۲۹ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۴:۳۵
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  2900
 • بازدید دیروز :

  4495
 • بازدید این هفته :

  35380
 • رتبه الکسا :

  29355
ImageWeek
جواب غلو و سهم خواهی مدعیان حماسه ذوالفقاری داده شد
کد خبر : 9026۰۸ | در تاريخ : آبان ۸, ۱۳۹۵ | ساعت : ۱۱:۳۴ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

در جواب غلو و سهم خواهی حاج قاسم صادقی،که فدائیان اسلام را ناجیان آبادان معرفی کرده است.

photo_2016-10-20_16-24-09

سرهنگ پاسدار صادقی ؛ کسی است که از چندسال پیش با استقرار در آبادان بدنبال ایجاد یادمانی به نام ” دشت ذوالفقاری” با هدف پاسداشت رزمندگان موسوم به فدائیان اسلام اعزامی از تهران در مهرماه ۱۳۵۹ می باشد. وی معتقد است که گروه فدائیان اسلام در جلوگیری از سقوط آبادان در آبان ۱۳۵۹ نقش بسزایی داشته اند. در حال حاضر ایشان با حمایت تمام قد کشوری و استانی و شهرستانی توانسته است خاکریزی به مقدار صد متر در کنار یادمان شهید تندگویان احداث نماید و چنین به نظر می رسد که ایشان و همگروهی های او در نظر دارند در آن منطقه ؛ اردوگاهی برای اسکان راهیان نور نیز احداث نمایند.

چند روز پیش تعدادی از پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت آبادان که اکثرا بطور مستقیم در عملیات مردمی نهم آبان که منجر به اولین شکست ارتش مجهز متجاوزگر بعثی عراق در سال ۵۹ حضور داشتند با تجمع در محل احداث تشکیلات موسوم به فدائیان اسلام ضمن ابراز مخالفت با خطر تحریف وقایع دفاع مقدس ؛ خواستار مقابله جدی با شخص سرهنگ صادقی شدند.

یادداشت زیر در پاسخ به سهم خواهی و غلو حاج قاسم صادقی که فدائیان اسلام را ناجی آبادان معرفی کرده است می باشد:

اول: هرکس بگوید ما اولین کسانی بودیم که به فکر یادمان حماسه ذوالفقاری بودیم لاف زده و سخن گزافی است چرا که به شهادت سپاه ناحیه آبادان ومن که سالها فرمانده حوزه مقاومت سیدالشهدا و قدس ومعاونت فرهنگی بودم،باهمت آقای گذاری و محمودی مراسم گرامی داشت حماسه ذوالفقاری سالیان سال اجرا می شد و مستندات پیگیری یادمان از سالهای دهه اول هفتاد در دست مسعودگذاری موجود است لکن توجه خاص وحمایت نمی شدند.
دوم: برادر حسن تنها برادر شهید تنها پنج سال است که باهزینه شخصی خود درحال بازسازی و احیای خط پدافندی بوده است و تمام مکاتبات یادمان حماسه ذوالفقاری در باغ موزه دفاع مقدس موجود است و برادرحاج سعید صریحی بعنوان مسوول این مرکز تمامی اقدامات را انجام داده و هفته پیش رسما منطقه مقابل روستای سادات بعنوان سمبل مقاومت دلیر مردان حماسه ذوالفقاری به رسمیت شناخته شد و به دستور فرماندار ویژه آبادان همه ادارات موظف به همکاری شدند.
سوم: حاج قاسم باید بداند که آبادان دشتی به نام دشت ذوالفقاری نداشته و ندارد و این خط پدافندی معروف به خط شمال آبادان بوده است.
چهارم: محلی که حاج صادق بعنوان یادمان انتخاب کرده است محل اسارت شهید تند گویان بوده است ،کدام عقل سلیم می پذیرد که دشمن ؛ شهید تندگویان را پشت خطوط پدافندی اسیر کرده باشد،مگر عملیات هلی برن انجام داده اند.
پنجم: مگر جماعت حاج قاسم چند نفر بودند که چهارصدنفر در این منطقه شهید شدند! حاج قاسم جواب دهد اگر این همه نیرو مستقر بوده چرا خرمشهر سقوط کرد و چرا دشمن وارد ذوالفقاری شد!؟ کافیست چهارصدشهید حاج قاسم را با آنهایی که زنده ماندند و سایرقوای ارتش وسپاه و نیروهای مردمی را جمع بزنیم آن وقت متوجه خواهیم شد که آمار ما یک لشکر و دشمن کمتر از یک تیپ بوده است.اگر اینگونه بوده است هنگام ورود دشمن شما کجابودید!؟ چراخرمشهرنرفتید و مقاومت نکردید!؟

درپایان حاج صادق را به تقوای الهی دعوت میکنم ،دست از دروغ پردازی بردارید و غلو نکنید شما گروه کوچکی بودید در کنار سایر مدافعان که پس از حماسه ذوالفقاری در خط پدافندی شمال آبادان و در کنار نیروهای مردمی و سپاه آبادان و سپاه اصفهان و خمینی شهر و نیز نیروهای ارتشی (سروان کهتری) بودید نه بیشتر.اگر جای دیگر این همه شهید دادید و دشتی به نام ذوالفقاریه را نجات دادی! بروید همانجا یادمان احداث کنید.
و خطاب به رزمندگان غیوری که مدافع شهر آبادان بودند و حماسه ی بی بدیل ذوالفقاری را رقم زدند عرض می کنم : برادران عزیز تحریف جنگ و ایثار و شهادت و فداکاری را جدی بگیرید و زیر بار یک حرف گزاف هم نروید.

حسین مرجان