25 مه 20 ، ساعت 03:57
آنچه باید مردم آبادان از حق آلایندگی ها بدانند( بخش سوم)
کد خبر : 1382223 | در تاريخ : می 23, 2020 | ساعت : 9:47 ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

آنچه باید مردم آبادان از حق آلایندگی ها بدانند

بخش سوم :

مردم آبادان از خود می پرسند که حق آلایندگی ها که نصیب شهر و دیارشان می شود چه مبلغی است و چگونه و در کجا هزینه می شود؟

آیا نهاد یا سازمانی هست که بر انحراف احتمالی از هزینه شدهای این درآمد چشمگیر نظارت داشته باشد؟

آیا شهرداری آبادان بعنوان تنها دریافت کننده این مبالغ و متولی هزینه کرد های آن ؛ تا به امروز به مردم و احتمالا نهادهای 

عدد ۶۰۰ میلیارد ریال را به خاطر بسپارید

۶۰ میلیارد تومان با اندکی کمتر و بیشتر ؛ سالانه به جیب شهرداری واریز میگردد تا در اموری هزینه شود که یکی از اصلی ترین آن ها ایجاد و توسعه و نگهداری از فضای سبز است.

به رقم های درج شده در آمار عددی شهرداری آبادان در بخش فضای سبز و متعاقب آن به جمع عدد هزینه شده طی ۷ سال توجه بفرمایید. عدد گرد شده ی هفده میلیارد و ششصد و چهل میلیون تومان با عدد نجومی سالانه ۶۰ میلیارد تومان چه پیامی به شما مخابره می کند؟

محمد درویش، مدیرکل مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت از محیط زیست ایران، در زمستان ۱۳۹۵ پس از بازدید از پالایشگاه آبادان، با اشاره به ورود پساب‌های پالایشگاه به آب‌های اطراف، در متنی که در حساب کاربری اینستاگرام شخصی خود منتشر کرد، آورد: “سه فاز از چهار فاز عملیاتی پالایشگاه ؛ قدمتی بین هشتاد تا یکصد سال دارد و تکنولوژی (آن) بسیار قدیمی و فرسوده است … عجیب ماجرا این است که با هزینه چهل میلیارد تومان می‌توانند اجازه ورود این پساب آلوده به حجم چهار هزار متر مکعب در ساعت به اروندرود را ندهند”.

حال این سوال مطرح می شود که چرا با وجود مبلغ ۶۰ میلیارد تومانی که البته قبلا ۱۰۰ میلیارد تومان بود و پس از لابی های فراوان تک نماینده ی خرمشهر ؛ ۴۰ درصد آن به نفع  شهرداری خرمشهر جابجا شد ؛ شهرداری آبادان و شهردارانش که هر یک برای مدتی می آیند و میروند دائما از کمبود این اعتبار جذاب و پیشکشی می گویند؟!

راستی چه خبر از ۹ نماینده و وکیل مردم آبادان در شورای شهر؟