۲۹ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۴:۳۵
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  695
 • بازدید دیروز :

  2960
 • بازدید این هفته :

  31500
 • رتبه الکسا :

  29355
ImageWeek
حصار منطقه آزاد اروند سبب افزایش رونق کسب‌وکار در آبادان و خرمشهر می‌شود
کد خبر : 7407۰۵ | در تاريخ : مرداد ۵, ۱۳۹۵ | ساعت : ۳:۲۵ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: تکمیل ساخت دروازه‌های ورودی حصار منطقه آزاد اروند و بهره‌برداری از آن سبب ایجاد تحول بزرگی در این منطقه می‌شود.

نقشه منطقه آزاد اروند

اسماعیل زمانی امروز در جلسه‌ای با موضوع دروازه‌های ورودی محدوده منطقه آزاد اروند که در سالن جلسات سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد، اظهار داشت: تکمیل ساخت دروازه‌های ورودی حصار منطقه آزاد اروند و بهره‌برداری از آن سبب ایجاد تحول بزرگی در این منطقه می‌شود.

وی افزود: این تحول درواقع پس از سال‌ها و قرن‌ها در شهرهای آبادان و خرمشهر اتفاق می‌افتد و منشأ اثر بسیار بزرگی در این دو شهر خواهد شد.

زمانی بابیان اینکه وقتی جمعیت ایران ۳۲ میلیون نفر بود آبادان و خرمشهر ۶۵۰ هزار نفر جمعیت داشتند، عنوان کرد: اما امروز درحالی‌که جمعیت کشورمان بالای ۷۲ میلیون نفر است و باوجود افزایش زادوولد جمعیت این دو شهر به ۴۵۰ هزار نفر نزول پیداکرده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند افزود: دلیل این کاهش جمعیت عدم رونق کسب‌وکار در این دو شهر و عدم بازسازی زیرساخت‌های تخریب‌شده در زمان جنگ تحمیلی و مهاجرت مردم بوده است.

وی اظهار کرد: اعلام شهرهای آبادان و خرمشهر به‌عنوان منطقه آزاد اروند نقطه امیدی برای مردم این دو شهر بود و پس‌ازاین اتفاق شاهد شروع سیر بازگشت جمعیت به آبادان و خرمشهر بوده‌ایم.

زمانی گفت: با توجه به کامل شدن حصار منطقه آزاد اروند و پس از بهره‌برداری از دروازه‌های ورودی این حصار شاهد افزایش رونق اقتصادی در این دو شهر خواهیم بود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند اظهار داشت: کار ساخت این دروازه‌ها به اتمام رسیده است و مراحل نهایی برای بهره‌برداری از آن‌ها در حال انجام است.

تسنیم