۲۸ مهر ۹۶ ، ساعت ۱۲:۰۸
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  330
 • بازدید دیروز :

  8400
 • بازدید این هفته :

  45740
 • رتبه الکسا :

  36235
ImageWeek
حصر چندین ساله سند راهبردی خدمات رسانی به رزمندگان شکسته شود
کد خبر : 9444۱۱ | در تاريخ : آذر ۱۱, ۱۳۹۵ | ساعت : ۱:۵۳ ق.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

سند راهبردی ارائه خدمات به رزمندگان و ایثارگران علیرغم تصویب و ابلاغ توسز دولت یازدهم همچنان اجرایی نشده است. در واقع این سند همان حداقل خدماتی است که دولت می تواند به پاس سال ها جانفشانی ها و ایثارگری کارمندان خود که در طول جنگ در مناطق جنگی خدمت کرده اند و نیز رزمندگان غیور ارتش و سپاه و بسیج در آن سال ها باشد.

۶۵۶۵۶۵۶

رسانه اجتماعی اروندپرس از معدود رسانه هایی بوده و هست که این مطالبه ی به حق را چندین و چند بار مطرح و حتا از طریق یکی از نمایندگان محترم آبادان در مجلس شورای اسلامی پیگیری نموده که تا به امروز به هیچ نتیجه ای نرسیده است جز همان توجیهاتی که در مناسبت های مختلف از سوی مسوولان رسانه ای می شود.

این بار یکی از رزمندگانی که در ان سال های آتش و خون ؛ بر خلاف بسیاری دیگر ؛ در آبادان و پالایشگاه مانده بود تا خللی در درماندگی بی بنزینی ماشین های روشن رزمندگان اسلام رخ ندهد نامه ای مرقوم نموده و در اختیار رسامه اجتماعی اروندپرس قرار داده اند.

دبیرمحترم شورای هماهنگی شورای سندراهبردی خدمات رسانی به رزمندگان
باسلام واحترام
برادرگرامی پس ازگذشت سال ها پیگیری و تصویب سند یادشده باعنایت به وقفه هفده ماهه تا این لحظه برآن شدیم تا در اندر خم کوچه چندسوال مطرح  نموده شاید در این روش متداول عدم اطلاع رسانی بعضا مسئولان و نادیده گرفتن حق اقناع سازی افکارعمومی،جنابعالی یا هرمرجع دیگری که این شکواییه را رویت می نماید پاسخگو باشد.

آیا پس از امضای سند توسط معاون اول رییس محترم جمهور از صدور تا اجرا درکارتاپل،اینترانت ،اتوماسیون یا هر با کسی از این قبیل درجهت چرایی عدم اجرا ؛ پیگیری یا سئوالی ازشما داشته اند؟
آیامنظورازچاپ و انتشار سند درکتابچه های جیبی و پالتویی برای آرشیو بوده است یا اجرا؟
چرا سند ابلاغ و اجرا نمی شود،موانع چیست،دیون مالی؟خالی شدن پادگان ها؟ تضعیف بنیه دفاعی… یا چی؟
اولا باستحضار سردار رسانده شده که عنوان کردن مسئله مالی صرفا بهانه ای بر اجرانکردن می باشد وگرنه مردمی که همیاردولت ها هستند با درک بالا می دانند اگر دیونی است در الویت نبوده،شرایط اقتصادی را متوجه و می دانند بدهی های دولت مشمول بهبود زمان خواهدشد و آنچه را که اصراردارند موضوع معافیت از سربازی فرزند در زمان صلح است.

اگر نگران خالی شدن سربازخانه ها هستید چرا این قدر برای خریدخدمت حدود پنجاه وشش هزارنفرتمدیدفرصت می کنید ازآن گذشته باتوجه به حدود و ثغور جغرافیای کشور،سی میلیون جمعیت وجود امتیازات قرعه کشی مشمولین و معافیت های تک فرزندی و شصت سال سن پدر درقیاس با شرایط امروز و حذف آن امتیاز ها با نادیده گرفتن کهولت سن پدر ؛ بیماری سخت مادر؛ تحمل هزینه های سنگین درمانی همراه خرج مالی اسکان و تردد به مراکز داری متخصص وامکانات پزشکی و محروم شدن والدین ازخدمات فرزند قاعدتا به آمار افزوده می شود آنهم باهمان حدودجغرافیایی ،خدا را شکر هشتادمیلیون جمعیت،بیست وپنج میلیون بسیج جان برکف ،مردم شهادت طلب،وجود نعمت ولایت فقیه و تجربه گرانبهای سال های دفاع مقدس چه جای نگرانی،ضمن اینکه از آیه مبارکه « واعدولهم مااستطعتم من قوه» به خوبی دراوج توان و اقتدار هستم ،مگراینکه با اعمال منفی موجب دلسردی و آسیب برپیکره دفاعی در جغرافیای مقاومت به ویژه درنقاط مرزی شده باشیم. البته داشتن سلاح های مدرن ،پیشرفته و بازدارنده باعث قوت وآرامش است اما اصل نیست ،چرا؟ برای اینکه حضرت امام رضوان الله علیه دراستراتژی دفاع همه جانبه می فرمایند: همه دنیامتکی بر ابزار و فیزیک هستند ((استراتژی ما برانسان و روح استوار است)).

برادر ایثارگر،جهت گیری بسیج این شجره طیبه درتعویض تفنگ با ابزازتبلیغی درپایگاهها،مساجد ،اندیشه ورزی ،انرژی گذاری دربخش جنگ نرم و تقویت اقتصاد مقاومتی،نشانه خوبیست برای نگران نشدن ،بیاییدخارج ازجمع آهنگ نزنید،تهییج شوید برای اضافه نمودن انرژی تازه ای که باابلاغ سندبه جامعه تزریق می کنید.
از یاد نبریم ما مردم ؛ مصرف موردی و تاریخ مصرف نداریم،تشکیل ارکان و قوای چندگانه باحضور و همت ما رقم می خورد بنابراین در اخذمطالبات و نظارت بر اجرای امورکوتاه نیامده وخثی عمل نمی کنیم.

برادرمهربان شوق شهادت و عاشورایی بودن دنیا را متحیر و دشمنان را منفعل کرده است حکایت قلب های عاشق گردشمع وجودحسین در تقابل با تهدیدات  ،نشان ازحجم انرژی قابل انفجاری است که هیچ سلاحی جلودارش نیست.ملتی که شهادت دارد ،اسارت ندارد،به مردم امتحان داده در وقت خطراعتمادکنید،فراموش نکنیدکه شیرزن خوزستانی چگونه باچماق متکی بر ایمان سربازبعثی متجاوز را خلع سلاح و به اسارت گرفت.مامعتقدیم همه مردم ما بایستی به فنون نظامی آشنا و مسلط باشند و براساس همین اعتقاد علیرغم مطالبه اجرای سند ؛ تک فرزندانشان در پادگان های آموزشی مشغول خدمت هستند البته امید که به همین دوره آموزش بسنده شود.

برادربزگوار این جماعتی که از ساواک نترسیدند،اعتصاب کردند،اتقلاب کردند،درجنگ ایستادگی نمودند،در بازسازی افتخار آفریدند،شهید،جانباز و اسیر دادند،چرخ اقتصاد را شتاب بخشیدند،صاحب دیدگاه و اندیشه می باشندآیا کمتر از شما می دانند؟ چرافکر می کنید بیشتر از شما در فکرحفظ نظام  نیستند. چه دلیلی داردحقشان را این همه درحبس نگه داشته اید . به خدا این جماعت نجیب و ماخوذ به حیا نمی خواهند قبح کار بریزد و برای رسانه بیگانه خوراک تبلیغی طبخ شود ،چرا بد هدایت می کنید. مگرنه اینکه سند یعنی اشخاص را متعهد به امری می نماید،به نظر شما این سند را دربخش دعوی و دفاعی دنبال کنیم یاتعاملی وحقوقی ؟ کاری ندارد یک توپ پارچه را انشاکرده و با حرکت از آبادان به خرمشهر،ایلام و کرمانشاه به هزاران امضا منقوش و ارائه داد و به شکل دیگر مطالبه کرد.

برادرجان اگرمی پندارید تعدادکم است تعلل چرا و اگر زیاد هستیم که این همه مردم را ناراضی و منتظر گذاشتن به صلاح نیست! چرا « نومن ببعض و نکفرببعض » ؟

شب اول ربیع است و ازخداوند سبحان درخواست شد تا با نام مبارک ثامن الائمه حصر چندین ساله این سند شکسته شود.

ان شاالله اجابت گردد.
علی پارسا

 1. سینا گفت:

  بخدا دیگه ناامید شدم.یکسال و نیمه منتظرم .ب هرجایی بگید زنگ زدم و خواهش کردم ولی دریغ از ی جواب درست .گناه ما چیه؟ بخدا ما هم آدمیم .

 2. سینا گفت:

  پیشنهاد من اینکه همین نامه رو مکتوب کنیم و با امضای افرادی ک توی سایت هستن تقدیم امام جمعه محترم آبادان و فرمانداری بدیم.حاضرم شخصن خودم اینکار رو بکنم شاید صدامون ب گوش کسی برسه