۳۱ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۲:۲۶
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  970
 • بازدید دیروز :

  2875
 • بازدید این هفته :

  32105
 • رتبه الکسا :

  27034
ImageWeek
اجرای طرح توقیف موتورسیکلت های متخلف در خوزستان
کد خبر : 7911۳۱ | در تاريخ : مرداد ۳۱, ۱۳۹۵ | ساعت : ۱۰:۵۸ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

سرپرست پلیس راهنمایی و رانندگی خوزستان از توقیف ۳۸۵ دستگاه موتورسیکلت و معرفی رانندگان متخلف به شورای حل اختلاف خبر داد.

IMG13252459

سرهنگ قاسم قدرتی اظهار کرد: به منظور کاهش تصادفات و روان سازی ترافیک و افزایش آرامش و امنیت عمومی شهروندان، طرح ارتقای امنیت اجتماعی و برخورد با موتورسواران متخلف در سطح استان خوزستان به مرحله اجرا درآمد.

وی افزود: در اجرای این طرح ۳۸۵ موتورسیکلت توقیف و رانندگان متخلف به شورای حل اختلاف معرفی شدند.

سرپرست پلیس راهنمایی و رانندگی خوزستان تصریح کرد: اغلب رانندگان موتورسیکلت های متخلف به دلیل نداشتن گواهینامه مجاز رانندگی توقیف شدند.

قدرتی بیان کرد: برای کاهش تخلفات و تصادفات موتورسواران این طرح به صورت مستمر در سطح استان خوزستان اجرا می شود.

وی عنوان کرد: با توجه به ساختار فیزیکی این وسیله نقلیه و شرایط اقلیمی استان خوزستان از موتورسیکلت استقبال زیادی می شود، البته متأسفانه آمار ۳۳ درصدی تصادفات فوتی و جرحی به موتورسیکلت اختصاص دارد، پس می طلبد که رانندگان مهارت خود را در استفاده از آن افزایش دهند.

سرپرست پلیس راهنمایی و رانندگی خوزستان اضافه کرد: برابر ماده ۱۹ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، استفاده از کلاه برای رانندگان و ترک نشینان موتورسیکلت اجباری است و مستند ماده ۲۰ در صورت مشاهده هرگونه تخلف مانند حرکت در پیاده رو یا در سمت مخالف، صدای ناهنجار، حرکت نمایشی، استفاده نکردن از کلاه ایمنی و تردد در خطوط ویژه اتوبوسرانی مأموران پلیس مؤظف هستند ضمن صدور قبض جریمه نسبت به توقیف موتورسیکلت به مدت یک هفته و در صورت تکرار یک ماه اقدام کنند.

قدرتی یادآور شد: رانندگان موتورسیکلت های متخلف در صورت نداشتن گواهینامه با داشتن اصل شناسنامه و یا کارت ملی به مرجع قضائی معرفی و پس از ارائه بیمه نامه شخص ثالث می توانند نسبت به ترخیص وسیله نقلیه اقدام کنند.

وی در پایان گفت: موتورسیکلت های فاقد پلاک چنانچه برابر مقررات پلاک به آنها اختصاص داده شود باید امور مربوط به شماره گذاری را انجام و پس از دریافت پلاک با مدارک لازم برای ترخیص وسیله نقلیه خود مراجعه کنند، در غیر این صورت موتورسیکلت باید اسقاط شود.

مهر