۲۸ مهر ۹۶ ، ساعت ۱۲:۰۸
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  870
 • بازدید دیروز :

  8400
 • بازدید این هفته :

  46280
 • رتبه الکسا :

  36235
ImageWeek
استاندار خوزستان: تردد زائران اربعین از خوزستان به اعتباردولتی نیاز دارد
کد خبر : 7394۰۳ | در تاريخ : مرداد ۳, ۱۳۹۵ | ساعت : ۳:۵۷ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

استاندار خوزستان گفت: در حال پیگیری هستم که برای تردد زائران در ایام اربعین از مرزهای خوزستان از سال آینده دولت بودجه ای را به این استان اختصاص دهد.

 غلامرضا شریعتی
غلامرضا شریعتی یکشنبه در ستاد اربعین خوزستان در سرسرای استانداری در اهواز بیان کرد: نیاز است که دولت ردیف بودجه ای را برای تردد زائران در ایام اربعین حسینی از استان خوزستان در نظر بگیرد تا زیر ساخت ها و شرایط لازم برای این ایام در استان فراهم شود.
وی گفت: فراهم کردن زیرساخت ها برای تردد زائران از مرز استان به کشور عراق هزینه زیادی را به همراه دارد که در این راه خوزستان نیاز به حمایت دولت دارد.
استاندار خوزستان افزود: در ایام اربعین از منابع استانی برای خدمات رسانی به زائرانی که از مرز استان به کشور عراق سفر می کنند استفاده می شود و با توجه به اینکه خوزستان از استان هایی است که تا حدودی محروم است برای خدمات رسانی به جمعیت بالای زائران اربعین حسینی نیاز به کمک دارد.
مدیرکل حج و زیارت خوزستان نیز با بیان اینکه صدور روادید دو استان بوشهر و چهار محال بختیاری در خوزستان انجام می شود، گفت: کنسولگری عراق در اهواز توان پاسخگویی به جمعیت بالای متقاضیان برای صدور روادید در ایام اربعین را ندارد.
ناصر حویزاوی افزود:باید از هم اکنون مشخص شود که برای زائرانی که در روزهای پایانی روادید تهیه نکرده اند در چه مناطقی از استان شعبه صدور روادید ایجاد شود.
وی عنوان کرد: به عنوان مثال فرماندار دشت آزادگان در آیین پارسال اربعین، موافق راه اندازی شعبه صدور روادید در این منطقه نبود.
وی در ادامه گفت: برای ایمن سازی موکب ها لازم است که چادرهای تهیه شده برای مواکب ضد آتش باشد تا در دمای بالای استان دچار آتش سوزی نشوند.
مرز چذابه و شلمچه دو مرز رسمی برای تردد زائران اربعین حسینی است.
ایرنا