۱۲ فروردین ۹۷ ، ساعت ۰۳:۴۹
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

 • بازدید امروز :

 • بازدید دیروز :

 • بازدید این هفته :

 • رتبه الکسا :


  Warning: simplexml_load_file(): http://data.alexa.com/data?cli=10&url=arvandpress.ir:1: parser error : Start tag expected, '<' not found in /home2/arvandpress/public_html/wp-content/themes/ArvandPress/header.php on line 95

  Warning: simplexml_load_file(): Okay in /home2/arvandpress/public_html/wp-content/themes/ArvandPress/header.php on line 95

  Warning: simplexml_load_file(): ^ in /home2/arvandpress/public_html/wp-content/themes/ArvandPress/header.php on line 95
  Not Available
ImageWeek
ایران، سینما رکس و میدان ژاله در سالن سعدی
کد خبر : 13133۲۱ | در تاريخ : بهمن ۲۱, ۱۳۹۶ | ساعت : ۱۲:۰۵ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

نمایش «ایران» که با نام پیشین خود(ترانه‌های انقلاب) توانسته بود منتخب نخستین جشنواره تئاتر روح‌الله شود، در ایام‌الله دهه فجر با حمایت حوزه هنری اصفهان در سالن سعدی به روی صحنه می‌رود.

 

عاطفه نقوی در اصفهان اظهار کرد: نمایش «ایران» در واقع به آخرین روزهای سال ۵۷ و حوادثی که منجر به انقلاب اسلامی شده می‌پردازد و حادثه «سینما رکس آبادان» و «میدان ژاله» محوریت موضوعی اصلی این نمایش است.

وی افزود: «ایران» داستان دختر نوجوانی است که پدر خود را در سینما رکس آبادان و مادر خود را در میدان ژاله تهران از دست می‌دهد اما با شدت گرفتن حوادث انقلاب، «ایران» به مردم می‌پیوندد.

طراح و کارگردان نمایش ایران درباره ویژگی اجرایی این نمایش گفت: نمایش ایران یک نمایش مونولوگ(تک‌گویی) است و همان‌طور که می‌دانید نمایش‌های مونولوگ انواع گوناگونی دارد که نمایش «ایران» در جایگاه «خودگویی» و «حدیث نفس» جای می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: نمایش«ایران» به نویسندگی عاطفه نقوی و جمال نوروزباقری از ۲۱ بهمن ماه تا ۳ اسفند ماه به غیر از روز سه‌شنبه ۲۴ بهمن ماه و روز سه‌شنبه اول اسفندماه ، به مناسبت ایام‌الله دهه فجر در سالن سعدی اصفهان(واقع در خیابان استانداری گذر سعدی جنب میدان نقش جهان) به روی صحنه می‌رود.

«ایران» نمایشی تک‌نفره است که بیننده در آن شاهد یک تک‌گویی ۴۰ دقیقه‌ای از عاطفه نقوی بازیگر این نمایش است.