۲۱ آذر ۹۵ ، ساعت ۱۱:۳۸۰۹ فروردین ۹۶ ، ساعت ۰۵:۱۵
آمار سایت
  • کاربران آنلاین :

    0
  • بازدید امروز :

    715
  • بازدید دیروز :

    598
  • بازدید این هفته :

    4441
  • رتبه الکسا :

    16392
ImageWeek
انتخاب روسای کمیسیون‌های مجلس
کد خبر : 6845۳۰ | در تاريخ : خرداد ۳۰, ۱۳۹۵ | ساعت : ۶:۳۲ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان به عنوان رییس کمیسیون اقتصادی مجلس دهم، عزیز اکبریان نماینده کرج به عنوان رییس کمیسیون صنایع و فریدون حسنوند نماینده اندیمشک به عنوان رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی انتخاب شدند.

مجلس

در جلسات عصر امروز کمیسیون‌های مجلس، ترکیب هیات رئیسه شماری از این کمیسیون‌ها تعیین شد.

بر اساس این گزارش، در جلسه کمیسیون اقتصادی، محمدرضا پورابراهیمی به عنوان رئیس، سیدناصر موسوی لارگانی و سیدفرید موسوی به عنوان نواب رئیس اول و دوم، حسینی شاهرودی و علی اسماعیلی به عنوان دبیر اول و دوم و کاظم دلخوش اباتری سخنگوی کمیسیون انتخاب شدند.

اکبریان رئیس کمسیون عمران
نخستین جلسه کمیسیون صنایع مجلس دهم نیز امروز برگزار شد و عزیز اکبریان نماینده کرج در مجلس شورای اسلامی به عنوان رئیس کمیسیون انتخاب شد.

بر این اساس، داریوش اسماعیلی نماینده سروستان و عثمان احمدی مهاباد به عنوان نواب رئیس اول و دوم این کمیسیون انتخاب شدند؛ همچنین حمیده زرآبادی نماینده قزوین و جواد حسینی کیا نماینده سنقر دبیر اول و دوم و سعید باستانی نماینده تربت حیدریه به عنوان سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، انتخاب شدند.

حسنوند رئیس کمیسیون انرژی
فریدون حسنوند نماینده اندیمشک هم به عنوان رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

حسین امیری خامکانی نماینده زرند و علی ادیانی‌راد نمایندگان قائمشهر به عنوان نواب اول و دوم رئیس کمیسیون انرژی انتخاب شدند همچنین اسدالله قره‌خانی نماینده علی آباد کتول به عنوان سخنگوی این کمیسیون انتخاب شد.

زاهدی رئیس کمیسیون آموزش
در همین حال، محمد مهدی زاهدی با رأی ۱۳ عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دهم به ریاست این کمیسیون انتخاب شد. محمد قمی نیز برای این پست نامزد شده بود که حائز ۱۰ رأی شد. محمدرضا عارف برای ریاست این کمیسیون داوطلب نشده بود.

خدادادی رئیس کمیسیون اجتماعی
در تحولی دیگر، سلمان خدادادی، نماینده ملکان به عنوان رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس دهم انتخاب شد.

در جلسه عصر روز یکشنبه کمیسیون اجتماعی مجلس علی رستمیان و سهیلا جلودارزاده نیز به ترتیب به عنوان نواب رئیس اول و دوم کمیسیون اجتماعی مجلس، انتخاب شدند. همچنین ناهید تاج الدین و روح الله بابایی به ترتیب به عنوان منشی اول و دوم ، جلیل مختار نماینده مردم آبادان نیز به عنوان سخنگوی این کمیسیون برگزیده شد.

پژمان فر رئیس کمیسیون فرهنگی
نصرالله پژمان فر نماینده مردم مشهد و کلات هم رئیس کمیسیون فرهنگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی شد.

احمد سالک نماینده مردم اصفهان و جمشید جعفرپور نماینده مردم لارستان نیز به ترتیب به‌عنوان نایب رئیس اول و دوم کمیسیون فرهنگی مجلس دهم انتخاب شدند. همچنین علی ابراهیمی و سیده فاطمه ذوالقدر به‌عنوان منشیان کمیسیون فرهنگی و احد آزادی‌خواه به عنوان سخنگوی این کمیسیون برگزیده شدند.

کولیوند رئیس کمیسیون شوراها
همچنین محمد جواد کولیوند دیگر نماینده مردم کرج به عنوان رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

پروانه مافی نماینده مردم تهران و حمید رضا کاظمی نماینده پلدختر نیز به ترتیب به عنوان نایب رئیس اول و دوم کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس دهم انتخاب شدند. حسین مقصودی نماینده سبزوار نیز به عنوان سخنگوی این کمیسیون انتخاب شد.

بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی
همچنین علاءالدین بروجردی به عنوان رییس کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی انتخاب شد. بر این اساس علاءالدین بروجردی با کسب ۱۵ رای به عنوان رییس کمیسیون تعیین شد و همچنین مصطفی کواکبیان که برای ریاست کمیسیون کاندید شده بود، موفق به کسب ۸ رای شد. بر اساس این گزارش دهقان و حسن بیگی نیز به عنوان نواب رییس این کمیسیون انتخاب شدند.

شاعری، رییس کمیسیون کشاورزی
“محمد علی شاعری” به عنوان رییس کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی انتخاب شد. محمدعلی شاعری با ۱۰ رای به عنوان رییس کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس دهم تعیین شد. جلال محمودزاده با ۱۵ رای و نظر افضلی با ۱۲ رای به عنوان نواب رییس اول و دوم و همچنین محمدباقر سعادت و علی بختیاری دبیر اول و دبیر دوم و علی وقفچی به عنوان سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، انتخاب شدند.

اسامی کمیسیون

اعضای هیات رییسه و گرایش سیاسی

اجتماعی رییس: سلمان خدادادی(مستقل)

نواب:سهیلا جلودارزاده(لیست امید)، علی رستمیان(لیست امید)

سخنگو:جلیل مختار(مستقل)

دبیران:ناهید تاج الدین(لیست امید)، روح الله صالح بابایی(لیست امید)

اقتصادی رییس: محمدرضا پورابراهیمی (لیست اصولگرایان)

نواب رییس:سیدناصر موسوی لارگانی(لیست اصولگرایان)، سیدفرید موسوی(لیست امید)

سخنگو:کاظم دلخوش(لیست اصولگرایان)

دبیران:سیدحسن حسینی شاهرودی(لیست اصولگرایان)، علی اسماعیلی(مستقل)

امنیت ملی و سیاست خارجی رییس: علاءالدین بروجردی(لیست اصولگرایان)

نواب رییس: کمال دهقان(لیست امید)، ابوالفضل حسن بیگی(لیست مستقل)

سخنگو: حسین نقوی حسینی(لیست اصولگرایان)

دبیران:محمدجواد جمالی(لیست امید)، سیدمحسن علوی(لیست امید)

انرژی رییس: فریدون حسنوند (لیست اصولگرایان)

نواب رییس: حسین امیری خامکانی (لیست امید) علی ادیانی (لیست اصولگرایان)

سخنگو: اسدالله قره خانی (مستقل)

دبیران: کوروش کرم پور (لیست امید) و عبدالحمید خدری (لیست امید)

آموزش و تحقیقات رییس: محمدمهدی زاهدی (لیست اصولگرایان)

نواب رییس: داوود محمدی(لیست امید)، محمود نگهبان سلامی(مستقل)

سخنگو:میرحمایت میرزاده(لیست امید)

دبیران: علیرضا سلیمی(لیست اصولگرایان)، فاطمه سعیدی(لیست امید)

برنامه، بودجه و محاسبات رییس: غلامرضا تاجگردون(لیست امید)

نواب رییس:جهانبخش محبی نیا(لیست اصولگرا) هادی قوامی (لیست اصولگرا)

سخنگو: مهدی مفتح(لیست اصولگرا)

دبیران: محمد فیضی (لیست امید)، محسن بیگلری(لیست اصولگرا)

بهداشت و درمان رییس: علی نوبخت(لیست امید)

نواب: سیدمرتضی خاتمی(مستقل)، محمد حسین قربانی(لیست اصولگرایان)

سخنگو: ممدنعیم امینی فرد(لیست امید)

دبیران:یعقوب شیویاری(لیست اصولگرایان)، بشیر خالقی(لیست امید)

شوراها و امور داخلی مجلس رییس: محمدجواد کولیوند (لیست اصولگرایان)

نواب: پروانه مافی(لیست امید)، حمیدرضا کاظمی(لیست امید)

سخنگو: حسین مقصودی(مستقل)

دبیران: اصغر سلیمی(لیست امید)، سهراب گیلانی(لیست اصولگرایان)

صنایع و معادن رییس: عزیز اکبریان(لیست اصولگرا)

نواب: داریوش اسماعیلی (لیست اصولگرایان)، فریدون احمدی(لیست اصولگرایان)

سخنگو:سعید باستانی(لیست امید)

دبیران: جواد حسینی کیا(لیست اصولگرایان)، سیده حمیده زرآبادی(لیست امید)

عمران رییس: محمدرضا رضایی کوچی(لیست اصولگرا)

نواب:علی یارمحمدی(لیست امید)سیدهادی بهادری(لیست امید)

سخنگو:صدیف بدری(لیست اصولگرا)

نواب:حسین نیازآذری(مستقل)، شادمهر کاظم زاده(لیست اصولگرا)

فرهنگی رییس: نصرالله پژمان فر(لیست اصولگرایان)

نواب رییس: احمد سالک (لیست اصولگرا) جمشید جعفرپور(لیست اصولگرا)

سخنگو: احد آزادیخواه (لیست اصولگرایان)

دبیران: علی ابراهیمی( لیست امید)، فاطمه ذوالقدر (لیست امید)

کشاورزی،آب و منابع طبیعی رییس:علی محمد شاعری(مستقل)

نواب:جلال محمودزاده(لیست اصولگرا)، حسین افضلی(لیست امید)

سخنگو:علی وقف چی(مستقل)

دبیران: محمدباقر سعادت(لیست امید) علی بختیاری(لیست امید)