۲۹ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۴:۳۵
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  700
 • بازدید دیروز :

  2960
 • بازدید این هفته :

  31505
 • رتبه الکسا :

  29355
ImageWeek
دکتر شهبازی :نگاه کارشناسانه؛عقلانیت ؛خرد جمعی و مصالح ملی راه حل مشکلات آبادان است
کد خبر : 7397۰۳ | در تاريخ : مرداد ۳, ۱۳۹۵ | ساعت : ۴:۲۱ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

صبح امروز جلسه ی شورای اداری شهرستان آبادان در حالی برگزار شد که شهبازی معاون استاندار و فرماندار ویژه ی این شهرستان از نگاه کارشناسانه، عقلانیت و خرد جمعی و مصالح ملی به عنوان سه گانه ای که می تواند زمینه ساز حل بسیاری از مشکلات شهرستان باشد، نام برد.

DSC_6331
به گزارش اروندپرس و به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان صبح امروز به میزبانی تالار غدیر فرمانداری، جلسه شورای اداری شهرستان با حضور شهبازی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان، حجه الاسلام و المسلمین ابراهیمی پور و سیلاوی ائمه جمعه ی آبادان و چوئبده، دکتر عامر کعبی نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، دکتر محمدی زاده ریاست دادگستری و دکتر شیرعلی زاده دادستان آبادان و اعضای این شورا برگرفته از مدیران دستگاههای اجرایی برگزار گردید.
همچنین در این نشست حجت الاسلام و المسلمین محمد زاده؛ مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان نیز به عنوان مهمان ویژه به مناسبت سالگشت برپایی اولین نماز جمعه در تهران به امامت آیت الله طالقانی نیز حضور داشت.
شهبازی در ابتدای این نشست ضمن خوش آمدگویی به حضار، یاد برگزاری اولین نماز جمعه تهران را گرامی داشت وبا ذکر خاطره ای از آیت الله طالقانی، گفت :
جا دارد به مناسبت برگزاری اولین نماز جمعه با شکوه در تهران به امامت فردی که حضرت امام او را ابوذر زمان نامید، یاد روحانی شجاع و فقید آیت الله طالقانی(ره) را به عنوان فردی که خود را از مردم می دانست، گرامی بداریم.از همان نخستین ساعات بامداد ۵ مرداد ماه۵۸(سومین روز ماه مبارک رمضان) بود که نزدیک به یک میلیون نفرجمعیت روزه دار در آن گرمای تابستان از نقاط مختلف شهر تهران خود را به دانشگاهها و خیابانهای اطراف رساندند.آیت الله طالقانی وقتی با خیل عظیم جمعیت و جایگاهی که برای ایشان در نظر گرفته بودند روبرو شد با ناراحتی تقاضا کرد که تدارک چیده شده را جمع کنند.ایشان اعتقاد داشت که وی با مردمی که در آن آفتاب سوزان ایستاده اند هیچ فرقی ندارد.این همان الگوی راهبردی اولین نماز جمعه هم برای انقلاب و هم برای مسئولین است که همگان باید آن را نصب العین خود قرار دهند.
وی با تشریح کارکردهای چند وجهی نماز جمعه در بین مسلمانان اظهار داشت:
نماز جمعه محلی برای هوشیاری و آگاهی بخشی مردم از مسائل جامعه و موضوعاتی است که در نظام داخلی و نظام بین الملل در جریان می باشد. این پایگاه نماز جمعه است که فرد را با خشوع، خضوع و فروتنی، در مقابل خداوند متعال قرار می دهد تا با سرلوحه قرار دادن ایمان و عبودیت راه رستگاری دنیوی و اخروی را بیاموزد.در همین رابطه بررسی مشکلات شهروندان و ایجاد راهکارهای اساسی بین مردم و مسئولین از راهکاری اساسی و کارکردی نماز جمعه می باشد.
شهبازی با قدردانی از ائمه ی جمعه ی شهرستان آبادان، اروندکنار و چوئبده که با تلاش خستگی ناپذیر در جهت حل مشکلات مردم و اتحاد بین مسلمین در حال خدمت رسانی هستند گفت: در همین خصوص در جلسات پیش رو قطعا مصوباتی در جهت تقویت جایگاه نماز جمعه اعمال خواهد شد.
وی در ادامه ی سخنانش از اقتصاد مقاومتی، هم افزایی مسئولین و مشارکت مردم به عنوان اصولی نام برد که می تواند راهگشای مشکلات پیش روی شهرستان باشد. شهبازی بیان کرد:
این منطقه به واسطه ی وجود دلیر مردان و رشادتهای فرزندان غیور ایران در هشت سال جنگ تحمیلی به حدی مقدس است که هر کس در هر لباسی در آن صادقانه خدمت کند اجری فراوان را توشه ی آخرت خود قرار داده است. به همین جهت تعامل مردم و مسئولین در کنار پیروی از شعار امسال مقام معظم رهبری مبنی بر تاکید به اقتصاد مقاومتی می تواند در خیلی از مسائل چاره ساز باشد.
معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان، با برشمردن برخی از چالش های پیش رو در کشور، تصریح کرد:
مسئله ی آب و استفاده ی بهینه از آن یکی از چالشهای اساسی و مهم پیش روی دولت است.همچنین موضوع محیط زیست و آلاینده های زیست محیطی، اشتغال و اجرای اقتصاد مقاومتی از جمله مسائل جاری کشور می باشد که می توان با اتحاد و نگاه کارشناسانه ی ارکان اداره کننده دولت در شهرستانها راه و روش درست را درجهت رفع موانع این موضوعات در پیش گرفت.
وی در خصوص تحولات منطقه تصریح کرد:ایجاد و ثبات امنیت که در زیر سایه ی رهنمودهای مقام معظم رهبری پدید آمده است در حالی در کشور وجود دارد که مشاهده می کنیم بسیاری از کشورها از نبود آن دچار صدمات جبران ناپذیری می شوند.
شهبازی با توصیه به مجموعه ی اداره کننده شهرستان تاکید کرد:
باید ضمن توجه مشکلات و مصائب مردم، با برنامه ریزی و کمک به یکدیگر در راستای حل این معضلات گام برداشته شود. در همین رابطه مجموعه ی دولت آمادگی دارد تا به صورت شبانه روزی برای خدمت به شهر راهبردی آبادان انجام وظیفه کند.
ایجاد اشتغال، توسعه مزارع پرورش میگوی چوئبده، بازارچه ی مرزی اروند، پروژه ی جزیره شادمانی، ساحل سازی اروند، پروژه های در دست اقدام سازمان منطقه آزاد اروند و مشکلات پیش روی استان در حوزه ی آب و برق از دیگر مواردی بود که شهبازی در نشست امروز صبح شورای اداری به آن اشاره کرد.
لازم به ذکر است در این جلسه، مدیران دستگاههای اجرایی از جمله دادگستری آبادان، پالایش نفت و آبفای شهرستان گزارش عملکرد خود را ارائه دادند.


محمدزاده / لازمه شناخت خدا، خود شناسی است

مسئول شورای سیاست گذاری ائمه ی جمعه ی استان خوزستان در نشست شورای اداری شهرستان لازمه ی شناخت خدا را خود شناسی دانست.
حجت الاسلام والمسلمین محمدزاده با تاکید به لزوم خودشناسی با بهره گیری از تعالیم کتاب آسمانی قرآن کریم به عنوان خاستگاه مسلمین،تعلق وجود اصلی انسان را عرش الهی دانست و بهره گیری از تعالیم الهی را سبب ساز رفتاری دانست که باعث می شود انسان از فرش به عرش الهی برسد.
وی همچنین سعی و تلاش مسلمین را برای بر پایی و اقامه ی نماز جمعه را از عبادتهایی برشمرد که شامل لطف خدا می شود.

ابراهیمی پور / نماز جمعه حج مساکین است
امام جمعه شهرستان آبادان در جلسه ی شورای اداری این شهرستان با نقل حدیثی از پیامبر اعظم (ص) از نماز جمعه و شرکت در این آیین عبادی_سیاسی به عنوان” حج المساکین” یاد کرد.
حجه الاسلام و المسلمین ابراهیمی پور با قدردانی از فرماندار ویژه آبادان که به بهانه ی سالروز ۵ مرداد گرامیداشت اجرای اولین نماز جمعه ی تهران، این نشست را برگزار کردند، بیان داشت:
اثرگذاری نماز جمعه از نظر بعد اخلاقی، بصیرتی، ایمانی و تقوایی می تواند نشان دهنده ی رای سعادت مسلمین باشد.
وی گفت: کارایی نماز جمعه نیز در بین جامعه این است که به مانند حج زمینه ی آگاهی و بصیرت را بالا می برد. رصد کردن چالش های نظام بین المللی، تحرکات منطقه در نماز جمعه می تواند زمینه ساز تقویت نظام باشد. ابراهیمی پور در پایان، بالا رفتن سطح معرفت، بصیرت و تقوا از دیگر دستاوردها و خروجی های برپایی نماز جمعه برشمرد.
کعبی / نمایندگان آبادان در یک مسیر هستند
دکتر عامر کعبی نماینده ی مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در نشست شورای اداری شهرستان از مسئولین شهری که با وجود تمام مشکلات شهرستان ساعی و تلاشگر هستند قدردانی کرد.
وی افزود: هدف هر سه نماینده آبادان به خواست مردم این است که متحد، در یک راستا و با هدف خدمت رسانی به همشهریان عزیز قدم بردارند. به لطف خدا نمایندگان این شهر به عضویت در سه کمیسیون استراتژیک و مهم انرژی، اقتصاد و اجتماعی برگزیده شده اند که می تواند زمینه ساز اتفاق های خوب در منطقه باشد.
وی با اشاره به مشکلات مالی دولت، بر جذب و استفاده در حوزه ی سرمایه گذاری بخش خصوصی با توجه به ویژگی های استان خوزستان به عنوان استان مولد در زمینه نفت، پتروشیمی، آب شیرین و کشاورزی تاکید کرد.

سیلاوی / نماز جمعه قلب تپنده ی نظام است
حجت الاسلام و المسلمین سیلاوی امام جمعه چوئبده از نماز جمعه به عنوان قلب تپنده ی نظام یاد کرد که به فرمایش امام راحل در راس تمام امور است.
وی بیان کرد:
این نماز جمعه و خطبه های آن است که در مقابل توطئه ها و نقشه های دشمن می ایستد و آن را خنثی می کند.
سیلاوی همچنین از موضوع آب، فاضلاب، بهداشت و عدم استقرار ادارات به عنوان مشکلات شهر چوئبده نام برد و ابراز امیدواری کرد که با تلاش مسئولین این معضلات مرتفع گردد.