۲۸ مهر ۹۶ ، ساعت ۱۲:۰۸
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  7365
 • بازدید دیروز :

  3590
 • بازدید این هفته :

  48585
 • رتبه الکسا :

  36449
ImageWeek
خط قرمز نمایندگان آبادان مشخص شد
کد خبر : 7616۱۷ | در تاريخ : مرداد ۱۷, ۱۳۹۵ | ساعت : ۴:۵۴ ق.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه آبادان سه شگفتی داشت.انتخاباتی که منجر به خداحافظی سه نماینده ی شهر و ورود سه چهره تازه و دمیده شدن روح امید به کالبد شهر گردید.

نمایندگان-آبادان

به گزارش اروندپرس؛ در طول دوره تبلیغات انتخابات در آبادان چه در دور نخست که رقابت سخت و نفس گیر بود و چه در دور دوم که رقابت تنها بین دو نفر بود ؛ شعارهایی داده شد که همگی در بن و ریشه با هم اشتراکاتی داشتند.

با نگاهی بر آن شعارها در می یابیم که هیچ کدام از کاندیداهای پر تعداد آبادان دل خوشی از عملکرد نمایندگان وقت آبادان نداشتند و هر یک تلاش می کردند تا سربلندی و توسعه و رفاه اجتماعی را در شعارهای خود بگویند که در نهایت به ترتیب ؛ آقایان عامر کعبی ؛ جلیل مختار و غلامرضا شرفی به مجلس راه یافتند.

این سه در اولین گام عملیاتی خود تصمیم گرفتند کارها را با توجه به عضویت در سه کمیسیون مختلف در مجلس بین خود تقسیم نمایند ولی در نامه نگاری ها بطور مشترک عمل نمایند و امضای هر سه پای هر نامه و درخواستی باشد.

هفتم خرداد ماه ۹۵ مجلس دهم آغاز بکار کرد و سه نماینده ی شهر در تکاپویی آشکار بر آن شدند تا مطالبات مردم را پیگیری کنند.مردم کار می خواستند و بنابراین نمایندگان بر روی مراکز کار موجود در شهر تمرکز بیشتری کردند.

پالایشگاه ؛ پتروشیمی ؛ ایرانول؛ پاسارگاد ؛ گمرک ؛ اداره بندر؛ شهرک صنعتی و با زاویه نگاهی دیگر سازمان منطقه آزاد اروند در کانون توجه ی نمایندگان شهر قرار گرفتند.

تمرکز نمایندگان شهر بر روی هر یک از مراکز فوق الذکر موجب شد تا عده ای گمان کنند که نمایندگان مردم قصد دارند مطابق سنت دیرینه ی نمایندگان ادوار ؛ بویژه سه چهار دوره ی گذشته ؛ بدنبال دخالت در امور این مراکز با هدف سهم خواهی و انتصاب عزیز دردانه های خود باشند.از اینرو بازار تهمت ها در قالب شایعات و اخبار کذب و نوشتن شب نامه در برخی سایت های خبری معلوم الحال و ایضا فضاهای مجازی آغاز شد.

شایعه سازان امروز که همان دلال های دیروز شهر هستند با ایجاد شانتاژ خبری و هیاهو برای هیچ قصد کردند که نمایندگان تازه کار شهر را درگیر بازی های بچه گانه ی خود نمایند و برای همین ابتدا با دستاویز قراردادن شائبه ی دخالت یکی از نمایندگان فعلی در انتخاب شهردار تازه از سوی شورای شهر سعی کردند تا با هدف قرار داددن این نماینده ی جوان ؛ بقولا شورا و اعضای امتحان پس داده و البته نچندان موفق شورا را بیش از این تخریب نمایند تا راه برای پیروزی آدم های  مورد نظرشان در انتخابات اردیبهشت ۹۶ شورا آسان تر بشود و در این بازی خیلی هم پافشاری کردند در حالی که با یک حساب دو دو تا  چهار تا می شود دانست که چگونه اعضای شورایی که هیچ قرابت فکری و حتا حمایتی با نماینده جدید شهر که تازه دو ماه است بر سر کار آمده نشسته اند و بقولا بسته اند.از سویی دیگر آیا عقلانی است که آن نماینده ی جدید ؛ اصرار بر کسی برای سمت شهرداری آبادان نماید که از پیش از نوروز ۹۵ یعنی زمانی که اوج مبارزه انتخاباتی برای مجلس بود تمام کار و زندگی خود را رها کند و مثلا با آقای مهندس حویزاوی ببندد آن هم برای شهرداری با بدهی ۸۶ میلیارد تومانی؟ و البته آیا گفتن انکه یکی از نمایندگان و نه هر سه برای فشار آوردن به اعضای شورا بویژه آن نه نفر ؛ استقلال رای شورایی که تنها چند ماه تا پایان ماموریت خود دارد منطقی است؟

همان شایعه سازان پس از ناامیدی از کید و خدعه ی خود بار دیگر دست بکار شدند و این بار سراغ مدیر عامل پالایشگاه آبادان رفتند و این بار علاوه بر کشیدن پای همان نماینده ی جوان ؛ پای یکی دیگر از نمایندگان شهر را نیز به میان کشیدند که مثلا بگویند فلان گزینه که مد نظرفلان نماینده بود ؛ نماینده ی دیگر موافق آن نبود و گزینه ی خود را اعلام کرده است.

واقعا هدف این شامورت بازی ها چیست؟ آیا دست شکست خوردگان از مردم در میان است و یا اینکه نه قصد دارند از ردیف بودجه و اعتبارات خاص ؛ کلاهی هم برای خود ببافند.

به ضرس قاطع عرض می کنم که این داستان همچنان ادامه دارد کما اینکه همین دیروز شایعه کردند که مدیرعامل فعلی پالایشگاه آبادان با نمایندگان به توافق رسیده در نتیجه ماندنی شد! حال آن که تمام این بازی ها بخاطر آن است که به مردم بگویند در فکر و اندیشه و استراتژی نمایندگان شهر نسبت به اسلاف خود هیچ تغییری رخ نداده است و نمایندگان این دوره نیز بدنبال دخالت و سهم خواهی های خود هستند.

معتقدیم که زمان کافی برای رو شدن دست این سیاس های بی مقدار و دون مایه موجود است و دیری نخواهد پایید که اهداف شومشان که همانا کمرنگ نمودن امید مردم به آینده ی شهر است  بر ملا خواهد شد.

مهرداد معماری

۱۶ امرداد ۱۳۹۵