25 مه 20 ، ساعت 03:57
از شور خدمت به آبادان تا شوق پرواز!!!
کد خبر : 1362619 | در تاريخ : ژوئن 19, 2019 | ساعت : 8:34 ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

آبادان ؛ نگین درخشان ۸ سال دفاع مقدس است که در طول آن سال های پرحماسه ؛ تا پرتگاه سقوط پیش رفت اما با مقاومت جانانه ی فرزندان برومند خود از آغوش مام میهن جدا نشد و تا به ابد ترجمان بلامنازع مقاومت شد و رزمندگان دلیرش هر یک اسطوره ای شدند تا نظام الهی جمهوری اسلامی ایران به آبادان و آبادانی افتخار کند.

 

گرچه پس از سپری شدن جنگ ؛ نامهربانی هایی از سوی نامدیران و شبه خادمان این جغرافیای مطهر دامن گیر آبادان و آبادانی شد لکن ویژگی بارز مردمان خاکی صفت آن که همانا کم توقع بودن است باعث شد تا با تمام کاستی های موجود به دیار خویش پایبند بمانند و ارق همیشگی شان نسبت به آبادان ؛ پر صلابت باقی بماند.

طرح های عمرانی و بهسازی شهری هر چه که بودند و هستند نتوانسته اند چهره ی جنگ زدگی را حتا در مرکز شهر پاک کند.با گذشت سی سال از پایان جنگ ؛ همچنان ترکش گلوله و خمپاره از ورودی شهر تا شطیط میهمان چشمان نظاره گری است که آبادان را ام القرای مقاومت و نماد سازندگی شنیده اند.

ساختن ویرانه کار دشواری است و نیازمند برنامه ای منسجم و بلند مدت است.در طول این سه دهه تیم های مختلفی سکان دار شهرداری آبادان شدند تا زیبایی از دست رفته را به شهر بازگردانند.شهردارهایی نیز آمدند و رفتند که هر کدام بنا به سلیقه ی خود و نه خرد جمعی ؛ سنگفرش کردند و رنگ زدند و گل و بوته بر رخسار دیوارهای تکیده ی جنگی نقش بستند و آخرش هم مردم ماندند و نقش و نگارهای پوسیده بر دیوارها.

برخی از شهردارها چنان کار کردند که صدای پیمانکاران بومی در آمد و اولین شورای شهر ؛ کارش را ساختند تا فرمانبرداری کند نه فرماندهی.

تجربه شوراهای اول تا پنجم آبادان ؛ اصلا شیرین نبوده چرا که بیشتر از عمران ؛ وظیفه ی ماله کشی بر کیلومترها حفاری شهری از آب گرفته تا فاضلاب را بر عهده داشتند که آن هم ناموفق بود هم در ماله کشی و هم در بهبود وضع آب و فاضلاب شهری که خود قصه ای دیگر است.

طی این سال ها تجربه ی برخورداری از شهرداران کوشا نیز در ذهن مردم آبادان باقی است. صرف نظر از بازی های موجود و روابط غیر دوست داشتنی در بین برخی جریان ها به صراحت از دکتر بحرینی ؛ مهندس فرزان و دکتر شیرازی بعنوان شهرداران کوشای آبادان نام می بریم که جالب است هر سه آنان را بخاطر گمانه زنی ها در حضور در انتخابات مجلس با ترفندهایی متفاوت از گردونه ی شهرداری و نیز شهر آبادان خارج نمودند که قضاوت را به شما می سپاریم.

اما اینک شهر آبادان برخوردار از شهرداری جوان ؛ بی تجربه و ناتوان است که بواسطه ی حمایت های کورکورانه رفقایش در سازمان منطقه آزاد اروند و اکثر اعضای شورای شهر همچنان روز شهر را شب و شب شهر را روز می کند و لاغیر.

نقد عملکرد حمیدپور را به آینده واگذار می کنیم و مزید اطلاع دستگاه های دخیل در امور شهری از فرمانداری گرفته تا همین شهرداری مواردی را متذکر می شویم:

مدت هاست سینما کیهان در چهار راه احمدآباد با آن وضع بلاتکلیف و بی قواره خودنمایی می کند ؛ آیا شهرداری آبادان و نه شخص حمیدپور ؛ توانسته است به صاحب این سینما و سینما شیرین اولتیماتوم قانونی بدهد و شهر را زیبا کند؟

سینما شیرین همچنان بلاتکلیف

 

رودر بایستی را کنار بگذاریم و به صراحت بگوییم که سی سال برای انجام ندادن کارهای اساسی و در عوض قلم و سطل رنگ دست گرفتن ؛ ظلم زیادی است که مردم آبادان – عجبا – تحمل کرده اند.

مهندس فرزان و دکتر شیرازی در دوره ای که شهردار بودند ؛ تبدیل به سوپرمن شده بودند.مردم کوچه و بازار قدردانشان بودند و آن ها را فرشته ی نجات شهر می خواندند ؛ تا اینکه خبر کاندیداتوری آنها برای مجلس منتشر شد و همین کافی بود تا مدافعین منافع برخی کاندیداها در شورای شهر وقت چنان کنند که طبق خواسته باید می کردند و در نهایت آن شد که باید می شد.

در آینده از شورای خاموش پنجم خبرهایی در خصوص انتخابات آتی مجلس خواهید شنید که تعجب همگان را بر خواهد انگیخت.

در پایان امیدواریم که در شهر جنگی ما باری دیگر شور خدمت بر شوق پرواز ارجحیت یابد تا شاهد برون رفت از وضعیت جنگزدگی ابنیه شهری باشیم.