۳۰ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۴:۰۵
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  1
 • بازدید امروز :

  185
 • بازدید دیروز :

  2875
 • بازدید این هفته :

  31320
 • رتبه الکسا :

  28423
ImageWeek
امام جمعه آبادان:نهم آبان ۵۹ فراموش شده است.
کد خبر : 7570۱۳ | در تاريخ : مرداد ۱۳, ۱۳۹۵ | ساعت : ۲:۳۳ ق.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

حجت الاسلام ابراهیمی پور امام جمعه آبادان در جلسه هماهنگی بزرگداشت هفته دفاع مقدس که در فرمانداری ویژه آبادان برگزار شد با ابراز نگرانی از فراموشی مسوولان کشور در خصوص اهمیت حماسه ذوالفقاری در نهم آبان ۱۳۵۹ که حاصل مقاومت مردمی آبادان و منجر به جلوگیری از سقوط شهر آبادان شد گفت: احساس می کنم مسوولان کلان کشوری فراموش کرده اند که آبادان خط مقدم جبهه بوده است.

DSC_6481
به گزارش اروندپرس ؛ ابراهیمی پور زی سخنانی ضمن پر اهمیت خواندن عملیات غرورآفرین ثامن الائمه و شکست حصر آبادان در ۵ مهر ۱۳۶۰ ؛ تاکید کرد که اولین شکست ارتش صدام در نهم آبان ۱۳۵۹ و توسط نیروهای مردمی ؛ عشایر غیور آبادان و جمعی از نظامیان اعزام شده به آبادان صورت گرفت.
وی ادامه داد: اگر آبادان سقوط میکرد قطع به یقین خوزستان و به تبع آن کشور به خطر می افتاد.نگاه تامی دولت های پس از جنگ نسبت به حماسه ذوالفقاری ؛ نگاه خوبی نبوده و گویا مسوولان کلان کشوری فراموش کرده اند که آبادان خط مقدم جبهه بوده است.
امام جمعه آبادان افزود: نگاه ها به آبادان باید عوض بشود.حضرت امام (ره) فرمودند «کار در آبادان عبادت است» آن بزرگوار تاکید بر عبادی بودن کار و توجه به آبادان داشتند که باید بر این مهم تاکید داشته باشیم و این پیام روشن را سراسری کنیم.همزمانی هفته بزرگداشت دفاع مقدس با ۵ مهر و سالروز شکست حصر آبادان نباید موجب غفلت از حماسه ی ذوالفقاری بشود.
ابراهیمی پور با اشاره به تلاش عده ای که از راه دور اینجا آمده اند و بدنبال تحریف آن حرکت بزرگ و مقاومت مقدس و دلیرانه ی مردم آبادان می باشند هشدار داد حماسه ی ذوالفقاری متعلق به مردم آبادان است و نباید تحریف بشود. وی گفت: حماسه ذوالفقاری در نهم آبان ۱۳۵۹ باید برجسته بشود و صدا و سیما در این موضوع می تواند موثر باشد ضمن آنکه از صدا و سیمای آبادان بخاطر آگاه سازی در این زمینه بشکل ویژه تشکر می کنم.
امام جمعه آبادان در بخش دیگری از بیانات خود گفت: نمی خواهم اوقات کسی را تلخ کنم اما ناچارم بگویم که واقعا به آبادان توجه نمی شود. این شهر از روند توسعه بازمانده است. انتقادات فراوانی دارم که بیان آن ها موجب خاهد شد که وزیر و مدیر کل و مدیر شهرستانی زیر سوال خواهند رفت.

ابراهیمی پور از فرماندار خواست که تلاش نماید پای مسوولان عالیرتبه نظیر ریاست محترم جمهوری اسلامی را در مناسبت های مختلف به آبادان باز کند.وی گفت: آقای مقتدایی استاندار سابق ؛ حرکت های خوبی نظیر مراسم ۵ مهر سال گذشته را تدارک و توسط فرماندار ویژه آبادان برگزار نمود که امیدوارم جناب آقای شریعتی که فردی جوان و پر انرژی و متشرع است نیز نگاه کلان به ابادان داشته باشد.معتقدم که باید مطتاله گر بود و برای ورود به چنین عرصه ای باید قالبی نو تعریف کرد و موکدا اعلام می کنم که می توان از مناسبت هایی نظیر نهم آبان و پنجم مهر بخوبی بهره برد تا به هدف اصلی که توسعه ی همه جانبه ی آبادان است دست یافت.

 1. محمد حسین حکمی گفت:

  اگر همه مسئولین مملکتی اینگونه فکر میکردند الان آبادان قطب بزرگ اقتصادی منطقه بود احسنت بشما که اینچنین موشکافانه اینمورد را پیگیری می نمایید آقایان مردم غیور آبادان را نیز فراموش کرده اند و مشخص نیست به چه دلیلی از اجرایی کردن سند راهبردی رزمندگان برای این شهر امتناع میگنند ؟ الله و اعلم