۰۵ آذر ۹۷ ، ساعت ۱۱:۵۵
آنچه دکتر شهبازی فرماندار سابق آبادان در دل نگه داشنته بود! -قسمت اول
کد خبر : 13296۲۴ | در تاريخ : مرداد ۲۴, ۱۳۹۷ | ساعت : ۱۲:۲۷ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

دکترعزیزاله شهبازی ۵ سال سکان دار فرمانداری ویژه آبادان بود. آرامش ذاتی او در شهری که از نماینده هاش گرفته تا مسوولان و مردمانش زود آمپر می چسبانند ؛ از او فردی منحصر بفرد و استثنایی نمایان ساخته بود.

شخصا شهبازی را دوست داشتم چون بر خلاف بسیاری از مسوولان آبادان علم روابط عمومی را می دانست و بدان اهتمام جدی داشت اما همین شخصیت دوست داشتنی در مواجهه با ناملایمات ترجیح می داد چشمانش را ببندد تا به قول خودش که در آخرین دیدارش با اصحاب رسانه گفته بود خونی از دماغ کسی نریزد.

اما او درباره ی همین جمله هم توضیح نداد و باز هم ترجیح داد که مثل رویه ی همیشگی اش حرفی نزند که دلی بلرزد و خطی ننویسد که کسی را آزار دهد ….. اما اشاره ی آقای فرماندار به چه اتفاقاتی بوده است؟

با هم مروری خواهیم داشت بر مهمترین حوادث سال های اخیر.

در آستانه ی انتخابات اسفند ماه ۹۴مجلس شورای اسلامی ؛ شورای شهر آبادان در یک بازی بد و ناشیانه به بهانه ی نامیزان بودن حساب کتاب های مهندس شیرازی شهردار وقت ؛ با استعفای ایشان موافقت نکرد و در توجیهی دیگر گفتند که شهردار قبلا به ما قول داده بوده که هیچ وقت کاندیدای مجلس نخواهد شد !!! در آن اوضاع قمر در عقرب ؛ دکتر شهبازی بگونه ای عمل کرد که شورا این امکان را بیابد که همچنان بر سر میز شطرنجی بنشیند که نه مهره ی سفید داشت و نه سیاه !

فرماندار ویژه آبادان در ورود به آن موضوع مهم با جدیت ورود نکرد و کار به دقیقه و ثانیه های پایانی کشیده شد که نتیجه حذف شیرازی از شهرداری و جاماندن ان از حق شهروندی اش برای کاندیداتوری شد. و این برای رقبا خبر خوبی بود چون بهرحال عملکرد شیرازی در مدت تصدی اش بعنوان شهردار آبادان مورد اقبال عمومی واقع شده بود گرچه نگارنده معتقد است که کاستی های فراوانی بر عملکرد مهندس شیرازی که حالا دیگر دکتر شیرازی گفته می شد وارد می بود اما در کل حذف شیرازی خیال برخی را راحت تر میکرد که رخ داد.

دکتر شهبازی پس از حذف شیرازی ؛ به بهانه های شورای شهر در موضوع لزوم حسابرسی به امور مالیه شهرداری ابادان اصراری نکرد و شورا نیز که به هدفش که همانا حذف شیرازی بود رسیده بود و اتفاقا آتش حق خواهی شورایی ها هم فروکش کرد تا بر همگان ثابت بشود که لعبتی بیش نبوده است.

ادامه دارد….