۲۷ مرداد ۹۶ ، ساعت ۰۸:۱۲
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  340
 • بازدید دیروز :

  739
 • بازدید این هفته :

  7959
 • رتبه الکسا :

  23882
ImageWeek
امام جمعه آبادان: دشمن در پی استحاله فرهنگی کشور است
کد خبر : 6783۲۸ | در تاريخ : خرداد ۲۸, ۱۳۹۵ | ساعت : ۴:۰۵ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

امام جمعه آبادان گفت:موجودیت یک جامعه به فرهنگ آن است و دشمن در پی استحاله فرهنگی کشور است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام علی ابراهیمی پور در خطبه های نماز جمعه آبادان ضمن سفارش مردم به تقوای الهی در ماه مبارک رمضان افزود:اساس استقلال یک کشور به فرهنگ آن است.امام جمعه
وی اظهار داشت:آنچه باعث شد هشت سال در برابر دشمن بعثی ایستادگی کنیم فرهنگ شیعی و روحیه شهادت طلبی مردم است که دشمن هم اینک این مهم را مورد هجوم خود قرار داده است.
حجت الاسلام ابراهیمی پور به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص پیوست فرهنگی در تمام کارهای اجرایی کشور اشاره کرد و گفت:متاسفانه در بین مدیران فرهنگی برنامه ای برای فرهنگ دیده نمی شود.
وی انس با قرآن را یکی از راه های توسعه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در کشور دانست و افزود:دشمن سعی دارد تا یک نوع خودبافتگی را در کشور رواج دهد.
خطیب نماز جمعه آبادان در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه خارج کردن نام کشور عربستان سعودی از فهرست ناقضان حقوق کودکان در یمن اشاره کرد و گفت:قانون حاکم بر سازمان ملل، قانون جنگل است.
وی به شهادت رسیدن ۹ هزار یمنی طی تجاوز آل سعود به این کشور اشاره کرد و اظهار داشت:متاسفانه هر کسی پول و قدرت بیشتر داشته باشد با باج خواهی قوانین بین الملل را زیر پا می گذارد.
حجت الاسلام ابراهیمی پور در ادامه خطبه های نماز جمعه آبادان به روز جهانی بیابان زدایی اشاره کرد و گفت:بعد از پایان جنگ تحمیلی توجهی به بیابانزدایی در خوزستان نشد و چه بسا بخشی از منابع طبیعی استان به بیابان تبدیل شد.
وی افزود:هم اکنون نیز اجازه استفاده از آب برای کشاورزی در بسیاری از مناطق مستعد استان صادر نمی شود و زمین های کشاورزی در حال تبدیل شدن به کانون های گرد و غبار است