۲۱ آذر ۹۵ ، ساعت ۱۱:۳۸۰۴ اردیبهشت ۹۶ ، ساعت ۱۲:۰۴
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  135
 • بازدید دیروز :

  520
 • بازدید این هفته :

  6240
 • رتبه الکسا :

  25534
ImageWeek
اسامی کاندیداهای احتمالی شورای شهر آبادان
کد خبر : 9595۲۱ | در تاريخ : آذر ۲۱, ۱۳۹۵ | ساعت : ۱۱:۳۸ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

رسانه اجتماعی اروندپرس با هدف آگاهی بخشی به شهروندان محترم آبادانی بر آن است تا با پایشی جدی و نزدیک به یقین ؛ ضمن معرفی کاندیداهای احتمالی انتخابات شوراهای شهر و روستا که در ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ در سراسر کشور برگزار می شود ؛ مردم را در انتخاب افراد اصلاح یاری نماید.

 

%d8%b4%d9%88%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b4%d9%87%d8%b1

فلذا این رسانه در این مهم اقدام به فعالیت گسترده خواهد نمود.

پایش منطقه ای ما به این نتیجه رسیده است که انتخابات پیش رو با انتخابات مشابه در دوره های قبل تفاوت بسیار خواهد داشت و یکی از دلایل اصلی آن ؛ گسترش شبکه های اجتماعی و تبادل آسان اطلاعات و در نتیجه سهل تر شدن شناخت قبل از موعد مقرر کاندیداهاست.

بنا به رصد اجتماعی رسانه اروندپرس در اکثر گروه ها و شبکه های اجتماعی همشهری ؛ به این مهم دست یافته ایم که تعداد کاندیداهای احتمالی قریب به ۵۰۰ نفر تنها در شهر آبادان خواهد بود که قطع به یقین از این تعداد به تدریج کاسته خواهد شد . اما آن چیزی که بیشتر جلب توجه کرده و خواهد کرد ؛ تمایل کاندیداها به قرار گرفتن در لیست های شش ؛ هفت ؛ هشت و نه نفری خواهد بود که به تدریج این لیست ها را تهیه و معرفی خواهیم کرد.

آن چه قطعی است تمایل سه نماینده ی آبادان برای تاثیرگذاری در شاکله ی شورای پنجم می باشد. البته اگر از تک تک سه نماینده ی ابادان در این خصوص سوال بشود تکذیب خواهند کرد اما آنها چه بخواهند چه نه ؛ در نهایت ناگزیر به ورود به بازی مهره چینی خواهند بود چرا که برخی نمایندگان پیشین آبادان در مجلس پس از راه نیافتن به مجلس فعلی بدنبال محکم سازی جایگاه از دست رفته در قالب شورای شهر هستند. البته در انتخابات آتی هیچ کدام از آنها را بعنوان کاندیدا نخواهیم دید اما از حالا هر کدام لیستی در جیب دارند.

اتفاقات پیش رو عملا و علنا انرزی و تمرکز نمایندگان فعلی را خواهند گرفت و در این باره باز هم صحبت خواهیم کرد.

اخبار تازه رسیده حکایت از آن دارد که برخی از کاندیداهای احتمالی شورای شهر آبادان ؛ غیر بومی بوده و عموما در ادارات و سازمان های دولتی مستقر در شهرهای چوئبده ؛ اروندکنار و خرمشهر بوده که صرفا با دلخوشی به داشتن روابط نزدیک با برخی افراد متنفذ در روستاهای آبادان عزم خود را برای ورود به شورای شهر آبادان !!! جزم نموده اند که جا دارد مسوولان بویژه هیئت محترم نظارت بر انتخابات دقت بیشتری در این خصوص به خرج دهند.

همچنین طی اخبار واصله برخی از مدیران شهری فعلی و نیز قبلی ؛ بویژه از بدنه ی شهرداری آبادان ؛ خود را برای ورود به عرصه انتخابات اماده می سازند که در این رابطه طی روزهای آینده خبرهای بیشتری خواهیم نوشت.

همشهریان گرامی در نظر داشته باشند که برخی از نمایندگان ادوار گذشته آبادان نیز این روزها بشدت دنبال رایزنی با افراد و هم تیمی های سابق خود هستند تا در شورای آتی جا پای خود را محکم نمایند. این تحرکات برای آن است که باز هم شورا را محلی برای تاخت و تاز سیاسی کاری های خود نمایند.

بنا به اخبار رسیده ؛ برخی از نزدیکان دو تن از نمایندگان دور قبل آبادان با تشکیل کارگروه هایی از همینک مشغول تهیه لیست می باشند.

همچنین بنا به اخبار دریافتی ؛ یکی از مسوولان سابق آبادان با افزایش تحرکات خود در آبادان ؛ این روزها بسیار بیشتر از زمانی که مسوولیتی در آبادان داشت در شهر رویت می شود. بنا به همین اخبار وی با تدارک انواع نشست با انبوه سازان و برخی کاندیداهای احتمالی بدنبال ایجاد موجی است که در روزهای آینده بیشتر درباره اش خواهیم گفت.

در همین حال گزارش های رسیده حکایت از تحرک بسیار زیاد افراد غیربومی برای تصاحب کرسی های شورای شهر آبادان دارد. این غیربومی ها بواسطه ی دلگرمی برخی مسوولان غیربومی که نزدیک به سه دهه است بر آبادان چنگ انداخته اند صورت گرفته است.

گزارش های اروندپرس گویای حضور پر تعداد کاندیداهایی ست که آبادانی نیستند ولی امکانات مالی خوبی دارند و برای شورای شهر ابادان هزینه خواهند کرد.

بنظر می رسد شورای شهر برای این دسته لقمه ی چربی است.

گروه تلگرامی ” شورای پنجم آبادان ” تنها گروهی است که این روزها از انتشار “لیست مردم” خبر میدهد. به گفته این گروه تلگرامی ؛ لیست مردم از میان کاندیداهای بومی آبادان انتخاب خواهند شد . لیست مردم ؛ مستقل بوده و به هیچ عنوان سیاسی یا وابسته به مراکز پول و قدرت نیست. برای آشنایی با این گروه ؛ از طریق لینک زیر به عضویت آن درآیید.

https://t.me/joinchat/AAAAAEIDvOnKPdkLi2vKjQ

 

«««« این مطلب به تدریج کامل تر می شود »»»