۲۸ مهر ۹۶ ، ساعت ۱۲:۰۸
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  1265
 • بازدید دیروز :

  1250
 • بازدید این هفته :

  40475
 • رتبه الکسا :

  36323
ImageWeek
بارش‌های سیل آسا در جنوب کشور
کد خبر : 11481۲۵ | در تاريخ : مرداد ۲۵, ۱۳۹۶ | ساعت : ۴:۴۴ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

کارشناسی هواشناسی گفت: استان های جنوبی در بعدازظهر امروز باید منتظر بارش های سیل آسیا باشند.
محمد اصغری با بیان اینکه در بیشتر نقاط کشور جوی آرام پیش بینی می شود اما این آرامش قبل از طوفان است افزود: جو آرام در پایتخت همچنان تداوم دارد. در ساعات بعدازظهر در هرمزگان ظهور ابرهای باران زا  باعث سیلاب خواهدشد. اصغری آب های تنگه هرمز را برای بعدازظهر امروز مواج پیش بینی کرد و افزود: در غرب و جنوب  استان کرمان شرایط برای بروز بارانهای سیل آسا مهیاست. این کارشناس هواشناسی  به عشایر برای اتراق در این مناطق هشدار داد. اصغری با اشاره به اینکه در بوشهر نیز بستر برای بارش ها مهیاست ادامه داد: در استانهای فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی شدت بارش ها قابل توجه است.

وی تصریح کرد: در ساعات بعدازظهر امروز در بسیاری از نقاط کشور بارش داریم اما سیل آسا نیستند که می توان در این باره به استان سیستان و بلوچستان  و مواج بودن آبهای دریای عمان  اشاره کرد. کارشناس هواشناسی خاطرنشان کرد: از میزان  سرعت بادهای ۱۲۰ روزه کاسته می شود. وی با بیان اینکه امروز باید منتظر بارش ها در سواحل خزر باشیم گفت: در ارتفاعات البرز، تهران، سمنان، مازندران، قزوین و اردبیل در ساعات بعدازظهر بارش خواهیم داشت. اصغری بابیان اینکه فردا از شدت بارش ها کاسته می شود گفت: اما در استانهای کردستان و کرمانشاه باید منتظر بارش باشیم.
این کارشناس هواشناسی با بیان اینکه بیشتر مناطق جنوبی کشور از جمله خوزستان هوای شرجی خواهند داشت خاطر نشان کرد: اگر تیم های فوتبال نفت  آبادان و استقلال اهواز برای فردا بازی دارند به  شرجی  بودن هوا  دقت داشته باشند. وی گرمترین نقطه در کشور را همچنان خوزستان اعلام کرد و افزود: دمای هوا در بیشتر نقاط کشور طی یک دو روز آینده یک تا سه درجه  سانتیگراد خنک تر می شود. اصغری گفت: استانهای غربی کشور در روزهای آینده باید منتظر ورود گرد و غبارهای انتقالی از کشور عراق باشند.