۲۷ مرداد ۹۶ ، ساعت ۰۸:۱۲
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  490
 • بازدید دیروز :

  764
 • بازدید این هفته :

  7949
 • رتبه الکسا :

  23846
ImageWeek
اعلامیه درخواست تسلیم مردم آبادان در برابر حمله ارتش بعث عراق
کد خبر : 7696۲۰ | در تاريخ : مرداد ۲۰, ۱۳۹۵ | ساعت : ۳:۱۹ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

وقتی تهاجم و تجاوزی بخواهد صورت گیرد ؛ ابتدا هارت و هورت در میگیرد. قدرت نمایی و خود را به رخ حریف کشاندن.

به گزارش اروندپرس ؛ تهاجم کشور عراق بر علیه ملت بزرگ ایران در ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ عملی و علنی شد و دشمن خوابنما شده ی ما در سر رویای فتح سه روزه ی خوزستان و هفت روزه ی تهران داشت. رویایی که نه تنها عملی نشد که بلکه منجر به زبونی و خواری ارتش عراق شد.

اولین یورش ناجوانمردانه و به دور از عقل و شعور ارتش بعث صدامی متوجه آبادان و تاسیسات پالایشگاه آبادان گردید و خوش خیالی های آنان تا جایی پیش رفت که علاوه بر فرو ریختن انواع راکت و بمب بر سر مردم قهرمان و مقاوم آبادان ؛ اقدام  به پخش اعلامیه از طریق هواپیما بر فراز شهر نمودند تا شاید شهر را از سکنه خالی کنند و به نیات شوم خود جامه ی عمل بپوشانند.

اعلامیه-عراق

این کاغذپوست پیازی،سندی بر اراده آهنین مردمی ازجنس ایمان است که بافرزندان خود یعنی خانوادگی آنهم باحداقل ادوات جنگی درمقابل نیروهای متجاوز بعثی مجهزبه انواع سلاح های ایستادگی کردند و دشمن را پشت دیوارهای آبادان زمین گیرکردند تا به فرمان امام (ره) حصرشان شکسته شود،هفت سال دیگر گلوله باران ها ،بمباران ها وشیمیایی شدن ها را تحمل کردند تا شهرسوخته تحویل ندهند،این قطعه ازخاک وطن سرافرازبماند و افتخار وصف ناپذیر از تنها نقطه مرزی باشد که داغ سقوط را بر دل دشمنان بنشاند.
آن روزهاکه متجاوزین قادر به ازپای درآوردن مقاومت مردم آبادان نشده بودند با پخش اعلامیه برفراز آسمان آبادان از تاکتیک روانی تسلیم مردمی بهره گرفتندکه شعارشان هیهات من الذله بود.
بیادبیاوریم این جادفاعی بودومردمی،شهیدی وشاهدی،شهری وشهامتی.
راستی اگر از خم کوچه گذشتید ، بگویید سند راهبردی چه شد؟ آیا آبادان جبهه محسوب شد؟!

علی پارسا

رسانه اجتماعی اروندپرس

 1. مدنی زاده گفت:

  درود بر شما که حرف دل مردم آبادان را بیان کردید مظلومیت تا کجا درگیری جنگ در کوچه خیابان های آبادان بود و اثار خون و خرابی هویدا اما کسی نگفت این شهر جنگی است واقعا جای سوال دارد

 2. محمد حسین حکمی گفت:

  جناب آقای پارسا خدا را چه دیدید بالاخره گذر پوست به دباغ خانه می افتد .

 3. محمد حسین حکمی گفت:

  متاسفانه خم کوچه ها هنوز از آوار و خرابه های ناشی از بمبارانها مسدود است و ظاهرا کاروان حامل این سند پشت آوارها اسیرند.

 4. محمد حسین حکمی گفت:

  سلام. هفته ، هفته دفاع مقدس است و تمامی رسانه ها اعم از دیداری شنیداری سخن از مقاومت و ایثار مردم مظلوم آبادان و خرمشهر میرانند اما دریغ از ابلاغ و اجرای سند راهبردی این واقعه مهم. عجبا !!!

  • احمدی گفت:

   سلام از تمامی ذینفعان سند راهبردی خدمات رسانی به رزمندگان درخواست داریم از جانب دفاتر نمایندگان آبادان پیگیری اجرای این سند را درخواست کنید لازم بذکر است این هفته وزیر دفاع در صحن علنی مجلس حضور دارد

 5. محمد حسین حکمی گفت:

  جناب آقای احمدی عزیز وزیر دفاع هم در صحن مجلس حضور بهمرسانیدند و فقط وفقط از دستاوردهای تجهیزات دفای سخن گفتند دریغ از یک اشاره به سند راهبردی و متاسفانه نمایندکان محترم و عزیزمان هم فقط شنونده بودند و بس . در هفته دفاع مقدس سخن از همه جا بود و خطرات تلخ و شیرین همانند سالهای گذشته به میان آمد الا سند راهبردی که حداقل قدردانی از مردم و کارکنان مظلوم و زحمت کش آبادان میباشد ببهر حال دست همه مسئولین و دست اندرکاران درد نکند .