۲۹ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۴:۳۵
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  695
 • بازدید دیروز :

  2960
 • بازدید این هفته :

  31500
 • رتبه الکسا :

  29355
ImageWeek
حسن دشتی از درد بزرگ فوتبال آبادان می گوید
کد خبر : 7208۲۰ | در تاريخ : تیر ۲۰, ۱۳۹۵ | ساعت : ۴:۰۷ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

تب فوتبال در آبادان فراگیر است و کوچک، بزرگ، مرد و زن عاشق این رشته ورزشی هستند و زرد طلایی رنگ مورد علاقه آنهاست اما به اعتقاد پیشکسوتان این رشته، زنگ خطر برای محبوب ترین رشته ورزشی در آبادان به صدا در آمده است.

 ۸۲۱۴۲۷۶۷-۷۰۸۵۲۶۸۴

‘حسن دشتی’ از درد بزرگ فوتبال آبادان می گوید
باز شدن پای دلال ها به فوتبال آبادان آنقدر تلخ و نامیمون هست که حتی برخی بازیکنان تیم های پایه آبادان که نیازمند حمایت و دیده شدن هستند، ادعا می کنند که باید با مدیر برنامه هاصحبت کنیم، اینجاست که باید به دل گرفت و به حال این فوتبال ماتم زده گریست.
عده ای دلال منشوری آزادانه در آبادان پرسه می زنند و بازیکنان مستعد را به قول خودشان جابجا می کنند و به تیم های دیگر خوزستان و استان های دیگر جابجا می کنند و مبالغ هنگفتی به جیب می زنند، در حالی که این بچه ها سرمایه های فوتبال آبادان هستند و باید به تیم های رده های امید و بزرگسالان معرفی شوند.

تیم های پایه فوتبال آبادان خروجی قابل ملاحظه ندارند
حسن دشتی از مشکلات این تیم این گونه ادامه دارد:
اینکه باید از زحمات مربیان تیم های پایه همانند جعفری و نوروزی تشکر کرد، ولی واقعیات را نیز باید گفت و آن این است که فوتبال آبادان از تیم های پایه که در مجموعه باشگاه نفت تشکیل شده اند بهره مناسب نبرده است، آیا واقعا در آبادان مربی بومی که دارای تحصیلات و مدارک آکادمیک فوتبال باشند نداریم؟
این گلایه از این بابت است که فوتبال آبادان نیازمند مربیانی است که بتوانند جای خالی مرحوم سالیا، فیروزی و دیگر مربیان نامدار آبادان را بگیرند.
اگر به همین منوال ادامه بدهیم تا چند سال دیگر نه مربی باتجربه بومی و تازه نفس خواهیم داشت و نه بازیکن بومی میدان دیده.

آبادان همچنان سرشار از استعدادهای ناب فوتبالی است
باشگاه های آبادان باید دیده شوند، چند روز پیش تماشاچی چند بازی باشگاهی آبادان بودم چندین بازیکن اهل اروندکنار و منیوحی دیدم که فوق العاده بودند، وقتی سر تمرین های این باشگاه ها می رویم می بینیم به سبک و سیاق فوتبال ۴۰ – ۵۰ سال پیش تمرین می کنند، کرنر می فرستند و هد می زنند! بعدش هم دو تیم می شوند با هم بازی می کنند.
بیشتر باشگاه های آبادان مربی با دانش روز ندارند، حالا اینها را به نداشتن زمین و امکانات اولیه مثل توپ و لباس و کفش مناسب اضافه کنید،آیا این گونه به دنبال احیای فوتبال آبادان هستیم؟
همه فوتبال آبادان در صنعت نفت خلاصه نشود، به رغم تمام بی مهری ها آبادان چندین باشگاه دارد که نیازمند حمایت جدی هستند.
این مربیان دلسوز از جیب خرج می کنند، اینها را ببینیم و برای دلخوشی ماهیانه مبلغی پرداخت شود کلاس های دانش افزایی برگزار کنیم تا نتیجه اش را ببینیم.

زیرساخت های فوتبال آبادان نابود شده است
تیم های پایه باشگاه صنعت نفت هم مشکل زمین دارند چه برسد به تیم های باشگاهی آبادان، زمین پاس چی شد؟
تعجب می کنم شهرداری چگونه حاضر شد، این زمین ورزشی را در اختیار نیروی انتظامی آبادان بگذارد!
باید بررسی کرد و از آقایان پرسید که بر چه معادله ای بچه های آبادان را از ورزش اول شهر اینگونه محروم کرده اند، بعد می بینیم در به در دنبال حنیف عمران زاده هستیم که به فوتبال آبادان تحمیلش کنیم، بازیکنی که اضافه وزن دارد، چابک نیست و تکنیکی هم ندارد و این حق بچه های آبادان است که دیده بشوند اما ورزشکار جوان آبادانی که می تواند با عشق فوتبال بازی کند بخاطر ندانم کاری های آقایان فرصت سوزی کنیم.
به صراحت می گویم که خوش به حال صنعت نفت و مردم آبادان که حنیف عمران زاده پشیمان شد و نیامد.
چندین زمین فوتبال داشتیم که محل تمرین تیم ها بود، این زمین ها چه شدند؟ تغییر کاربری دادند و در نهایت این است وضعیت زیرساخت های ورزشی آبادان.

مربیان آبادانی سپر بلا می شوند
ما می بینیم هرگاه مربیان وارداتی و غیربومی نتیجه نمی گیرند یادشان می افتد که به سراغ مربیان بومی بروند آن هم در هفته های هفتم و هشتم، آیا این درست است؟ اکنون بهترین زمان بود که داشته هایمان را ارزیابی کنند و تیم را بومی ببندند، این نفت در این دوره بیشتر از سه چهار تا بازیکن آبادانی دارد؟ تازه فکر نمی کنم به عدد چهار هم برسد. چرا؟
تیم کارگر آبادان که زیر مجموعه ورزش پالایشگاه بود موظف بود سالی چهار بازیکن به صنعت نفت معرفی کند، تیم وحدت هم موظف بود سالی سه بازیکن بدهد، اینها یعنی تعامل، یعنی کشف استعدادهای بومی، اکنون هم با هم فکری و حمایت از مربیان تیم های باشگاهی آبادان که همگی هم بومی هستند می شود از نو ساخت.

در آبادان همه نگران شرایط فعلی صنعت نفت هستند و به رغم وجود برخی نگرانی ها در خصوص انتشار بیانیه پیشکسوتان و اصحاب رسانه در خصوص نحوه مدیریت و آماده سازی تیم صنعت نفت که در ایرنا منتشر شده بود، اکنون پیشکسوتان فوتبال این شهر از شرایط این تیم سخن می گویند.
حسن دشتی مرد روزهای سخت فوتبال آبادان است، کم ادعا و پرکار، به جوانان بیش از همه رده ها اهمیت می دهد، از آذر ۱۳۸۲ تا تیرماه ۱۳۸۳ (کمتر از هشت ماه ) هدایت صنعت نفت آبادان را بر عهده گرفت و در نهایت به دلیل صعودنکردن تیم در پلی آف از تیم رفت.

ایرنا