۲۹ شهریور ۹۶ ، ساعت ۰۴:۳۵
آمار سایت
 • کاربران آنلاین :

  0
 • بازدید امروز :

  2900
 • بازدید دیروز :

  4495
 • بازدید این هفته :

  35380
 • رتبه الکسا :

  29355
ImageWeek
آخرین خبر:حماسه کوی ذوالفقاری آبادان بنام فدائیان اسلام تهران مصادره شد
کد خبر : 9181۲۰ | در تاريخ : آبان ۲۰, ۱۳۹۵ | ساعت : ۱۰:۳۷ ق.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

در حالی که گروهی موسوم به رزمندگان آبادان همچنان درصدد هم آهنگی بین خود هستند که بتوانند اقدامی شایسته و بایسته درخصوص مجموع فعالیت های فردی به نام قاسم صادقی که از شش سال پیش بغل گوششان یک یادمان به نام دشت دوالفقاری !!! احداث کرده ؛ خبر می رسد که متولیان یادمان شهدای دشت ذوالفقاری در تهران ؛ به مراحل پایانی ثبت رسمی و ملی این یادمان نزدیک شده اند.

photo_2016-11-10_10-20-54

رضا خدری رورنامه نگار قدیمی آبادان که این روزها در نمایشگاه مطبوعات تهران در غرفه انجمن پیشکسوتان مطبوعات ایران فعالیت دارد و کتاب جدیدش بنام اقتصاد مقاومتی نیز در این نمایشگاه رونمایی شده است و در روزهای اولیه جنگ که در آبادان و خرمشهر حضور داشته ؛ درباره حماسه کوی ذوالفقاری به رسانه اجتماعی اروندپرس چنین گفته است:
با وجودی که دفاع مردمی آبادان باعث شد که عراقی نتوانند آبادان را تصرف کنند ولی متاسفانه این عملیات و جانفشانی بچه های این شهر در روز نهم آبان ۱۳۵۹ بنام فدائیان اسلام مصادره شده است. وی افزود: ستاد مرکزی راهیان نور کشور با چاپ و انتشار و توزیع بروشورهای فراوان در نمایشگاه مطبوعات کشور نوشته که گروه چریکی فدائیان اسلام در کوی ذوالفقاری آبادان که به نام فرمانده اش سید مجتبی هاشمی شناخته می شد. – همان کسی که شهید چمران در باره اش گفته است هاشمی جان تو فرمانده ای هستی که ما به تو افتخار میکنیم . شهید علی صیاد شیرازی نیز در وصف او گفته قد و قامت رعنای سید مجتبی هاشمی و آن دلاوری ها و رشادت ها و آن سیمای نورانی ، همیشه مرا به یاد حمزه سبدالشهدا می انداخت- در این بروشور رنگی ۱۰ صفحه ای به صورت مفصل از حضور رزمندگان فدائیان اسلام در آبادان و خرمشهر و کوی ذوالفقاری و ناجی این شهر یاد شده و به طور کلی نقش و فداکاری اصلی مردم شریف آبادان و شهید دریاقلی سورانی نادیده گرفته شده است.
رضا خدری ضمن اظهار تاسف از نادیده گرفتن افتخار آفرینی بچه های زادگاهش در حماسه ذوالفقاری ، گفت من ضمن ارادتی که به شهید سید مجتبی هاشمی دارم ، ولی برایم قابل قبول نیست که چرا فقط از فدائیان اسلام یاد می شود و رشادت مردم آبادان که در اصل ناجی اصلی آبادان بوده اند در هیچ جا یاد نمی شود.
این استاد دانشگاه گفت : به راستی در زمانی که هنوز ما زنده هستیم ، و جنگ را دیده ایم این چنین رشادت آبادانی بنام دیگران مصادره میشود. چرا ما ساکت نشسته ایم ، چرا مسئولان و رسانه های خوزستانی پیگیر حق واقعی مردم در این خصوص نیستند ، اگر اروندپرس نبود که پیگیر باشد وضعیت از این بدتر می شد.

رسانه اجتماعی اروندپرس