۳۱ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۲:۲۶
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  1220
 • بازدید دیروز :

  2875
 • بازدید این هفته :

  32355
 • رتبه الکسا :

  27034
ImageWeek
برخورد قاطع با انتشار دهندگان شایعات فضای مجازی در آبادان
کد خبر : 6666۲۶ | در تاريخ : خرداد ۲۶, ۱۳۹۵ | ساعت : ۱۱:۰۶ ق.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

فرماندار آبادان از برخورد قاطع و قانونی با انتشار دهندگان شایعات در فاضاهای مجازی خبر داد.

عزیزاله شهبازی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه امنیت مردم خط قرمز ما به شمار می رود، اظهار کرد: به طور قطع با کسانی که با ایجاد شایعه و انتشار آن قصد بر هم زدن آرامش مردم را دارند طبق قانون برخورد می شود.

وی با اشاره به انتشار برخی اخبار کذب و بی پایه و اساس در زمینه وجود و شیوع ناامنی در شهرستان افزود: شورای تامین شهرستان و فرماندهی انتظامی آبادان به صورت شبانه روزی در حال کنترل و پایش مسائل امنیتی شهروندان هستند و به جرات می گوییم که به رغم تمامی مسائل از جمله مرزی بودن شهرستان، این منطقه یکی از امن ترین و کم حاشیه ترین نقاط مرزی کشور به شمار می رود.فرماندار

فرماندار آبادان ضمن هشدار به افرادی که در فضاهای مجازی به شایعات دامن می زنند تصریح کرد: اگرچه سیاست دولت تدبیر و امید حمایت از گردش آزادانه ی اطلاعات صحیح و صریح در جامعه است  و ما نیز از تمامی کسانی که این وظیفه اطلاع رسانی به مردم را به عهده دارند، حمایت می کنیم، اما متاسفانه دیده شده که برخی از سایتهای خبری آگاهانه و یا ناآگاهانه اقدام به تولید شایعه و یا تفسیر به رای و وارونه جلوه دادن برخی از حوادث رخ داده در شهرستان می کنند.

شهبازی اضافه کرد: انتشار چنین مطالبی بار حقوقی در بردارد و بر اساس مصوبات شورای تامین، چنین مواردی از طریق پلیس فتا پیگیری و با آن دسته از افراد که با انتشار چنین اخباری در شبکه ها و سایت ها آرامش روانی مردم را بر هم می زنند، برخورد قاطع می شود.

رئیس شورای تامین آبادان، احقاق حق تمام شهروندان را جزو وظایف ذاتی دستگاه قضای شهرستان خواند و گفت: دستگاه قضا شهرستان و قضات آن  موضوع برقراری عدالت و دفاع از حقوق همه شهروندان را سر لوحه کار خود قرار داده اند تا خدای ناکرده در محاکم قضایی حق کسی پایمال نشود.

شهبازی افزود: به مردم این اطمینان خاطر داده می شود که محاکم قضایی در جایی که حقوق شهروندی به ناحق و خلاف قانون پایمال و مورد تعرض قرار گرفت، آن را پس خواهند گرفت.

وی در پایان با بیان اینکه برپایی هرگونه تجمع بدون اخذ مجوز از مرجع ذیضلاح خلاف قانون است، اظهار کرد: برابر قانون تمامی تجمعات بایستی با اخذ مجوزهای لازم از مراجع قانونی صورت بگیرد در غیر این صورت این کار تخلف محسوب می شود.