۲۹ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۴:۳۵
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  695
 • بازدید دیروز :

  2960
 • بازدید این هفته :

  31500
 • رتبه الکسا :

  29355
ImageWeek
انتخاب شهردار آبادان ؛ سرافکندگی یا سربلندی؟
کد خبر : 7216۲۱ | در تاريخ : تیر ۲۱, ۱۳۹۵ | ساعت : ۲:۱۶ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

در آستانه انتخاب یک مدیر برای تصدی عنوان شهرداری آبادان می باشیم.

به گزارش اروندپرس؛ اعضای شورای شهر آبادان این روزها باز هم در کانون توجه ها قرار گرفته اند.بازار گمانه زنی ها هم داغ است. در فضای مجازی به این یادداشت برمی خوریم که قابل تامل است و به نظر می رسد تنظیم کنندگان آن چندان بی خبر از اوضاع نیستند اما اینکه بشود آن را تایید یا رد کرد باید تا چهارشنبه که دود سفید از دودکش شورا به در خواهد آمد ( اگر حاضرین به حد نصاب برسند) صبر نمود.

مردم-بزرگ-و-زجردیده-آبادان

نکته ی قابل بحث آن است که شورایی ها می باید در نقش آفرینی خود در این آزمون چنان جدی باشند که بیش از آن چه تا به امروز گریبانشان را گرفته آسیب نبینند.

شورای چهارم آبادان در بسیاری امور از جمله جریان سیال تعامل درون گروهی هیچگاه به استانداردهای تعریف شده با توجه به مدت زمان سپری شده دست نیافتند.آن ها حتا در جناح بندی های داخلی نیز آنقدر بی هویت عمل کرده اند که هر از چندگاهی شاهد ورود و خروج برخی در این جناح بندی ها بودیم که این خود نشان دهنده ی عدم پایبندی به اصول اولیه ی جناح بندی است.

در واقع شورای چهارم علیرغم قرار داشتن در سال پایانی خود هنوز نمی داند دقیقا کجاست و با خود چند چند است. اما از واقعیت و انصاف هم دور نشویم که در بین اعضای این شورا برخی چهره ها نیز حضور دارند که علاقه ی فراوانی به تعامل منظقی و خردورز با دیگر اعضا هستند ولی تعدادشان آنقدر محدود هست که به زحمت به عدد سه می رسند !

شورای شهر مطابق آنچه در اعلامیه های گوناگونی که در گروه های مجازی منتشر شده است از چند ناحیه تحت فشار است. بر اساس شایعات موجود ؛ از نماینده تا شخصیت سیاسی دولتی و منطقه آزادی در این فشار نقش دارند و گو اینکه هر کس بدنبال تحمیل نظر خود می باشد.

ما تلاش می کنیم که به خود بقبولانیم که همه ی اینها شایعه هست و عاری از واقعیت اما نکته ای که در این بین خودنمایی می کند قرار داشتن شورای چهارم در سرپایینی خط پایان است که این یکی صد در صد واقعیت دارد. حال باید دید این شورای قرار گرفته در سر پایینی چقدر می تواند چهار چرخ خود را کنترل کند و سربلندی خویش را رقم بزند.

پیشنهاد می کنیم اعضای شورا بویژه آنانی که با مفهوم پایان وقت آشنا هستند و باز هم بدنبال فرصتی بیشتر برای حضور دوباره می باشند ؛ برخورداری و انتقال سلامت اخبار این روزها را در پیشانی امور خود قرار بدهند و از اطلاع رسانی هراسی به دل راه ندهند.اگر نسبت به انتخاب شهردار آینده توضیحاتی را ضروری می دانند حتما به مردم بگویند . ارزش این کار زمانی مشخص خواهد شد که مردم شهر در انتخابات خرداد ۹۶ می خواهند درباره شما اظهار نظر کنند.

بنابراین شورای چهارم فارغ از هیاهوها و خط و نشان هایی که همیشه بوده و این بار هم هست به سربلندی خود کمر همت ببندند و «نه» بزرگی به زیاده خواهان و مداخله جویان احتمالی تحویل بدهند. مطمئن باشید مردم به انتخاب مبتنی بر استقلال شما ارزش و احترام قائل خواهند شد و برآیند این حرکت را در انتخابات بعدی به وضوح خواهید دید.