۳۱ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۲:۲۶
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  1220
 • بازدید دیروز :

  2875
 • بازدید این هفته :

  32355
 • رتبه الکسا :

  27034
ImageWeek
دو نمایش خیابانی از آبادان در چهارمین جشنواره تئاتر خیابانی به فسا می روند
کد خبر : 8424۲۴ | در تاريخ : شهریور ۲۴, ۱۳۹۵ | ساعت : ۱۲:۴۶ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

مدیر اداره فرهنگ و ارشاد فسا از رقابت ۱۲ نمایش در چهارمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند جنوب کشور در فسا خبر داد.

بهنام کاوه

محمدکاظم رحمانی ، با اشاره به اینکه شانزدهمین جشنواره تئاتر استانی پسامهر و چهارمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر خیابانی شهروند جنوب کشور به صورت همزمان در شهرستان فسا در حال برگزاری است اظهار داشت: علاوه بر نمایش‌های صحنه‌ای که در قالب جشنواره تئاتر استانی پسامهر به رقابت با یکدیگر می‌پردازند ۱۲ تئاتر خیابانی نیز در قالب چهارمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند به اجرا در می‌آیند.

وی با بیان اینکه هر کدام از این تئاترهای خیابانی در سه اجرا در پارک‌ها، میادین و مکان‌های عمومی برای عموم به نمایش درمی‌آید خاطرنشان کرد: تئاتر خیابانی «طلاق» از شهرکرد به کارگردانی مسعود ابراهیمی، «نافرمان» از فسا به کارگردانی محمدعلی آتشی از جمله این نمایش‌هاست.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان فارس افزود: تئاتر خیابانی «آدم، سه نقطه» از میناب به کارگردانی حبیب‌الله ناصری، «کوچ» از آبادان به کارگردانی بهنام کاوه، «مردان هیرون» از آبادان به کارگردانی بهنام احمدی، «شمر و …» از فسا به کارگردانی علیرضا نارنجی از دیگر تئاترهای پذیرفته شده در این جشنواره است.

وی عنوان کرد: تئاتر خیابانی «اعلی حضرت کاترین» از فیروزآباد به کارگردانی کامران آرایش، «درتی و کلین» از فسا به کارگردانی صدیقه شکر، «امروز» از نورآباد به کارگردانی رضا شعبانی، «من یک آشغال نیستم» از آمل به کارگردانی محسن اردشیر، «زخمه فراموشی» از اهواز به کارگردانی مصطفی بوغدار و «روایت عشق» از تهران به کارگردانی علی عمرانی در طول سه روز به اجرا در می‌آید.

رحمانی با بیان اینکه آئین اختتامیه این جشنواره روز پنجشنبه ۲۵ شهریور‌ماه برگزار می‌شود گفت: پیش‌بینی می‌شود در طول این دوره از جشنواره بیش از ۲۰ هزار نفر از علاقمندان به تئاتر در این شهرستان به تماشای نمایش‌های صحنه‌ای و خیابانی بنشینند.