۲۷ مرداد ۹۶ ، ساعت ۰۸:۱۲
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  490
 • بازدید دیروز :

  764
 • بازدید این هفته :

  7949
 • رتبه الکسا :

  23846
ImageWeek
ایجاد رشته تحصیلی گردشگری در منطقه آزاد اروند
کد خبر : 7890۲۹ | در تاريخ : مرداد ۲۹, ۱۳۹۵ | ساعت : ۱۲:۵۴ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

به گزارش سازمان منطقه آزاد اروند، مدت‌هاست در جنوب کشور رشته گردشگری در مقاطع تحصیلی فوق دیپلم و کارشناسی و مقاطع تکمیلی  مهجور مانده و مظلوم واقع شده است.
منطقه آزاد
از چندین سال قبل دانشگاه پیام نور در منطقه رشته جهانگردی را در خود جای داده است که بعد از اینکه دانشجوها در این مقطع فارغ التحصیل می شدند، متاسفانه امکان ادامه تحصیل برای آنها وجود نداشت.
در این صورت این افراد برای ادامه و تکمیل فرآیند تحصیل خود می بایست به مرکز یا شهرهایی همچون کیش و قشم مراجعه می‌کردند که طی مسافت دور و هزینه های گزافی را برایشان در بر داشت.
سازمان منطقه آزاد اروند پس از در پیش گرفتن رویکرد توسعه صنعت گردشگری، با تصمیم هیئت مدیره سازمان و همکاری صورت گرفته با دانشگاه علمی کاربردی، هیئت علمی رشته گردشگری به منطقه آورده شده و به صورت تخصصی  دنبال شده است.
مدیر بخش گردشگری معاونت فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند در تشریح این اقدام سازمان اظهار کرد: پس از تشکیل و راه‌اندازی رشته گردشگری در منطقه، علاوه بر اینکه هزینه ثبت نام در این رشته  بسیار ارزان خواهد بود و به ازای هر ترم برای دانشجو بالغ بر ۵ میلیون ریال هزینه در بر دارد، هماهنگی هایی صورت گرفته که برای افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد تحصیل در این رشته رایگان انجام گیرد.
مهدی اسدیان افزود: طبق توافقات صورت گرفته بین سازمان و وزارت علوم، در صورت استقبال از این رشته، می توان رشته‌های مقاطع تحصیلات تکمیلی را در یکسال آینده اخذ و وارد منطقه کنیم.
وی تصریح کرد: یکی از مهم ترین اهداف حوزه گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند، آموزش و پرورش نیروهای متخصص در حوزه گردشگری است که قسمتی از آن به دانشگاه‌ها مربوط می‌شود و بخش دیگر آن آموزش‌هایی است ویژه فعالان رشته گردشگری،  همچون پرسنل هتل‌ها و آژانس‌های مسافرتی و نیروهایی که در فرودگاه مشغول به کار هستند را شامل می شود.
مدیر بخش گردشگری معاونت فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند یادآور شد: در دوسال گذشته فعالیت‌های خوبی در حوزه آموزش صورت گرفته، اساتید بین‌المللی خوبی به منطقه دعوت شده‌اند و دوره‌های مختلفی در این خصوص برای افراد علاقه‌مند نیز برگزار شده است.
اسدیان با اشاره به اینکه بیشترین توجه سازمان در بخش هتل‌ها خواهد بود، عنوان کرد:  در بحث اقامت دارای مشکل هستیم، اما از وجه دیگر پرسنل آن ها هیچکدام آموزش لازم را ندیده‌اند و با وجود حجم بالای مسافر، از رضایتمندی پایینی برخوردار هستیم که با برنامه‌ریزی که صورت خواهد گرفت این معضل برچیده می شود.
وی در پایان با تاکید بر ایجاد بازار کار برای فارغ‌التحصیلان رشته گردشگری در منطقه آزاد اروند، خاطرنشان کرد: ما تقریبا ۲۵ آژانس در منطقه داریم که ۹۰ درصد از آن ها فاقد مدیر هستند، وقتی چنین دوره‌هایی برگزار و این رشته تدریس شود، مطمئنا  این افراد مدیریت این آژانس ها را بر عهده خواهند گرفت و نیروهای بومی امور مسافرتی را در دست می‌گیرند.