۳۱ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۲:۲۶
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  965
 • بازدید دیروز :

  2875
 • بازدید این هفته :

  32100
 • رتبه الکسا :

  27034
ImageWeek
افزایش ۲۰ درصد اعتبارات دستگاههای اجرایی آبادان
کد خبر : 8497۲۹ | در تاريخ : شهریور ۲۹, ۱۳۹۵ | ساعت : ۱:۳۰ ق.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

شهبازی در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان از افزایش ۲۰ درصدی اعتبارات دستگاههای اجرایی آبادان خبر داد.

۴_۲

به گزارش اروندپرس و به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه آبادان ؛ شهبازی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آبادان در جلسه کمیته برنامه ریزی این شهرستان  که صبح ۲۸ شهریورماه ۱۳۹۵  با حضور دکتر جلیل مختار و دکتر عامر کعبی نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی و مسئولین استانی سازمان برنامه و بودجه برگزار گردید از افزایش ۲۰ در صدی اعتبارات دستگاههای اجرایی شهرستان نسبت به مدت مشابه سال ۹۴ خبر داد.
بنا به این گزارش ؛ شهبازی در این نشست با تأکید بر اهمیت کمیته و شورای برنامه ریزی شهرستان گفت: مهمترین کمیته اجرایی شهرستان پس از شورای تأمین و شاید به موازات این شورا، کمیته برنامه ریزی می باشد. همت و مدیریت و علاقه یک فرد یا رئیس به سرزمین خود در تکمیل و توسعه کارهای عمرانی نمود و تجلی پیدا می کند. در همین باره اعتبارات سالانه دستگاهها برای یک سال مالی و کاری با تصمیم گیری کمیته برنامه ریزی قابل اجرا خواهد بود.
وی ادامه داد: دغدغه، نیاز و خواسته مردم از دستگاههای اجرایی مربوطه با تجمیع از امکانات محلی و سایر منابعی که بر اساس لیاقت مدیر آن سازمان فراهم می آید، می تواند دغدغه های مردم را بر طرف کند. لازم است دستگاههای اجرایی که از کمیته برنامه ریزی شهرستان اعتبار دریافت می کنند با ارائه گزارش عملکرد خود در خصوص مصوبات ، روند توافقنامه ها و اختصاص نهایی اعتبارات با نظارت دفتر فنی، کارهای عملیاتی شده را اطلاع رسانی کنند.
شهبازی با تشریح مقایسه اعتبارات سرمایه ای سال ۹۴ و ۹۵ اظهار داشت: سر جمع اعتبارات سرمایه ای سال ۹۴ از محل تملک دارایی، ۲ در صد نفت و قانون استفاده متوازن از امکانات کشوری، بالغ بر ۲۸۰ میلیارد ریال بوده است که از این میان تخصیص ۵۰ درصدی در حوزه تملک دارایی و ۹۹ درصدی در حوزه نفت را در پی داشت. در سال ۹۵ این رقم بالغ بر ۳۴۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است که ۲۰ در صد افزایش را در بر داشته است.
فرماندار ویژه آبادان ادامه داد: با توجه به الزامات مطرح شده قانون بودجه اولویت اعتبار با پروژه هایی است که بالای ۸۰% پیشرفت فیزیکی داشته باشند. در همین باره علاوه بر اهمیت پروژه های شهرستان، مبحث آب و راه از اولویت های اصلی ما می باشد. هر چند پس از دو اولویت ذکر شده نگاه ما به سمت ۷۴ روستا و دو شهر اروندکنار و چوئبده و نقاط حاشیه ای و کمتر برخوردار شهرستان می باشد. همچنین علاوه بر اعتبارات دولتی، الزامات اختصاصی بودجه از سوی سازمان منطقه آزاد اروند سبب می شود که شهرستان از دو منبع تزریق اعتبار داشته باشد.
به گفته ی مهندس توکل بخدا، رییس گروه امور زیربنایی سازمان برنامه و بودجه استان و دبیر این نشست،اولویت اختصاصی اعتبار برای ادارات و دستگاه های اجرایی شامل پروژه هایی می باشد که با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی و پس از آن پروژه های بالای ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی که در سال جاری پایان می پذیرد و همچنین مطالبات پروژه های پایان یافته خواهد بود. تعمیرات اساسی و احداث و توسعه ی ساختمان های اداری به دلیل اینکه در بودجه و برنامه ی دستگاه مربوطه استانی لحاظ شده است شامل این اختصاص نخواهد بود.
در این نشست که نزدیک به ۳ ساعت به طول انجامید مدیران دستگاههای اجرایی نیازها و لیست پروژه های قابل درخواست اعتبار خود را مطرح کردند.