۳۰ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۴:۰۵
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  185
 • بازدید دیروز :

  2875
 • بازدید این هفته :

  31320
 • رتبه الکسا :

  28423
ImageWeek
ایجاد ۶۲۰۰ مسکن روستایی با پرداخت وام کم‌بهره در آبادان و خرمشهر
کد خبر : 8488۲۸ | در تاريخ : شهریور ۲۸, ۱۳۹۵ | ساعت : ۷:۵۹ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

به گزارش سازمان منطقه آزاد اروند، طی توافقی بین سازمان منطقه آزاد اروند و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، به هر خانوار روستایی در منطقه آزاد اروند مبلغ ۲۰۰ میلیون ۵۰ هزار ریال تسهیلات پرداخت شده شد که ۵۵ میلیون ریال از این مبلغ به صورت بدون بازگشت خواهد بود و سایر مبلغ این تسهیلات با بهره چهار درصد و بازپرداخت ۱۰ ساله اعطا می‌شود.

روستای آبادان

در همین راستا، معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند در تشریح این طرح عنوان کرد: در تفاهم نامه منعقد شده بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان منطقه آزاد، بنیاد مسکن به روستاییان منطقه آزاد اروند وام ساخت مسکن ۲۰۰ میلیون۵۰۰ هزار ریالی پرداخت کرده که این تسهیلات بلاعوض بوده و ۵۵ میلیون ریال  نیز وام چهار درصدی برای بهسازی و نوسازی خانه‌های روستایی تاکنون نیز پرداخت شده است.

موعود شمخانی در ادامه گفت: از آغاز اجرای این طرح ۶۲۰۰ واحد مسکونی این وام را دریافت و به همین مقدار نیز منزل مسکونی در روستایی های آبادان و خرمشهر ساخته شده که از کیفیتی بالایی نیز برخوردارند.

وی افزود: همچنین به دنبال آن هستیم تا مبلغ  تسهیلات را به ۲۰۰ میلیون ریال رسانده تا روستاییان بتوانند با کیفیت بهتری به بهسازی اماکن خود بپردازند.

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند تصریح کرد: این موضوع باعث شده تا رغبت برای بازگشت مردم به روستاها بالا رفته و کسانی که از روستاها برای سکونت به شهرها مراجعه کرده  بودند به روستای خود بازگشته و با آبادی واحدهای  مسکونی خود کیفیت زندگی در روستا را بهبود بخشیده اند.

شمخانی یادآور شد: هدف از این پروژه رسیدن به چشم انداز کلانشهر دو میلیون نفری در ۱۵ سال آینده است که بر این اساس مسلما دو شهر آبادان و خرمشهر ظرفیت چنین جمعیتی را نخواهند داشت، به همین منظور طی تصمیمات کارشناسی که صورت گرفت، برای گسیل این جمعیت در منطقه آزاد اروند، تصمیم گرفت شد روستاهای اطراف شهرهای آبادان و خرمشهر که فاصله کمی تا مرکز شهر دارند را برای زندگی و معیشت این جمعیت مهیا کنیم.

این مسئول در سازمان منطقه آزاد اروند گفت: هدف از این طرح، زیرساخت ‌سازی و آماده کردن زمینه بازگشت روستاییان به محل سکونت خود است، چرا که در روستاهای منطقه آب و زمین شیرین وجود دارد و اهالی منطقه روستایی به خوبی می‌دانند که چگونه زمین های خود را به استحصال برسانند، امیدواریم پس از اجرای این طرح اتفاقات خوبی رخ داده تا تولیدات روستایی منطقه نیز در کنار صنعت و تجارت از رونق خوبی برخوردار شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ایجاد مهاجرت معکوس یکی دیگر از برنامه‌های سازمان مطقه آزاد اروند خواهد بود که در آن، زمنیه زندگی و اشتغال برای روستاییان در محل سکونت و خود مهیا شود تا این قشر برای اشتعال مجبور به مهاجرت به شهرها نشوند.

بر اساس این گزارش، طبق فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص حفظ جمعیت روستایی و استفاده از ظرفیت روستاها، سازمان منطقه آزاد اروند سیاست تقویت جامعه روستایی و اقدام نسبت به افزایش جمعیت در روستاها را در پیش گرفته است.