25 مه 20 ، ساعت 03:57
آنچه باید مردم آبادان از حق آلایندگی ها بدانند( بخش پنجم)
کد خبر : 1382923 | در تاريخ : می 23, 2020 | ساعت : 10:06 ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

آیا اعضای محترم شورای شهر آبادان دقیقا و با عدد و رقم می دانند چه میزان مبلغی از محل آلاینده ها و نیز ارزش افزوده و فروش تراکم و کاسبی پر تعداد اما کم شمار طرف های قرارداد برای پارکینگ دارهای کنار خیابانی و بی مجوز!! و انواع عوارض ساختمان و ملک و بنا و … به حساب های متعدد شهرداری آبادان واریز می شوند؟

آیا می دانند درآمدهای شهرداری چقدر است؟

آیا تا به الان پیش آمده نتایج بررسی و حساب کشی ها را رسانه ای کنند و بطور شفاف به مردم بگویند قصه چیست که به گفته خودشان هر چه پول و اعتبار وارد شهرداری می شود مجالی برای عمران شهری و آسفالت معابر و …فراهم نمی کند و همه در قامت بدهی های قبلی به برخی دارندگان چک های وصول نشده تقدیم می گردد؟

 

هزینه کردهای شهرداری آبادان در سه بخش ” احداث و بهسازی فضای سبز شهری” ؛ ” بهبود عبور و مرور شهری” ؛ ” احداث ساختمان های شهری” و نیز هزینه کردها در بخش مطالعات و مشاوره های صورت گرفته برای سه بخش یاد شده در بازه ی زمانی ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۸ ؛ جمعا مبلغ ۰۹۱/۸۱۵/۸۳۰/۲۳ ریال اعلام شده است.

پرسش اینجاست که این اعداد و ارقام و بقولا هزینه های انجام شده در طول ۸ سال ۹۰ تا ۹۸ چقدر برای شهروندان قابل لمس بوده است؟

برای نمونه به آمار منتشر شده ی شهرداری آبادان در بازه زمانی ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۷ که در پورتال شهرداری موجود است توجه کنید:

آیا تغییر محسوسی ملاحظه می کنید؟

در نگاه خوشبینانه و با توجه به همین اطلاعات آماری در می یابیم که رشد سرانه ی فضای سبز در آبادان آن هم طی چهار سال بسیار ناچیز بوده است که وضعیت اکثر بلوارهای شهر از میدان طیب تا انتهای ذوالفقاری ؛ اغلب فلکه های شهر ؛ پارک های محله ای ؛ بوستان های محله ای و … گواهی می دهند که سیما و منظر شهر آبادان ؛ علیرغم پایداری شیرینی آب رودخانه های بهمنشیر و اروندرود طی سال های ۹۷ و ۹۸ همچنان خشک و بی جان است. اما با نگاهی به مبلغ ۵۳۵/۰۹۶/۴۲۲/۱۷۶ ریال که به گفته ی مسوولان شهرداری آبادان در بخش احداث و بهسازی فضای سبز شهری در فاصله سال های ۹۰ تا ۹۸هزینه شده است چگونه می توان باور داشت که مثلا در سال ۱۳۹۷ که به گفته ی شهرداری میزان هزینه کرد در بخش فضای سبز شهری ۰ ریال بوده ؛ در جدول آماری دیگر ۴ درصد رشد سرانه و مساحت ۳۸۸۴۵۵۹ متر مربع اعلام می شود؟!

این اختلاف آماری ناشی از چیست؟ آیا شهرداری آبادان که بنا به اطلاعات منتشر شده اش میزان هزینه کردها در فاصله سال های ۹۷ و ۹۸ را ۰ ریال اعلام کرده بدان معنا نیست که هیچ حرکتی در این بخش نداشته است؟