۳۱ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۷:۰۸
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  1715
 • بازدید دیروز :

  5080
 • بازدید این هفته :

  24070
 • رتبه الکسا :

  25456
ImageWeek
تصویب اختصاص ۴۱۰ میلیارد ریال اعتبار به احداث بنادر صیادی
کد خبر : 6828۳۰ | در تاريخ : خرداد ۳۰, ۱۳۹۵ | ساعت : ۱۰:۳۲ ق.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

مدیرکل اداره مطالعه و احداث بنادر صیادی سازمان شیلات ایران از تصویب ۴۱۰ میلیارد ریال اعتبار جهت پروژه های مرتبط با احداث بنادر صیادی در سال جاری خبر داد.
«سید مصطفی بهشتیان» در این خصوص گفت: بر اساس بررسی لایحه بودجه ۹۵ در مجلس شورای اسلامی درخصوص اعتبار لازم جهت تخصیص به پروژه های احداث بنادر صیادی کشور، اختصاص ۴۱۰ میلیارد ریال به این پروژه ها در سال جاری مصوب شد.چوئبده
مدیرکل اداره مطالعه و احداث بنادر صیادی سازمان شیلات ایران با اشاره به زمان تخصیص این میزان اعتبارات خاطرنشان کرد: بر اساس وعده های داده شده، انتظار می رود از تیرماه شاهد تخصیص این میزان اعتبارات به دفتر مطالعه و احداث بنادر صیادی باشیم.
وی با اشاره به اینکه اعتبارات مصوب ساخت بنادر صیادی امسال در مقایسه با سال گذشته با افزایش قابل قبولی همراه بوده است، اذعان داشت: سال گذشته اختصاص ۳۴۰ میلیارد ریال اعتبار به بخش مطالعه و احداث بنادر صیادی سازمان شیلات ایران مصوب شده بود که از این میزان تنها ۱۸ درصد آن تخصیص یافت.
بهشتیان با بیان علت عدم موفقیت در پروژه های احداث بنادر صیادی گفت: تخصیص اعتبارات در سال گذشته به حدی ناچیز بود که در عمل موفق نشدیم پروژه های احداث بنادر صیادی را طبق اهداف تعیین شده پیش بریم.
وی با بیان اینکه سال ۹۳، ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبارات مصوب به صورت صددرصد اختصاص یافته بود، اظهار داشت: این امر طی سالهای اخیر بی سابقه تلقی می شود.
این مقام مسئول در سازمان شیلات ایران بیان داشت: به نظر می رسد امسال نیز همچون سال ۹۳ بخش قابل توجهی از اعتبارات مصوب به پروژه های احداث بنادر صیادی تخصیص یابد.
وی درباره برنامه ریزی های انجام شده برای تخصص اعتبارات امسال به بنادر صیادی کشور گفت: اعتبارات امسال برای تکمیل پروژه های بنادر صیادی هندیجان و آبادان در خوزستان، بندرعباس، گوگسر و درگهان در هرمزگان، پزم در سیستان و بلوچستان و جفره در بوشهر هزینه خواهد شد.
بهشتیان خاطرنشان ساخت: همچنین از اعتبارات مصوب امسال جهت تکمیل پروژه بندر صیادی بابلسر در شمال کشور نیز هزینه می شود.
به گفته وی، این اعتبارات در اختیار پیمانکاران پروژه های مذکور جهت تکمیل مراحل ساخت طی سالهای گذشته، قرار خواهد گرفت.
مدیر کل اداره مطالعه و احداث بنادر صیادی سازمان شیلات ایران بیان داشت: امیدواریم با تزریق به موقع اعتبارات به پروژه های مذکور شاهد توسعه هرچه بیشتر بنادر صیادی در کشور باشیم.
وی با اشاره به اینکه پروژه های بنادر صیادی زرآباد، بستانه، هندیجان، گوگسر،خورآذینی، امام خمینی و بندرعباس جز طرح های احداث و پروژه های بنادر صیادی رستمی، کنگ، بابلسر، نهرقصر، پزم و خارک جز طرح های بهسازی محسوب می شوند، تصریح کرد: پروژه های بنادر صیادی راس میدانی، تنگ، جفره، خور ابوخضیر، آبادان و عامری نیز جز طرح های ساماندهی قرار گرفته اند.
وی در این باره افزود: همچنین پروژه های بنادر صیادی جزیره لاوان و درگهان قشم جز طرح تاسیسات و تجهیزات زیربنایی مجتمع های صیادی بنادر صیادی است.
به گفته وی، اعتبارات امسال به تمام پروژه های بهسازی، احداث و ساماندهی بنا براولویت تقسیم خواهد شد.
این مقام مسئول در سازمان شیلات ایران با اشاره به تکمیل پروژه های بهسازی، احداث و ساماندهی بنادر صیادی در شمال و جنوب کشور عنوان کرد: با تکمیل پروژه های بهسازی، احداث و ساماندهی بنادر صیادی در شمال و جنوب کشور، سال به سال شاهد رونق وضعیت صیادی و رضایت جامعه صیادان کشور خواهیم بود.
وی در پایان متذکر شد: درحال حاضر تمام پروژه های بنادر صیادی مطابق با طرح جامع بنادر صیادی، اصول و استانداردهای روز دنیا ساخته می شوند.

منبع: ایرنا