25 مه 20 ، ساعت 03:57
آنچه باید مردم آبادان از حق آلایندگی ها بدانند( بخش چهارم)
کد خبر : 1382523 | در تاريخ : می 23, 2020 | ساعت : 9:53 ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

شورا نشینی و بی خبری یا … ؟

عضو شورای شهر آبادان در اظهاراتی بحث حق آلایندگی از محل پالایشگاه آبادان و سایر درآمدهای شهرداری را اینگونه توصیف می کند:

« آیا آلایندگی که برای مردم و شهر آبادان و همچنین آلودگی صوتی و زیست محیطی که به وجود آمده و عوارض آن که باید به مردم پرداخت شود حق است؟ آیا به اندازه ای بوده که حق مردم در آن ادا شده باشد؟ قطعا و مسلما حق مردم ادا نشده است.همه همسایگان و شهرهای اطراف عزیزان ما هستند اما باید حق مردم آبادان را پیگیری کنیم. چرا نمایندگان مجلس پیگیر این حق و حقوق مردم آبادان نمی شوند؟ درآمد شهرداری آبادان در ماه حاصل از دریافت حق آلایندگی، ارزش افزوده، عوارض ساخت و ساز و غیره جمعا به ۱۱ میلیارد تومان هم نمی رسد و این نیز در صورتی است که پرداخت حقوق کارکنان با کسورات آن ها ۱۳ میلیارد تومان می شود.بر اساس چه اسنادی عنوان می کنند که باید این(فلان) پروژه ابطال شود؟ مسیر این پروژه چندین ماه زمان برده است و برای انجام آن هزینه بسیاری را برای شهرداری به همراه داشته است. چرا به همین راحتی عده ای می گویند این پروژه تخلف بوده و باید ابطال شود.»

منظور نظر ایشان کدام پروژه است؟ کدام یک از سه نماینده ی قبلی آبادان در مجلس شورای اسلامی ( دوره دهم) برای تامین اعتبارات لازم با هدف تحرک بخشی به شهرداری آبادان و خدمات مطلوب تر به مردم  تلاش داشته و دیده نشده است؟

آیا اعضای محترم شورای شهر آبادان دقیقا و با عدد و رقم می دانند چه میزان مبلغی از محل آلاینده ها و نیز ارزش افزوده و فروش تراکم و کاسبی پر تعداد اما کم شمار طرف های قرارداد برای پارکینگ دارهای کنار خیابانی و بی مجوز!! و انواع عوارض ساختمان و ملک و بنا و … به حساب های متعدد شهرداری آبادان واریز می شوند؟

آیا می دانند درآمدهای شهرداری چقدر است؟

آیا تا به الان پیش آمده نتایج بررسی و حساب کشی ها را رسانه ای کنند و بطور شفاف به مردم بگویند قصه چیست که به گفته خودشان هر چه پول و اعتبار وارد شهرداری می شود مجالی برای عمران شهری و آسفالت معابر و …فراهم نمی کند و همه در قامت بدهی های قبلی به برخی دارندگان چک های وصول نشده تقدیم می گردد؟

در بخش پنجم وارد این موضوع خواهیم شد.