۲۸ مهر ۹۶ ، ساعت ۱۲:۰۸
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  960
 • بازدید دیروز :

  1250
 • بازدید این هفته :

  40170
 • رتبه الکسا :

  36235
ImageWeek
بازدید معاون فرهنگی ، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند از طرح اوقات فراغت
کد خبر : 8178۱۲ | در تاريخ : شهریور ۱۲, ۱۳۹۵ | ساعت : ۱۱:۴۶ ق.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند، از طرح اوقات فراغت این سازمان در آموزشگاه‌های فنی و حرفه ای این منطقه بازدید کرد.

سید مرتضی نعمت‌زاده

به گزارش اروند پرس ؛ این طرح در جهت هدفمند‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان کم‌ برخوردار و زیر پوشش دستگاه‌های حمایتی، با مشارکت ادارات آموزش و پرورش، دستگاه‌های حمایتی، مراکز فنی و حرفه‌ای شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر و سازمان منطقه آزاد اروند در حال برگزاری است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند در همین رابطه اظهار کرد: با توجه به نقش و اهمیت برگزاری این قبیل دوره‌ها در بهره‌وری هر چه بیشتر اوقات فراغت دانش‌آموزان و تاثیری که این امر در دست‌یابی به شغل و بهبود کیفیت زندگی آنها در آینده دارد، این دوره‌ها در کمیت و کیفیت بالاتری در سال‌های آینده ادامه خواهند یافت.

سید مرتضی نعمت‌زاده در ادامه گفت: امروز مهارت‌آموزی و پرورش نیروی کار ماهر، در قالب آموزش‌های پیش از اشتغال و حین اشتغال به نحوی که با نیازسنجی و انتظارات بازار کار تناسب داشته باشد، یک ضرورت غیر قابل اجتناب است.

وی خاطرنشان کرد: سازمان منطقه آزاد اروند، در عرصه اشتغالزایی و مهار مشکل بیکاری فزاینده دارای دغدغه است ولذا برای اجرای این طرح و آموزش بالغ بر ۶۰۰ دانش اموز اروندنشین، بودجه‌ای بالغ بر ۳ میلیارد ریال اختصاص داده است.

بر اساس این گزارش، با توجه به اینکه موضوع اشتغال و دستیابی و شغل مورد علاقه و در عین حال در آمدزا، از اساسی‌ترین نیازهای گروه‌های هدف در آینده به شمار می‌رود، طرح اوقات فراغت برای گروه‌های کم برخودار منطقه آزاد اروند ایجاد شد که طی آن دانش آموزان کارآموز در کنار حرفه آموزی٬ مبلغی را به عنوان تشویق در پایان دوره دریافت خواهند کرد.

در حال حاضر با هدف تربیت نیروی کار آگاه و تامین نیاز بخش‌های مختلف اعم از صنعت، خدمات، کشاورزی و… در قالب انعقاد قرارداد با مراکز فنی و حرفه‌ای شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر، بالغ بر ۶۰۰ نفر از دانش‌آموزان دختر و پسر در مقطع متوسطه دوره دوم، با اولویت افراد تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی و گروه‌های کم برخوردار با هزینه تخصیص داده شده از سوی سازمان منطقه آزاد اروند، در حال گذراندن دوره‌های حرفه‌آموزی در رشته‌های هم‌سو با نیاز بازار کار هستند.