۲۷ مرداد ۹۶ ، ساعت ۰۸:۱۲
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  1
 • بازدید امروز :

  735
 • بازدید دیروز :

  810
 • بازدید این هفته :

  8059
 • رتبه الکسا :

  23071
ImageWeek
آزمون آنلاین آیین نامه راهنمایی و رانندگی
کد خبر : 8632۰۹ | در تاريخ : مهر ۹, ۱۳۹۵ | ساعت : ۲:۳۷ ق.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

تقریبا بعد از کنکور که میشود جوانان نیاز به داشتن گواهینامه رانندگی را بیش از پیش احساس میکنند و چه بسا افرادی که منتظر هستند تا به سن ۱۸ سالگی برسند و برای اخذ گواهینامه رانندگی اقدام کنند.

download

آموزشگاه های رانندگی بسیاری در کشور وجود دارد که متقاضیان گواهینامه میتوانند با مراجعه به آنها روند اخذ گواهینامه رانندگی را طی کنند و پس از گذراندن دوره آموزش تئوری و عملی رانندگی در صورت صلاحیت گواهینامه خود را دریافت کنند.

متقاضیان گواهینامه سه آزمون مهم را در طول دوره ی خود دارند که باید نمره قبولی را بیاورند. دو آزمون تئوری که همان امتحان آیین نامه مقدماتی و اصلی است. و یک آزمون شهری رانندگی که توسط افسر راهنمایی و رانندگی گرفته می شود.

یکی از مشکلات اصلی هنرجویان رد شدن در اولین بار در این سه آزمون است. به طوری که معمولا اکثریت افراد پس از گذراندن کلاس های تئوری در آزمون مقدماتی آیین نامه رد می شوند. که در اینصورت میبایست برای بار دوم در آزمون آیین نامه شرکت کنند و حداقل نمره قبولی که ۲۶ از ۳۰ میباشد را کسب کنند.

متاسفانه رد شدن در امتحان آیین نامه علاوه بر هزینه ی مالی که هنرجو باید بابت دادن امتحان برای بار دوم بپردازد زمان اخذ گواهینامه نیز برای وی افزایش میابد و باید منتظر گرفتن امتحان آیین نامه در سری بعد باشد.

یکی از مهم ترین عوامل رد شدن افراد در امتحان آیین نامه عدم آشنایی با نمونه سوالات و سبک و سیاق امتحان آیین نامه است. که در این زمینه استفاده از آزمون های آنلاین آیین نامه رانندگی میتواند برای هنرجویان بسیار مفید باشد.

آزمون آنلاین آیین نامه در واقع شبیه سازی امتحان آیین نامه است که افراد باید در زمان ۲۰ دقیقه به ۳۰ سوال آیین نامه پاسخ دهند.

وبسایت دکتر رانندگی که نشانی آن نیز در پایان این مقاله قرار دارد. این امکان را برای هنرجویان آموزشگاه های رانندگی فراهم کرده است که با دادن آزمون آنلاین آیین نامه میزان آمادگی خود را بسنجند و در پایان نیز این امکان وجود دارد که با بررسی پاسخ های صحیح و غلط نقاط ضعف خود را ببینند و با مراجعه به کتاب و جزوات آموزشی در جهت رفع آن اقدام کنند. همچنین آموزش های مفیدی نیز در وبسایت دکتر رانندگی به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است.

جهت مشاهده وبسایت دکتر رانندگی بر روی ” آزمون آنلاین