۲۸ مهر ۹۶ ، ساعت ۱۲:۰۸
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  975
 • بازدید دیروز :

  1250
 • بازدید این هفته :

  40185
 • رتبه الکسا :

  36235
ImageWeek
حقوق مدیران شستا چقدر است؟
کد خبر : 8144۰۹ | در تاريخ : شهریور ۹, ۱۳۹۵ | ساعت : ۳:۱۶ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص انتصاب مدیران بی‌کفایت در شرکتهای شستا و بازنشستگی اظهار کرد: قضاوت درباره این شرکت‌ها باید براساس شاخص صورت بگیرد، شاخص‌هایی که توضیح می‌دهد در این امر موفق بوده یم یا خیر.

۶۳۸۰۴۵۴۸_۶۵۹۴۸۰۵۲dbdba

وی با بیان اینکه یکی از شاخص‌ها حفظ استقلال صندوقها کار سالم و مبارزه با فساد است، گفت: شاخص بعدی کارآمدی صندوق‌ها و بهره‌وری مناسب از سرمایه‌های موجود است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره سودآوری صندوق‌ها اظهار کرد: درباره این شاخص باید چند اصل را در نظر بگیریم و باید این صندوق‌ها را با بخش خصوصی مشابه مقایسه کنیم. باید شرایط اقتصادی مدنظر قرار بگیرد و ببینیم کدام شاکله کشور آمادگی رونق داشته و صندوقها را با آن ارزیابی کنیم.

ربیعی با تاکید بر اینکه مهمترین آسیبهای صندوق بازنشستگی عدم استقلال آنها بود، گفت: حفظ این استقلال کار دشواری بود و به عنوان یک شاخص‌برتر می‌گویم که امروز صندوق‌های بازنشستگی حیاط خلوت هیچ کس نیست و من حتی از اختیارات قانونی‌ام در این زمینه صرفنظر کرد.

وی با بیان اینکه ما همه تلاشمان بر این بوده که مدیران ما مدیران لایقی باشند و جزئی‌نگری نکنیم، گفت: هرگاه از اشکالی مطلع شدیم فورا آن مدیر را تعویض کردیم و به مراجع قانونی معرفی کردیم. بنای ما براساس شایسته‌سالاری است و بهترین افراد را از دل سازمان تامین اجتماعی با بالاترین منصب‌های صندوق‌های بازنشستگی رساندیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود:ما در این جهت افرادی را به کار گرفتیم که فکر کنند کارگران،کارفرما هستند و تلاش کردیم کار خادم و مخدوم عوض نشود.

ربیعی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بنای ما از ابتدا بر حقوقهای نجومی نبوده است و در هیئت مدیره شستا کسی حقوق نجومی نگرفته، گفت: این افراد نسبت به بخش خصوصی چیز خاصی نمی‌گیرند و در بهترین حالت دریافتی آنها ۱۳ میلیون تومان است.

وی درباره پرونده تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی گفت: من متهم پرونده تحقیق و تفحص شدم و این مسئله در حال پیگیری است اما من نمی‌توانم حکم قضایی بدهم. خود ما در این مسئله متهم شدیم و مطمئن باشید که از حقوق کارگر و بازنشسته عقب‌نشینی نمی‌کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان افزود: ما هر جا اطلاعی از تخلفات پیدا کردیم، برخورد شد و مشی ما بر این بوده است که با فساد مبارزه کنیم.