل شده است و بنده به جد از آنان می خواهم که برای حل مشکلات عدیده ی اجتماعی ؛ رفاهی و اقتصادی مردم ایفاگر نقش خود باشد.

عامر کعبی با اشاره به مشکلات فراوان آب و فاضلاب آبادان ادامه داد: برای اصلاح و ترمیم و نوسازی این بخش ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه لازم است. شهرداری ابادان در حال حاضر بیش از ۸۷ میلیارد تومان انواع بدهی دارد. باید این مشکلات رفع بشوند اما چگونه ؟ با مراجعه به وزارت نفت برای پیگیری موضوع سهم شهرداری از محل آلایندگی پالایشگاه می گویند که بودجه نداریم.پس چه باید کرد؟ بنده و دو نماینده ی عزیز شهر که ید واحدی هستیم می گوییم که تنها راه جلب و جذب و هدایت سرمایه گذار بخش خصوصی می باشد.