۳۱ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۲:۲۶
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  1220
 • بازدید دیروز :

  2875
 • بازدید این هفته :

  32355
 • رتبه الکسا :

  27034
ImageWeek
تشکیل شورای گردشگری آبادان
کد خبر : 7458۰۶ | در تاريخ : مرداد ۶, ۱۳۹۵ | ساعت : ۵:۱۳ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

عزیزالله شهبازی فرماندار ویژه آبادان : فرصت ها را در اختیار بخش خصوصی قرار می دهیم.

اتاق بازرگانی
صبح امروز اتاق بازرگانی آبادان میزبان نشست بررسی فرصتهای گردشگری شهرستان با محوریت مشارکت منطقه ی آزاد اروند در راستای جذب سرمایه گذار بخش خصوصی بود.
به گزارش اروندپرس و به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه آبادان دراین نشست، شهبازی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان، دکتر جلیل مختار نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، نعمت زاده معاون فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند و اعضای اتاق بازرگانی آبادان به همراه مدیریت این اتاق نیز شرکت داشتند.
موارد مطرح شده در این جلسه پیرامون استفاده بهینه ازجاذبه های طبیعی شهرستان بالاخص دو رودخانه ی اروند و بهمنشیر در جهت استفاده ی شهروندان و گسترش صنعت توریسم بود.
معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان در همین خصوص گفت:با توجه به وجود تواناییهای بالقوه شهرستان در بحث گردشگری و افزایش ۲۰درصدی جمعیت آبادان، نیاز اساسی برای ایجاد تفرجگاه و اماکن تفریحی برای شهروندان ساکن در منطقه ی آزاد اروند حس می شود؛چیزی که سالهای سال از آن غفلت شده است.
وی تصریح کرد :به همین دلیل فرمانداری ویژه شهرستان آبادان به عنوان دستگاه حاکمیتی ونظارتی منطقه در هر بخش از این صنعت تا آنجا که ساختار حقوقی آن اجازه می دهد سازمان منطقه آزاد اروند واتاق بارگانی را همراهی خواهد کرد.
شهبازی در اشاره ضمن تشریح ظرفیتهای آماده ی شهرستان  در رابطه با صنعت گردشگری به ویژه ورزشهای آبی، اظهار داشت:آماده بودن زیرساختها در حاشیه اروند صغیر، جزیره شادمانی که با ۵۲ هکتار مساحت در فاز اول زیرسازی شده است و ساحل اروند در امتداد بازار ماهی فروشان تا روستای شلحه که سازمان منطقه آزاد اروند قول تامین اعتبار ۸ کیلومتر از طرح را داده است، از پتانسیل هایی می باشند که سرمایه گذاران خصوصی داخلی و خارجی می توانند سرمایه گذاری مطمئن را قالبهای مختلف در آن تجربه کنند.
فرماندار ویژه از فرهنگ مردم آبادان به عنوان هویت ملی یاد کرد و خاطر نشان ساخت:خاطرات دفاع مقدس، ورزش، صنایع نفت و پتروشیمی، تقابل و تعامل فرهنگی در آبادان و…همگی می توانند به عنوان پایه و الگو به کمک صنعت گردشگری منطقه بیایند.
شایان ذکر است در این نشست موضوع تشکیل شورای گردشگری شهرستان به ریاست فرمانداری ویژه آبادان  در دستور کار قرار گرفت که به تصویب رسید.قرار است در این شورا که برگرفته از دستگاههای اجرایی مرتبط به این امراست کارگروههای تخصصی گردشگری نیز تاسیس گردد. همچنین مورد واگذاری پروژه اروند صغیر، جزیره شادمانی و ساحل سازی اروند به سرمایه گذاران متقاضی در بخش خصوصی نیز با قرار گرفتن در دستور کار به تصویب رسید.
شایان ذکر است شهرستان آبادن به دلیل قرار گرفت بین دو رودخانه بهمنشیر و اروند پتانسیل تبدیل به قطب گردشگری آبی را در کشور دارا است.