۰۵ آذر ۹۷ ، ساعت ۱۱:۵۵
آنچه دکتر شهبازی فرماندار سابق آبادان در دل نگه داشنته بود! -قسمت سوم
کد خبر : 13302۲۴ | در تاريخ : مرداد ۲۴, ۱۳۹۷ | ساعت : ۱۲:۳۳ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

فرماندار سابق و ویژه آبادان در ۵ سالی که فرمان آبادان را در دست داشت ؛ فردی آگاه و مطیع بود!

عزیزاله شهبازی ؛ فردی آگاه به امور بود که علیرغم مشاهده ی کاستی های عملکردی دستگاه های تحت نظرش در سطح شهرستان آبادان ؛ ترجیح می داد در تعاملی شبهه انگیز همه چیز و همه کس را مثبت و عالی جلوه دهد. او می دانست که در شورای شهر ؛ شهرداری ؛ آبفا ؛ آموزش و پرورش ؛ بهداشت و درمان و …. چه می گذرد ؛ اما هیچ گاه برخوردی از نوع اصلاح امور و یا لااقل قابل لمس برای آحاد مردم انجام نداد برای همین نمی توان نمره ی خوبی به وی داد.

دکتر شهبازی از حیث معلومات و اشراف بر مباحث نظری عالی بود اما در عمل خیر. برای مثال او می دانست که در حوزه فرهنگی ؛ آبادان دچار چندگانگی و اعمال سلایق شخصی مدیران امور فرهنگی اش هست اما از درگیر نمودن خود در این آشفته بازار کنار می کشید.

بارها شخصا نوشم و نوشتند که آبادان فاقد استراتژی فرهنگی است اما گوش شنوایی در کار نبود. دکتر شهبازی اعتقادی ذاتی به تقسیم کار داشت اما این نکته مهم را از یاد برده بود که نظارت بر حسن اجرا ؛ پایش ؛ ارزیابی و بازخورد اجتماعی برنامه های فرهنگی به مراتب مهم تر از خود برنامه است. وی در رخدادهای فرهنگی و هنری آبادان کمترین حضور را داشت و همان معدود حضور نیز مربوط به زمان هایی می شد که پای یک میهمان کشوری در میان بود.

گرچه شهبازی بارها می گفت حاکمیت منطقه با سازمان منطقه ازاد اروند است و آنان متولی امور هستند اما ما و شما خوب می دانیم که این فرار از جلو اصلا شایسته ی دستگاهی که عنوان « فرمانداری ویژه» را یدک می کشد نیست.

وی در آخرین دیدارش با برخی اصحاب رسانه گفته بود :«آبادانی ها مردمی احساسی هستند و در چنین وضعیتی امکان تعریف راهبرد بی معناست.» در این فقره به او حق می دهم. اما همین هم دلیل نمی شود تا طرح و برنامه نداشت.

جناب دکتر شهبازی! شما مردم آبادان را تلخ اما درست توصیف کردید اما آیا می دانستید بجز آن معدود مدیران ناکارآمدی که برای توجیه عملکرد ضعیف؛ و البته عامدانه شان !!! مردم آبادان را اینگونه به شما معرفی کرده اند ؛ در میان همین مردم هستند افرادی که دارای استراتژی ؛ برنامه و طرح و اندیشه اند؟ شما برای شناسایی و استفاده از دیدگاه هایشان چه کردید؟

شهبازی ؛ مرد آمار و بازی با اعداد بود. ادعای ثبت بیش از ۷۰ سازمان مردم نهاد (سمن) از نظر عملیاتی و بها دادن به فکر و اندیشه آنان در کجای برنامه های فرمانداری ویژه آبادان قرار گرفت؟

ادامه دارد……