۲۷ مرداد ۹۶ ، ساعت ۰۸:۱۲
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  488
 • بازدید دیروز :

  764
 • بازدید این هفته :

  7947
 • رتبه الکسا :

  23846
ImageWeek
اکثر کسبه آبادان و خرمشهر نسبت به شیوه اخذ عوارض منطقه آزاد اروند معترض هستند.
کد خبر : 7254۲۶ | در تاريخ : تیر ۲۶, ۱۳۹۵ | ساعت : ۱:۵۰ ق.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

اکثر کسبه آبادان و خرمشهر نسبت به شیوه اخذ عوارض منطقه آزاد اروند معترض هستند.

به گزارش اروندپرس ؛ سازمان منطقه آزاد اروند پس از دادن تنفس یک ساله به کسبه ی آبادان و خرمشهر بابت پرداخت عوارض سال ۱۳۹۳ اخیرا طی دستورالعملی بنا را بر این گذاشته است که کلیه کسبه ی محدوده ی آن یعنی دو شهر آبادان و خرمشهر بر اساس محاسبه ی متری دویست هزار ریال عوارض پرداخت نمایند و طبق دستورالعمل اجرایی ؛ وسعت حداقل ۵۰ متر را در نظر گرفته است فلذا اگر واحد تجاری ۱۵ متر زیربنا هم داشته باشد موظف است که عوارض ۵۰ متر یعنی یک میلیون تومان را پرداخت نماید و اعلام شده که این پرداخت به شکل علی الحساب بوده و متعاقبا سازوکار دیگری تعریف خواهد شد.

بنا به گزارش میدانی اروندپرس ؛ این تصمیم سازمان منطقه آزاد اروند بگونه ای اتخاذ شده است که حتی نسبت به مکان واحدهای تجاری نیز تفاوتی قائل نشده است به طوری که اگر یک واحد تجاری مثل مغازه ای در سده ۲۰ متر هم باشد می بایست یک میلیون تومان عوارض بدهد و مشابه همان واحد تجاری در مرکز شهر که قطعا از فروش بیشتری برخوردار باشد نیز همین مبلغ را پرداخت خواهد کرد.

یکی از فروشندگان لوازم خانگی در کفیشه به خبرنگار ما گفت: به ما گفتند مراجعه کنید به سایت و میزان عوارض خود را مطلع بشوید. مراجعه کردیم و مبلغ ۲۰۰ هزارتومان تعیین شده بود.

۱

چهار روز بعد اعلام کردند مجددا به سایت مراجعه کنید چون مبلغ بیشتر شده. مراجعه کردم و دیدم که مبلغ دوبرابر شده است.

۲

جهت اعتراض به سازمان منطقه آزاد اروند رفتم و وقتی مسوول آن قسمت سایت را باز کرد دیدم مبلغ یک میلیون تومان درج شده است.

۳

این فروشنده لوازم خانگی ادامه داد: به من گفتند درست است که مغازه شما ۲۰ متر مساحت دارد ولی سیستم ما مساحت را حداقل ۵۰ متر محاسبه می کند و فرقی هم نداررد که مغازه شما کجای آبادان قرار دارد.ضمن اینکه این یک میلیون تومان هم بعنوان علی الحساب دریافت خواهد شد.

وی ادامه داد: ظاهرا برای این سازمان فرقی بین خیابان امام ( ته لنجی ها) با آن میزان فروش با بنده که در کفیشه مغازه دارم نیست و این اصلا درست نیست.بر این حساب همکارانی که فروششان خوب است اعتراض که نمی کنند هیچ تازه خوشحال هم هستند اما آیا این کار درست است؟

این کاسب کار آبادانی گفت : قرار بوده که کسبه معاف باشند نه اینکه الان اینگونه محاسبه کنند.من اصلا نمی دانم این عوارض بابت چیست؟ آیا بازارچه ی کفیشه را سازمان منطقه آزاد اروند ساخته؟ آیا خدماتی داده که الان می خواهد عوارض بگیرد؟

گفتنی است برخی از کسبه ی آبادان این موضوع را از طریق اتحادیه های مربوطه و نمایندگان شهر در مجلس شورای اسلامی پیگیری کرده اند که هنوز به نتیجه نرسیده اند.