۲۹ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۴:۳۵
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  2900
 • بازدید دیروز :

  4495
 • بازدید این هفته :

  35380
 • رتبه الکسا :

  29355
ImageWeek
خبرگزاری های رسمی آبادان بخوانند
کد خبر : 9086۱۲ | در تاريخ : آبان ۱۲, ۱۳۹۵ | ساعت : ۱۰:۰۸ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

هر چیزی بهایی دارد و بهای آن چیزهایی که نیازمند مشارکت و حمایت مردمی داشته باشد بیشتر و بار قبول مسوولیتش سنگین تر است.کسانی که بر این اساس به کار و کسبی دست می یابند را می توان وامداران جامعه دانست.

dsc_9958

در روز نهم آبان ۱۳۹۵ تعدادی از پیشکسوتان رزم و ایثار در آبادان ؛ مراسمی در محل ورود و متعاقب آن شکست مفتضحانه ی ارتش متجاوزگر صدام در تاریخ نهم آبان ۱۳۵۹ توسط نیروهای مردمی و بخشی نیروهای نظامی و انتظامی در آن تاریخ گرد هم آمدند. فرماندار ویژه آبادان ؛ مدیرعامل پالایشگاه آبادان ؛ برخی از اعضای شورای شهر ؛ رییس بنیاد شهید آبادان و از همه ی اینها شاخص تر ؛ خانواده های برخی از شهدای آن عملیات غرورآفرین حضور داشتند. اما خبری از خبرنگاران موظف خبرگزاری های رسمی مستقر در آبادان نبود! راستی چرا؟

 

روی سخن ما با کسانی است که بهای مردم داری را از یاد برده اند و مشتری را ارج نمی نهند.آن کاسبی که نانش و نامش از حیات مردم است اگر مردم را از یاد ببرد و خدای ناکرده به مشتری پشت کرده و بخواهد منافع شخصی خود را بر منافع عمومی ترجیح دهد ؛ او مردمدار نیست.

جهت اطلاع خبرگزاری های مستقر در آبادان عرض کنیم که دکتر شهبازی در این آیین سخنرانی کرد و جهت اطلاعتان بخشی از سخنان ایشان را بازگو می کنیم .

photo_2016-10-30_23-36-48

« فرماندار ویژه آبادان با تاکید برا اینکه واقعه ی اتفاق افتاده در ۹ آبان ۵۹ حماسه ای مردمی بوده نه عملیات جنگی،خاطرنشان ساخت:امیدواریم همت کنیم تا رشادتهای مردمی در این روز به عنوان درس و یادگار برای نسلهای آینده حفظ شود.در این باره ازهیچ کوششی برای تکریم ارزشهای دفاع مقدس در شهری که بیش از ۴۲۰۰شهید تقدیم نظام کرده است دریغ نخواهیم کرد.

وی با تمجید از برگزاری این مراسم گفت:اینکار که با همت نسل باغیرت و با شرف دفاع مقدس انجام گردید در اصل مطلعی برای انتقال ارزشهای دفاع مقدس به نسلهای آینده خواهد بود.تاسیس این یادمان قطعا باعث ماندگاری ارزشهای هویت ساز و حفظ و صیانت خاطرات جنگ خواهد بود.
دکتر شهبازی با تشریح توجه و نگاه کمیته ی برنامه ریزی شهرستان به این یادمان بیان کرد:در راستای ساختمند شدن این ساختار در حد وسع خود مبلغ ۵میلیارد ریال برای امسال از کمیته ی برنامه ریزی به یادمان شهدای حماسه ی ذوالفقاری اختصاص دادیم.همچنین در جلسه شورای راهبردی که دستگاههای درآمد زا در آن شرکت داشتند سعی خواهیم که از مجراهای محلی نیز اعتباری برای تکمیل این مکان جذب کنیم.»

اجازه بفرمایید این نکته را هم مشخص کنیم که تهیه گزارش از اتفاقات یومیه وظیفه ی خبرگزاری هاست و پرداختن به تقویم روز و نوشتن مقاله در ارتباط با آن مناسبت با آن چه که ما از خبرگزاری های مستقر در آبادان انتظار داشتیم متفاوت است. پس پیشاپیش می گوییم که صرف ذکر یک مناسبت کافی نیست بلکه تهیه گزارش – به زعم ما – ملاک می باشد.

مردم داری بهای سخت و دشواری دارد. کسی که مردم داری پیشه ی عقل و خردش باشد در مسیری است که در اندیشه و آموزه های دینی بدان ” وقف” شدن می گویند.وقف مردم ماندن از ویژگی ها و خصایص بزرگان و رهبران دینی است.ائمه اطهار ـ علیهم السلام ـ از این دست بودند. آنان بر سر اصول با کسی تعارف نداشتند. همه را به یک چشم می نگریستند و اگر قرار بود از سهم ملت به ملت چیزی تعلق گیرد دوست و آشنا و این و آن نمیکردند. متاعی که پس از حاکمیت مولایمان علی بن ابی طالب (ع) دیگر دیده نشد.

 

براستی که مردم دار ماندن هنر می خواهد و هنرمند آن که مردم را در همه حال ببیند.

رسانه اجتماعی اروندپرس