۲۹ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۴:۳۵
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  695
 • بازدید دیروز :

  2960
 • بازدید این هفته :

  31500
 • رتبه الکسا :

  29355
ImageWeek
افتتاح دانشگاه علمی کاربردی شهدای منطقه آزاد اروند
کد خبر : 8491۲۸ | در تاريخ : شهریور ۲۸, ۱۳۹۵ | ساعت : ۸:۰۳ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

به گزارش سازمان منطقه آزاد اروند، نخستین نشست رؤسای دانشگاه‌های مستقر در مناطق آزاد کشور به میزبانی منطقه آزاد ارس و با حضور جناب حجت الاسلام والمسلمین زم و دبیر شورای راهبردی آموزش عالی، دبیر شورای آموزش و پرورش مناطق آزاد کشور و معاونان فرهنگی مناطق و رؤسای دانشگاه های مستقر در مناطق آزاد کشور برگزار شد.

photo_2016-09-17_10-59-54

در این اجلاس، مدیر آموزش، تعالی و بلوغ کسب و کار سازمان منطقه آزاد اروند گزارش جامعی در خصوص فعالیت‌های آموزش عالی در منطقه آزاد اروند از جمله ظرفیت‌های و بالقوه منطقه، تعامل سازمان با دانشگاه‌های مستقر در منطقه، و برنامه‌‌های آینده این سازمان در حوزه آموزش عالی ارائه داد و عنوان کرد:  برگزاری نشست‌های تخصصی و کاربردی،‌ حمایت از دانشجویان مستعد و بی بضاعت از جمله فعالیت‌های بخش آموزش سازمان منطقه آزاد اروند در این حوزه به شمار می‌رود.

سید علی موسوی افزود: از دیگر فعالیت‌های صورت گرفته توسط منطقه آزاد اروند در حوزه آموزش عالی، می‌توان به  اجلاس مشترک رؤسای دانشگاه‌های منطقه با رؤسای دانشگاه‌های استان بصره عراق و انعقاد تفاهم‌نامه‌های علمی، تحقیقاتی و پژوهشی با دانشگاه‌های مستقر در منطقه اشاره کرد.

وی تصریح کرد: نوید افتتاح دانشگاه علمی کاربردی شهدای منطقه آزاد اروند و همچنین برنامه‌های آتی معاونت در زمینه آموزش عالی نیز از جمله فعالیت‌های این سازمان در حوزه آموزش به شمار می‌رود.

بر اساس این گزارش، در این اجلاس مقرر گردید، مسئولیت کمیته برگزاری دوره‌های کوتاه مدت در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی مناطق آزاد کشور  به آقای مهندس موسوی، مدیر آموزش، تعالی و بلوغ کسب و کار سازمان منطقه آزاد اروند و دکتر آموزنده رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات درمانی شهرستان آبادان واگذار شود