۲۷ مرداد ۹۶ ، ساعت ۰۸:۱۲
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  737
 • بازدید دیروز :

  810
 • بازدید این هفته :

  8061
 • رتبه الکسا :

  23071
ImageWeek
بازدید مسئولان فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند از روستای شلحه حاج حسین
کد خبر : 7977۰۴ | در تاريخ : شهریور ۴, ۱۳۹۵ | ساعت : ۱:۴۵ ق.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

به گزارش سازمان منطقه آزاد اروند، توسط معاون فرهنگی، اجتماعی گردشگری منطقه آزاد اروند و مدیر امور گردشگری، از روستای شلحه حاج حسین، جغرافیای این روستا، منازل روستایی،  رودخانه و زمین‌های کشاورزی که در حال برداشت رطب بود بازدید صورت گرفت.

شلحه حاج حسین

همچنین در نشستی با اهالی این روستا، مدیر امور گردشگری سازمان، در قالب طرحی، برنامه‌های تفریحی و برگزاری تورهای گردشگری را از افق های این بخش دانست.

مهدی اسدیان در این باره اظهار کرد: در این منطقه می‌توان تورهای یک‌روزه ماهیگیری، برداشت رطب، و تورهای بازدید از زمین‌های کشاورزی را راه‌اندازی کرد و‌ در همین راستا منبع درآمد خوبی را نیز برای اهالی این روستا متصور هستیم.

مدیر بخش گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند تصریح کرد: فاصله بین دو رودخانه را می‌توان از طریق کانال موجود با قایق‌های کوچک و‌چوبی طی کرد و‌ ضمن بهره‌مندی از سنت و طبیعت منطقه برای گردشگران، خاطرات خوبی را برای میهمانان منطقه رقم‌ زد.

وی راه‌اندازی کارگاه بسته‌بندی خرما را از دیگر برنامه‌های این بخش برای این روستا دانست و ‌عنوان ‌کرد: این کارگاه توسط یک بانوی کار افرین در حال راه‌اندازی است.

اسدیان یادآور شد: کاشت گوجه‌فرنگی درجه یک محلی ‌و ایجاد صنایع‌دستی از جمله حصیر‌بافی، از دیگر اقدامات این بانوی کار افرین است.

مدیر حوزه گردشکری سازمان منطقه آزاد اروند در خصوص این بانوی کارآفرین خاطرنشان کرد:  خانم خزاعل به همراه همسر و فرزندانشان در حال کار کشاورزی بر زمین خود و مهیاسازی یک مُضیف گِلی جهت استقبال از میهمانان هستند که هر ساله بر تعداد آنان افزوده می‌شود.

بر اساس این گزارش، تنها کوره گر باقیمانده از گذشته در این روستا وجود دارد که توسط یکی از اهالی روستا  اداره می‌شود. هنر کوره گری دارای قدمت دیرینه و یکی از جاذبه گردشگری این ناحیه و منطقه خضر آبادان به حساب می‌آید‌.