۲۸ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۱:۴۸
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  2430
 • بازدید دیروز :

  4495
 • بازدید این هفته :

  34910
 • رتبه الکسا :

  29355
ImageWeek
احتساب سوابق خدمتی کارکنان دولت در مناطق جنگی تصویب شده ولی اجرا نه!
کد خبر : 7579۱۳ | در تاريخ : مرداد ۱۳, ۱۳۹۵ | ساعت : ۱:۲۶ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

در ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ سید حسن دهدشتی نماینده وقت آبادان در مجلس شورای اسلامی خبر تصویب احتساب سوابق خدمتی کارکنان دولت در مناطق جنگی را رسانه ای کرد. مصوبه ای که همچنان در بایگانی سازمان مدیریت و برنامه و بودجه آویزان مانده و خاک می خورد.

به گزارش اروندپرس؛ سند راهبردی خدمات رزمندگان پس از سال ها پیگیری و کار کارشناسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سرانجام در جلسه بیست و دوم اردیبهشت سال ۱۳۹۴ هیئت دولت به تصویب رسید.

احتساب سوابق خدمتی کارکنان دولت در مناطق جنگی مانند آبادان که در قالب سند راهبردی خدمات رزمندگان آورده شده بود سال گذشته با اختصاص اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومانی تصویب شده بود و علیرغم قول اجرایی شدن هنوز عملیاتی نشده است.

در تبصره یک بند ۹ سند راهبردی خدمات رسانی به رزمندگان دقیقا قید شده آن دسته از کارکنان دولت که در اجرای وظایف سازمان متبوع خود در طول جنگ تحمیلی در شهرهای مناطق جنگی و یا منطقه جنگی حضور داشته باشند حسب مورد با تائید دستگاه و یا سازمان مربوطه، رزمنده «موظفی» تلقی می شوند.

در همین رابطه قبلا نیز مصوبه ای وجود داشته (۲۴/۱/۱۳۷۶) که آن نیز مشمول فراموشی عامدانه قرار گرفت . مصوبه قبلی که از سوی معاون اول رییس جمهور وقت نیز ابلاغ شده بود آمده است:

نحوه احتساب سابقه حضور در جبهه و شمول امتیازات جبهه و جنگ موضوع قانون نظام هماهنگ پرداخت به آن

‌نحوه احتساب سابقه حضور در جبهه و شمول امتیازات جبهه و جنگ موضوع قانون نظام هماهنگ پرداخت به آن ۱۳۷۶٫۰۱٫۲۴ – .۵۱۷۰۰ت۱۵۷۴۴‌ه‍ – ۱۳۷۶٫۰۱٫۲۷ – ۷۱ وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ـ سازمان امور اداری و استخدامی کشور ‌هیأت وزیران در جلسه مورخ ۲۴/۱/۱۳۷۶ بنابه پیشنهاد شماره ۴۲٫۲۱۹۹ـ۱۲۱ـ۱۶۲ مورخ ۵/ ۷/۱۳۷۴ وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و به‌استناد بند(ج) تبصره(۴) ماده(۳) قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت ـ مصوب ۱۳۷۰ ـ تصویب نمود:

۱ ـ نصف مدت خدمت کلیه نیروهایی که در طول سالهای دفاع مقدس از ۱۳۵۹٫۶٫۳۱ لغایت ۱۳۶۷٫۵٫۲۹ از طریق ارگانهایی غیر از سپاه پاسداران‌انقلاب اسلامی و جهاد سازندگی نظیر کمیته امداد امام خمینی (‌ره)، سازمان تبلیغات اسلامی، خبرگزاری جمهوری اسلامی، سازمان صدا و سیمای‌جمهوری اسلامی ایران و وزارت راه و ترابری (‌اداره کل راه کربلا) به مناطق عملیاتی و جنگی جنوب و غرب کشور اعزام شده و همگام با رزمندگان‌اسلام در زمینه‌های فرهنگی، تبلیغی، پشتیبانی، امدادی و فنی و مهندسی فعالیت داشته‌اند به عنوان سابقه حضور در جبهه تلقی شده و مشمول‌امتیازات جبهه و جنگ موضوع قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت ـ مصوب ۱۳۷۰ ـ قرار می‌گیرد.
۲ ـ خلبانانی که در طول جنگ تحمیلی در خدمت نیروهای نظامی بوده‌اند و بعد از آن در بخش کشوری مشغول به کار شده‌اند، همچنین راهنمایان‌کشتیها در مناطق جنگی خلیج فارس و سرباز معلمانی که در طول سالهای یاد شده در مناطق جنگی جنوب و غرب کشور خدمت کرده‌اند نیز مشمول‌امتیازات موضوع این مصوبه می شوند.
۳ ـ تشخیص مدت حضور در مناطق عملیاتی و جنگی و نوع خدمت (‌داوطلبانه یا موظف) و تأیید مدارک و صدور گواهی مربوط توسط کمیسیونی که‌در ستاد مشترک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تشکیل می‌شود انجام می‌گیرد.
۴ ـ دستورالعمل اجرایی این تصویبنامه ظرف دو ماه از تاریخ تصویب توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با هماهنگی سازمان امور اداری و‌استخدامی کشور تهیه و ابلاغ می‌شود.
‌حسن حبیبی
‌معاون اول رییس جمهور

photo_2016-08-03_13-21-14 photo_2016-08-03_13-21-20 photo_2016-08-03_13-21-25 photo_2016-08-03_13-21-36

photo_2016-08-03_13-21-45

نیروهای-مسلح

 1. اکبر گفت:

  با تشکر از حسن توجه این خبرگزاری محترم از درج این خبر خیلی مهم انشالله که مردم آبادان به این خواسته دیرینه خود که هملنا اجرای سند راهبردی خدمت رسانی به رزمندگان و اعلام منطقه جنگی آبادان برسند زیراکه در زمان جنگ تحمیلی آبادان از اولین شهرهایی بود که در تیر رس و آتش دشمن بعثی قرار گرفت ا.

 2. رحمانی گفت:

  چرا منطقه خارگ بهرگان شادگان جز مناطق جنگی محسوب شدند اما آبادان نه

  کسانی از شهرهای دیگر به آبادان آمدند و رزمنده محسوب شدند اما مردم و کارکنان که زندگی خود را از دست دادند هیچ امتیازی به انها تعلق نگرفت
  از مسئولین در خواست داریم این دستورالعمل را اجرایی کنند

 3. مطوری گفت:

  با سلام >از نمایندگان فعلی آبادان خواستار بررسی وپیگیری این دستورالعمل

  هستیم حداقل بندهایی که بار مالی ندارد اجرایی شود با تشکر

 4. زاهدیان گفت:

  اروند پرس پیگیری لطفا

 5. غلامرضا دلاوری جهرمی گفت:

  باسلام وتشکر از زحمات شما خواهشمنداست ابلاغیه ۶۴ مورخه ۱۰/۱۱/۱۳۹۵ ستاد کل نیروهای مسلح درخصوص سند خدمات رسانی به رزمندگان درمورد معافیت سربازی فرزندان کارمندان دولت (رزمنده موظف ) اطلاع رسانی فرماذید وآن را در اروند پرس انتشار دهید . باتشکرفراوان ازمحبت وهمکاری شما نسبت به هم وطن خود .